Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennél ha kiderülne otthon?

Mit tennél ha kiderülne otthon?

Figyelt kérdés

Megpróbálok mindent leírni, hogy tiszta képet kapjatok.

Van egy család, apa anya és két nagyobb, tizenéves gyerek.

Apa dolgozik jól keress, anya felállásban éppen csak valamit, de vezeti a háztartást és intézi a család ügyes bajos dolgait, szépen élnek.

Édesapa beteg lesz, sajnos nem tud dolgozni. Az, hogy sikerül e fel épülnie leginkabb idő és pénz kérdése. A vizsgálatokat az orvos szerint minnél hamarabb kellene megejteni, de csak napok-hetek múlva lenne hely az állami intézetekben, ezért a megtakarításokból magán intézeteket keresnek fel. Megkezdődik a kezelés, a pénz fogytában. Ekkor még ott vannak a drága gyógyszerek, étel kiegészítők stb...

Édesanya éjszakai takarítást vállal, de a két munkával sem keress annyit, hogy az elég legyen. Egy idő után muszály kölcsönt felvenni, de a férj állapotával kapcsolatban jó híreket mond az orvos.

A takarítási munka egy masszázs szalonba van, ahol felajánlanak egy munkát. Igazából szexuális jellegű, de maga az aktus nem történik meg!

Végülis elvállalja, de nem szól róla senkinek. 8 hónapig dolgozik ott, anyagilag rendbe jönnek, a férje is felépül és miután vissza megy dolgozni, a nő otthagyja a munkáját.

Senkinek nem beszélt erről, fél hogy mi történe ha kiderülne. Mit tenne a férje és mit gondolnának róla a gyerekei, családja. Néha úgy érzi el kellene mondania legalább a férjének, néha meg úgy hogy el kellene felejtenie és örülni, hogy meggyógyult férje és visszakapta a régi életét.

Férfiak/férjek ti mit tenénetek ha ez a ti feleségetekkel történt volna meg? Elválnátok, haragudnátok? Vagy megertetenétek? A pénzt teljes egészében a családra költötte, számlákra ételre, orvosoknak hála pénzre, és vizsgálatokra, gyógyszerekre.

Mivel egy nagyobb kölcsönt kaptunk valakitől ezért a férj nem gyanakodott, és a vizsgálatok-gyógyszerek összegét sem osztotta meg vele a felesége.


2016. ápr. 27. 09:21
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
89%

Leírtam neked, hogy soha ne beszélj róla senkinek, még a gyerekeidnek se!

Nekem volt egy borzasztó nehéz időszakom, ott álltunk pár hónapos picivel, munka nélkül.Hát bizony megtettem olyan dolgokat, amikre nem vagyok büszke.:( De választhattunk: vagy csinálok valamit, vagy éhen döglünk.

Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, van aki sajnos az erotikus masszázsnál is kénytelen többet bevállalni.

Ne hibáztasd magad, és hallgass róla!

2016. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
71%
20 Nem ez az első, hogy közöld vele az árat. Bár egy felnőtt, ép ember esetében nyilván tudja az árat, vagy mindent úgy intéztek, hogy ne tudjon róla? Ha nem hülye akkor, úgyis rájön, a doki is elmondja neki Fura nekem ez az egész sztori, mindenesetre a döntés a tiéd, a férj személyiségétől függ, hogy ezt hogyan dolgozza fel, a buktató csak az a sztoriban, hogy nem tudhatod, hogy ebben a helyzetben mit reagál.
2016. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
96%

Ha magamból indulok ki, akkor hiába érti meg a férj, nagyon fájna neki ez az egész. Egy ekkora s ilyen tüske akkor is fájdalmas, ha még egyet is ért a feleség döntésével. Ha nem, akkor főleg durva, én UTÁLNÁM, ha az egészségem miatt ilyen tenne a szeretett fél, úgy érezném, hogy rá lettem kényszerítve egy bűnre, mikor én szépen csöndben meghalhattam volna, ha én döntök. Nem ítélem el a feleséget egy szikrát sem, s megcsalásnak sem tekintem a dolgot, de a saját életemben nagyon kemény erkölcsi elvek vannak e téren.

Szerintem legyen elfeledve ez az egész, mindenkinek rossz, ha felbolygatjuk az ilyesmit, a feleség lelkiismerete szerintem lehet viszonylag tiszta, ő áldozatot hozott, nyomós okból. De kinek lenne jó az őszinteség? Valahányszor a férj a betegség éveire gondol, jön ez a kép... Na ne, ha a véleményét nem kérte ki a feleség, akkor most se terhelje ezzel így utólag, nincs értelme, de problémákat okozhat.

2016. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
35%

inkább halnék meg szenvedések közepette, minthogy a feleségemnek más farkát kelljen pénzért lesz*pnia.


nem tudnám elviselni, hogy ezt megtette. Kapcsolatnak vége lenne.

2016. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
67%
23 azért ekkora önellentmondásba keveredni! Ha jól értem te elfogadod a dolgot, de az erkölcsi elveid olyan sziklaszilárdak, hogy mégis az alapján döntenél. Van ennek értelme? Nem ilyenkor írja felül az addigi elveit valaki, ha éppen 100%-osan elfogad egy tettet, amit korábban elítélt?
2016. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
A doki? Mit mond el, hogy az előbb a folyosón a felesége adott egy borítékot amiben 200,000ft volt??? Szerinted ez így szokott történi?
2016. ápr. 27. 12:16
 27/52 anonim ***** válasza:
77%
Mit tennék, ha kiderülne, hogy a családban valaki túl sokat nézi az Ügyféllista című sorozatot? :D
2016. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
36%

Aki csak sértegetni, még jobban megnehezíteni tudja a kérdező dolgát, az menjen máshová szórakozni!De most!

Azt sem tudjátok, hogy mit csinált, akkor hogy mertek ítélkezni???Ő nem prosti, egyszerűen történt ilyen dolog az életében, amit nem jókedvéből csinált.

Én sem jókedvemből ba...ttam meg magam fűvel-fával anno, hanem ott álltunk munka nélkül egy 6 hónapos picivel.Ugyanis jöhet egy betegség, becsődölhet egy cég, tönkremehet egy vállalkozás.

Ja, és a kérdező leírta: NEM volt aktus.

2016. ápr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
20%
A kérdés kamu, felesleges ezen vitatkozni.
2016. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is kamu. Én sok éve küzdök egy ritka betegséggel, nem egyszer kellett már az állami rendszernél gyorsabban a diagnosztikai célú vizsgálat, így én is fizettem, 100 ezer ft feletti összeget is. Természetesen tudott róla a férjem, a családom, mert nem mindig tudtam mellényzsebből előkapni az összeget. Nem tartom elképzelhetőnek, hogy egy beteg, de amúgy beszámítható ember ne tudjon ezekről a költségekről, mert amikor kell valakinek egy vizsgálat, akkor azt mondják, hogy jöhetsz, de csak októberben van hely, utána az ember felmegy a netre és megkeresi az egyéb lehetőségeket, nem tudom elképzelni, hogy ezt hogyan lehetne valaki háta mögött csinálni, főleg úgy, hogy minden esetben nekem kellett kifizetni a vizsgálatok árát és nem a rokonaim, engem hívtak be az irodába.
2016. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!