Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meg fognak élni így?

Meg fognak élni így?

Figyelt kérdés

Nagynéném 40 éves kora óta nem dolgozik, akkor született a lánya, utána leszázalékolták.

Gerinc probléma miatt, ezt megműtötték, mozgásán nem látszik semmi. Táncolni is tud, meg cipekedni.


5 éve özvegy.


A lánya 20, még szakközépiskolás, de a szakmája még nincs meg.


Mi vagyunk az egyetlen rokonaik.


Most jött át, hogy 52%-ra levették a rokkantsági fokot, elveszik az özvegyi nyugdíját is.

A lánya se kapja a családit (?!).

Ő 60 éves.


Meg persze sír hogy miből élnek meg. Alapjáraton sajnálnám, de világ életében utált dolgozni, ez a lehetőség most se merült fel. Csak kifogások vannak. (Nála idősebb és betegebb kollégáim vannak egy gyárban, könnyű ülőmunka. Mondjuk engem ezért ő is meg a lánya is mindig lenézett.)


Most el akar menni nyugdíjba.


Kérdés: a 40 év munkaviszonyba beletartozik a rokkantnyugdíj?

Öregségire még nem jogosult. Ha ezt kiszámolják, úgy tudom, még kevesebb is lehet, mint a rokkantnyugdíj.


A lánya nem kap családit? Nappali tagozatos diák, februárban lett 20. Tudtommal az árvaságit és a csp-t is még kapnia kell.


Mi esetleg 5-7 ezerrel tudjuk támogatni, most várom a harmadik gyereket, hitel van a házon még 5 évig, nem tudok többet adni.


Sajnálom is őket, most abból a 23 ezerből meg az árvaságiból tényleg nem lehet megélni, és tényleg egy tanulatlan 60 éves nőt nem sok helyre vesznek fel. (2 ipari park van 10 km-en belül, tehát van munkalehetőség.)


Másrészt meg ismerem őket. Rosszindulatú, lusta két perszóna, pl a csaj is azért húzta a tanulmányait, mert kap annyi árvaságit, mint más 8 óra munka után. A nagynéni is inkább meghal éhen, de dolgozni nem fog.


Pedig úgy nézem, hogy most egyiknek vagy mindkettőnek muszáj lesz.


Meg attól is tartok, hogy megint addig panaszkodnak, hogy nem segítünk, hogy minket szólnak meg a faluban.

Volt már ilyen.


Inkább máshogy segítem őket, de eltartani nem tudom, meg nem is akarom.



2016. ápr. 1. 10:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

" a csaj is azért húzta a tanulmányait, mert kap annyi árvaságit, mint más 8 óra munka után."

"A nagynéni is inkább meghal éhen, de dolgozni nem fog"

Ez a két mondat megválaszolta azt a kérdést, hogy kell-e bűntudatot érezned.

Két ingyenélőről beszélünk, akit 20 éve az állam lát el és ezért semmit sem adnak. A hölgy mondjuk 4-6 órában simán eltudna menni dolgozni, vagy bármi. A lány pedig lehet, hogy ugyanígy tehetne, legalább diákmunkát végezhetne.

Én 19 múltam és egy elég kemény egyetem mellett főállásban dolgozom, mert az apám egy fillért sem fizet utánnunk az öcsémmel, a drága állam pedig nettó ezerkétszázakárhány forintot fizet értem családi pótlékként. Tehát lehet így is csinálni.

Ők nem is akarnak magukon segíteni, akkor te miért akarsz?

2016. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!