Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van gazdag rokonotok? Szokott...

Van gazdag rokonotok? Szokott pénzt adni, vagy az anyagi dolgairól beszélni?

Figyelt kérdés

Nekünk teljesen átlagos a családunk, de a sógoromék családja már nem annyira, nekik rengeteg pénzük van, viszont sosem adott, sosem ajánlott fel semmit sem nekünk.

A szüleim természetesen nem is fogadnák el, de még a szándék sem volt meg.

De például édesapám szokott beszélgetni a sógorommal az autókról, és a sógorom mondta,hogy a mostani autóját 25 millióért vette, amit meg 2 éve használt az 22 volt.

Vagy havonta is elmennek nyaralni, és mindig ötcsillagos szállodákba, meg egzotikus helyekre.

Egyszer pedig elmentem velük vásárolni egy bulira, akkor 20 főre, 890 ezer forintot hagyott ott a sógorom a nagyáruházban.

Ezeken kívül nem nagyon van információnk, mert nem kérdezzük a pénzéről, és ő sem nagyon beszél, csak ezek azok amiket lát az ember.

Az apja vállalkozó, az anyja főorvos, ő pedig luxusautók adásvételével foglalkozik, úgyhogy érthető a forrás, de nekem ez akkor is furcsa.

Számomra felfoghatatlan az az összeg amit ők megkeresnek, és elköltenek, és bár nem vagyok az ő cipőjében, de biztos, hogy én adnék másoknak, legalább a közelebbi rokonaimnak.

(a szüleimmel jóba vannak, és kedvelik egymást)

Ez csak az én kérdésem, nem arról szól,hogy "há', mé' nem ad?!" a szüleim tényleg nagyon büszke emberek, nincs kizárva,hogy nekik már ajánlott fel pénzt, csak elutasították (mert 100% hogy minden ilyet elutasítanak) de én nem tudok ilyenekről.

Alkalmakkor sem vesznek többet annál mint amit pl. mi megengedhetnénk. (tehát ha szülinapom van nem kapok a nővéremtől egy új autót)

Én jól érzem magam, nem nélkülözünk, tényleg nem erről szól a kérdés, hogy az egészséges irigységen túl több van bennem, de nem igazán értem.

Ezért lennék kíváncsi,hogy másnak van e gazdagabb rokona, és ad e pénzt ha mondjuk szükséges? (vészhelyzetre, vagy gyógyszerre,bármire, tényleg akármire adott e már?)


2016. ápr. 26. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, nem értem. Azt írod nincs szükségetek pénzre. Most a végén azt írod nem is beszélt apukád a problémáról. Akkor miben kéne segíteniük a tesódéknak???


Figy, én tesóm is jobban él mint mi. Mégse várom hogy nekünk is fizessen utazgatást csak mert neki ez a hobbija és erre fizet iszonyat pénzeket. Miért kéne?? Sőt, ha gondunk van is csak úgy megoldjuk magunk. Nem vagyunk rászorulók ugyanis, hanem tök okén élünk. És tesóm ha hoz vmit, csak apróságot. Még eszembe se jutott hogy mert sok a pénze azért nagy ajándékot kéne kapjunk. Mondjuk mi nem is számolgatjuk egymás pénzét. Illetve engem pl nem zavar hogy o husszor annyit kolt egymaga egy nyaralasra mint mi 4 en. Mit számít? Ő kereste meg. Nekünk is jut nyaralásra. Akkor meg??


Szóval kérdező. Ha sok pénzt akarsz dolgozz meg érte. Tudod nem véletlen lesz sok pénzt kereső ügyvéd vagy orvos stb valaki. Vagy jól menő cége se csak úgy van vkinek. Ezekben iszonyat sok meló van. Semmi sincs ingyen. Ne irigykedj. Ha te is ugy akarsz élni tégy érte.

2016. ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
68%

Kamu a kérdés. A kérdező azokhoz igazítja a válaszait, amit ti írtok. "tehát ha szülinapom van nem kapok a nővéremtől egy új autót". Miért venne neked új autót?


Én 8-10milliós kocsival járkálok, utazgatom, de ha lenne párom én sem adnék az ő családjának. A sajátomat szoktam vinni nyaralni, mint az EB döntőre, ami össz-vissz mindennel hármunknak min 3 millió lesz.


A kérdésre válaszolva, van gazdagabb rokonom, lehet azért vagyunk gazdagabbak, mert nem osztogatjuk, ami van.


Ha szükséges lenne, pl. betegség akkor adnék a párom szüleinek is, de nem autóra.

2016. ápr. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
95%

"Ez tényleg gusztustalan, az ilyen egyedül fulladjon a pénzébe"


Mégis mitől lenne gusztustalan? Csak a kevés infó alapján amit írtál az emberiség túlnyomó részénél te jóval tehetősebb vagy, milliárdok éheznek. Az nem gusztustalan hogy internetre, ruhákra, édességre stb. költöd a pénzed, miközben segíthenél szegényebbeken? Az tényleg gáz lenne ha hagyná meghalni egy rokonát inkább mint hogy fizessen, de ha teljesen jól elvagytok akkor miért adna pénzt?

2016. ápr. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
16%

nekem van egy unokatestvérem aki most kapott ajándékba pesten egy 20 millió forintos lakást. én meg csóróan vidékien itt tengetemet az életemet és kaptam 200 ezer ftot egy telek eladásra (amit amúgy már elköltöttem a glamour napokon..) na de mikor a pénzt megkaptam mamám megszólal: adjam oda unokatesómnak a 200 ezer ftomat, akik amőgy is tele vannak pénzzel, hogy berendezhesse a pesti lakását!!!!!!!

szóval egyetlen rokonomnak se adok egy büdös forintot se., főleg mamámnak nem mert az a zsidó (amúgy nem zsidó sváb ami rosszabb !!!) állandoan lenyult pénzzel se senkinek inkább magamra költöm mint a gyépés rokonaimra :S

2016. ápr. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
16%
Van és egyszer 2ezret adott névnapomra LOOOOOOOOL
2016. ápr. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
64%
35, az ilyeneken nevetek nagyokat. Csak az ilyen prolik miatt vagyok itt. Csóró vagy, de 200.000et elköltesz vmi Glamour napokon?! Tudod én a közelébe nem megyek plázának olyankor amikor ilyen napok vannak, mert a mélygarázsból kijutni fél óra, nem hogy a kasszánál állni. Ha csóró vagy akkor ne költs ennyit. Amúgy abból egyik cipőmre sem telne. 20milliós lakás az semmi, de ha neked az gazdagságnak számít, akkor nem kellene elverni 200.000-t a Glamour 'proli' napokon. :)
2016. ápr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
30%
lol te is biztos értelmes személy lehetsz hogy több mint 200 ezerért veszel cipőt mikor ugyanúgy elkopik XD
2016. ápr. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
18%
# 38, te értelmes lehetsz, ha szerinted az értelemnek köze van ahhoz, hogy mennyire telik valakinek cipőre. Vicces-vicces? Jót nevettél, ugye? Ezzel nem leszel előrébb! :) Én ezen nevetek. :)
2016. ápr. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
32%
és milyen cipőket veszel kérlek mesélj már?
2016. ápr. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
92%
Nem olyan kőgazdag, mint a tied, de kb. a hivatalos átlag magyar fizetésből élő rokonaink vannak, ami ugye Magyarországon gazdagnak számít. Sokkal kevesebből élünk, mint ők, de nyilván nem szoktunk kéregetni tőlük, az elég gáz lenne. Viszont mikor egyetemista voltam, felajánlották, hogy lakjak ott, mert jobban járok, mintha koliba mennék. Ingyen szállást és ellátást adtak, semmit nem vártak el cserébe, persze azért én segítettem a házimunkában, meg sokszor bevásároltam saját költségen, hogy azért ne élősködjek rajtuk annyira. Tehát tulajdonképpen támogattak engem anyagilag, ha nem is közvetlenül adták a pénzt.
2016. ápr. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!