Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennél ha kiderülne otthon?

Mit tennél ha kiderülne otthon?

Figyelt kérdés

Megpróbálok mindent leírni, hogy tiszta képet kapjatok.

Van egy család, apa anya és két nagyobb, tizenéves gyerek.

Apa dolgozik jól keress, anya felállásban éppen csak valamit, de vezeti a háztartást és intézi a család ügyes bajos dolgait, szépen élnek.

Édesapa beteg lesz, sajnos nem tud dolgozni. Az, hogy sikerül e fel épülnie leginkabb idő és pénz kérdése. A vizsgálatokat az orvos szerint minnél hamarabb kellene megejteni, de csak napok-hetek múlva lenne hely az állami intézetekben, ezért a megtakarításokból magán intézeteket keresnek fel. Megkezdődik a kezelés, a pénz fogytában. Ekkor még ott vannak a drága gyógyszerek, étel kiegészítők stb...

Édesanya éjszakai takarítást vállal, de a két munkával sem keress annyit, hogy az elég legyen. Egy idő után muszály kölcsönt felvenni, de a férj állapotával kapcsolatban jó híreket mond az orvos.

A takarítási munka egy masszázs szalonba van, ahol felajánlanak egy munkát. Igazából szexuális jellegű, de maga az aktus nem történik meg!

Végülis elvállalja, de nem szól róla senkinek. 8 hónapig dolgozik ott, anyagilag rendbe jönnek, a férje is felépül és miután vissza megy dolgozni, a nő otthagyja a munkáját.

Senkinek nem beszélt erről, fél hogy mi történe ha kiderülne. Mit tenne a férje és mit gondolnának róla a gyerekei, családja. Néha úgy érzi el kellene mondania legalább a férjének, néha meg úgy hogy el kellene felejtenie és örülni, hogy meggyógyult férje és visszakapta a régi életét.

Férfiak/férjek ti mit tenénetek ha ez a ti feleségetekkel történt volna meg? Elválnátok, haragudnátok? Vagy megertetenétek? A pénzt teljes egészében a családra költötte, számlákra ételre, orvosoknak hála pénzre, és vizsgálatokra, gyógyszerekre.

Mivel egy nagyobb kölcsönt kaptunk valakitől ezért a férj nem gyanakodott, és a vizsgálatok-gyógyszerek összegét sem osztotta meg vele a felesége.


2016. ápr. 27. 09:21
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

Nem szándékozóm bizonygatni az igazam, talán nálatok úgy vol, itt ebben az esetben meg így. Volt, hogy napi 3 vizsgálaton vett részt egyen reggel ami Tb támogatásra ment és délután kettőn, amiből csak egyet fizetett a Tb a másik maga rendelési keretek között zajlott ugyanott, mert szükség volt arra leletre is. És általában a feleség intézett mindent, ő beszélt az orvossal, kért időpontot, töltötte ki a papírokat stb...

Természetesen a férj tudta, hogy egyes vizsgálatokért fizetnek de azt nem mindig pontosan, hogy mennyit. Amikor gyógyszert, vagy egyéb dolgokat kellett vásárolni (drága dolgok ezek sajnos), nem nyomták az orra alá a számlát, hogy na mai ennyit kellett a gyógyszereidre költenünk. Speciális étrend, vitaminok, gyógyhatású készítmények .... persze ezek nélkül is LEHET gyógyulni, de ha az orvos azt mondja hogy szednie kellene akkor igyekszünk megadni mindent annak akit szeretünk, hogy legalább ennyivel segítsük a felépülését.

A hála pénz, meg egy olyan dolog amit nem kell, de jó ha ad az ember. Sebész, altató orvos, szakorvos, nővérek, beteg hordok..... hosszú hónapokon keresztül.

Nem volt célom senkit becsapni, az igazat irtam/írom, kiváncsi voltam mások hogyan reagálnának egy ilyen helyzetre.

2016. ápr. 27. 12:49
 32/52 A kérdező kommentje:

30as

Az hogy egyszer-egyszer melyen a zsebedbe kell nyúlni egy vizsgálat miatt, teljesen más. De hosszú hónapokig, és nem csak a vizsgálatok miatt.

2016. ápr. 27. 12:51
 33/52 anonim ***** válasza:
90%
Látjátok?Én hiszek a kérdezőnek, elég nagy baj az, hogy itt tart ma kicsi országunk.Elég nagy fájdalom lehet(ett) ez neki, nem érdemli meg a bántást.
2016. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
73%
Azért gondolhatod, hogy nem keveset költök gyógyszerre és minden másra is, de természetesen tudom, hogy ezek mennyibe kerülnek, ha nem tudnék magam menni a gyógyszerért, akkor is megkérdezném, hogy mennyi volt a költség, mivel azért kíváncsi vagyok arra is, hogy mondjuk a férjemnek, aki megveszi nekem a gyógyszert marad-e pénze arra, hogy egyen. Na mindegy, én nem ítéllek el, vagy a nőt, aki megtette ezt a férjéért, sőt, de látod, hogy sok ember sokféleképpen gondolkodik. Szerintem abból kellene kiindulni, hogy a férj milyen személyiség és ez alapján dönteni arról, hogy beszélj-e vele erről, vagy sem.
2016. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
94%
Bármilyen személyiség is a férj, ezzel a földbe taposnál a nő.Saját magát hibáztatná, aminek egy újabb betegség lenne a vége.Ez megtörtént, maradjon is ott ahol van, mégpedig a múltban.
2016. ápr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
64%
35 Szerintem viszont nem mindenki ilyen korlátolt. Ha értem ezt megtenné a férjem, hogy kézzel kielégítene nőket pénzért (manapság már nőknek is van erotikus masszázs), akkor egyáltalán nem haragudnék, sőt, abszolút értékelném, hogy ezt is megtette a gyógyulásom érdekében. Persze a férfiak sokkal mániákusabban akarják birtokolni a partnerüket, ennek ellenére én már jó pár olyan párral találkoztam, ahol volt szimpla félrelépés nem ilyen nyomós indokkal és megbocsájtott a férj.
2016. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
73%

Ennél nagyobb áldozat NINCS!

Kedves kérdező! Minden tiszteletem a tiéd.

Van egy barátnőm, aki prostituált. Ebből tartja el a négy éves félárva fiát, és a rokkant nagymamáját.

Ő nagyon rossz helyzetbe született, a nagymama nevelte fel (az apját nem ismeri, az "anyja" öt évesen otthagyta a nagymamánál).

Nyilván nem ez az életcélja. A nagyi valószínűleg belehalna, ha megtudná.

Most már főiskolára is jár, előtte leérettségizett.

Ez már egy magasabb szintű áldozat, amit nem mindenki ért meg.

2016. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
58%

"A doki? Mit mond el, hogy az előbb a folyosón a felesége adott egy borítékot amiben 200,000ft volt??? Szerinted ez így szokott történi?"


A hálapénz nem az ár, hanem a borravaló.


Nekem az nem világos, hogy a férj ennyire nincs tisztában a világ dolgaival?


El kell mennem gyomortükrözésre. Már volt egyszer, szar volt, nem bírtam. Első dolog, hogy megnéztem, altatásban mennyibe kerül magánkórházban. Nem úgy megy az ember vizsgálatra, hogy vagy lesz rá a végén pénzem, vagy nem.


Ha beteg lennék, árlista lenne a fejemben a cuccokról. Nem csak úgy lennék, hogy majd valahogy lesz.

14 évesen is kérdezgettem anyukámat, hogy a fizikoterápia drága?

A férj meg csak ül, és elvan?

2016. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
27%
Helyesen tetted amit tettél, de hallgass róla életed végéig. Őszintén szólva fel sem tudom fogni, hogyan jut egyáltalán eszedbe, hogy ilyesmit kipofázz. Teljesen hülye vagy?
2016. ápr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
23%

Én előbb adnám el a házat, és költöznénk anyóshoz, mint hogy ilyet kelljen tennem.

Soha nem vállalnék ilyen munkát plusz pénzért. Bár én találnék nem szexuális jól fizető munkát is (vendéglátás).

A férjem sosem bocsátaná meg, talán nem is tudna ilyen után úgy nézni rám, mint feleségére.


Hogy te mit tegyél? Ha eddig hallgattál, ezután is tedd ezt.

2016. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!