Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennél ha kiderülne otthon?

Mit tennél ha kiderülne otthon?

Figyelt kérdés

Megpróbálok mindent leírni, hogy tiszta képet kapjatok.

Van egy család, apa anya és két nagyobb, tizenéves gyerek.

Apa dolgozik jól keress, anya felállásban éppen csak valamit, de vezeti a háztartást és intézi a család ügyes bajos dolgait, szépen élnek.

Édesapa beteg lesz, sajnos nem tud dolgozni. Az, hogy sikerül e fel épülnie leginkabb idő és pénz kérdése. A vizsgálatokat az orvos szerint minnél hamarabb kellene megejteni, de csak napok-hetek múlva lenne hely az állami intézetekben, ezért a megtakarításokból magán intézeteket keresnek fel. Megkezdődik a kezelés, a pénz fogytában. Ekkor még ott vannak a drága gyógyszerek, étel kiegészítők stb...

Édesanya éjszakai takarítást vállal, de a két munkával sem keress annyit, hogy az elég legyen. Egy idő után muszály kölcsönt felvenni, de a férj állapotával kapcsolatban jó híreket mond az orvos.

A takarítási munka egy masszázs szalonba van, ahol felajánlanak egy munkát. Igazából szexuális jellegű, de maga az aktus nem történik meg!

Végülis elvállalja, de nem szól róla senkinek. 8 hónapig dolgozik ott, anyagilag rendbe jönnek, a férje is felépül és miután vissza megy dolgozni, a nő otthagyja a munkáját.

Senkinek nem beszélt erről, fél hogy mi történe ha kiderülne. Mit tenne a férje és mit gondolnának róla a gyerekei, családja. Néha úgy érzi el kellene mondania legalább a férjének, néha meg úgy hogy el kellene felejtenie és örülni, hogy meggyógyult férje és visszakapta a régi életét.

Férfiak/férjek ti mit tenénetek ha ez a ti feleségetekkel történt volna meg? Elválnátok, haragudnátok? Vagy megertetenétek? A pénzt teljes egészében a családra költötte, számlákra ételre, orvosoknak hála pénzre, és vizsgálatokra, gyógyszerekre.

Mivel egy nagyobb kölcsönt kaptunk valakitől ezért a férj nem gyanakodott, és a vizsgálatok-gyógyszerek összegét sem osztotta meg vele a felesége.


2016. ápr. 27. 09:21
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Ès mire vevôt talàlsz, talàn màr el sem kell adni.
2016. ápr. 27. 16:00
 42/52 anonim ***** válasza:
87%

Nem ítélem el a feleséget, ezt nem tartom sem megcsalásnak, sem könnyen jött pénznek, mert szerintem ez egy vészhelyzet volt, ahol adott időpontban adott körülmények között gondolom ez volt az egyetlen megoldás. Nekem az jött le, hogy a férj a gyors beavatkozásnak köszönheti az életét, ez pedig hirtelen jó sok pénzt igényelt, és a feleségnek gondolom az is elég trauma, hogy ilyesmit meg kellett tennie a férje egészségéért, életéért.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, én biztosan nem mondanám el otthon. Az volt a cél, hogy a férj felépüljön, és a család "visszakapja" a régi életét. Na egy ilyen bejelentés után el lehet képzelni, mi maradna a békés családi légkörből. Nem hiszem, hogy ezt a család meg tudná emészteni, hogy haragot éreznének, vagy bűntudatod, amiért anyának ezt kellett tennie, azt nem tudom. De jó vége biztosan nem lenne.

Nem tudom, mekkora az esély a lebukásra, az egyetlen dolog, amit el tudok képzelni, ha az egyik ügyfél miatt derül ki a dolog. De nyilván az ügyfelek sem verik nagy dobra az ilyen ügyeiket, tehát én mindenképpen hallgatnék.

Inkább az a kérdés, az anyuka ezt az egészet hogy tudja majd lelkiekben lerendezni. Azért ez egy nagy teher, amivel valamit kezdeni kell. Írták előttem a pszichológust, lehet nem lenne hülyeség.

2016. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
19%
Én elmondanám... egyetlenegy dolog miatt. Simán kiderülhet máshonnan. Akkor meg inkább én mondjam el, minthogy összetalákozzak az utcán egy volt klienssel, aki benyögi, hogy kár, hogy már nem dolgozik az erotikus masszázsszalonban, Jucika.
2016. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem mondanám el. Ezt a titkot vidd a sirba magaddal.
2016. ápr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
49%

Kezdem érteni, hogy miért nem tudom megérteni az emberek nagy részét. És miért tartom őket érzelmileg kiüresedett robotoknak.

Ha értem tennék ezt, megköszönném és hálás lennék.

Ha nekem kellene megtenni, megtenném és elvárnám, hogy a párom tisztelje azt a szerelmet, ami kell ahhoz, hogy ezt is meg tudjam tenni érte, hogy ő itt lehessen mellettem egészségesen. Mivel lennék több, ha azért nem kapna ellátást a férjem, mert nem tudok megfogni egy f.aszt, már bocsánat. Persze, hogy megcsinálom, ha nem áll módomban más pénzkereseti lehetőség. Az is tény, hogy nem ez lenne az első, ami eszembe jutna, de ha nem lenne más, megtenném és nem szégyellném magam miatta és nem titkolóznék, mert a férjem is felnőtt ember, aki tudja, hogy nem olyan könnyű százezreket, pillanatok alatt összeszedni. Ráadásul szex nem volt, az durvább. Igaz, én azt is bevállalnám, de azt már tényleg nehéz a másik félnek feldolgozni, de azért nem lehetetlen.

2016. ápr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
69%
Hallgatni,hallgatni,hallgatni....most és mindörökre!!!!
2016. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:

A szalonba nagyon megértőek és segítőkészek voltak mind a tulajdonos mind a kolléganők vele. A lehetőségekhez mérten próbáltak minden alkalommal átutazóban lévő külföldi turistákat, üzletembereket adni számára (lényegében az ügyfelek 75% az).

A lebukás veszélyét így csökkenteni.

Talán saját magában kellene helyre tenni és lezárni múltat ahogyan azt többen is írtátok!

Nem kereste csak adódott a lehetőség, takarítani ment és hogyha lett volna bármi más lehetősége biztosan nem ezt csinálta volna, főleg mert elítélte az olyan nőket akik ilyesmivel keresték a pénzt.

De be kellett látnia, hogy nem minden fehér vagy fekete, talán ezt is meg kellett élnie és találkoznia kellett emberekkel, hogy most másként lássa a világot és az embereket. A. Férje betegsége őt is nagyon megváltoztatta jobb és elfogadobb ember lett, de nem tört meg ami szerintem fontos.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat sokat segitetettek!

2016. ápr. 27. 20:20
 48/52 anonim ***** válasza:
95%
Nem mondanám el senkinek max egy szakembernek..Én sem ítéllek el, sajnálom, hogy erre kellett kényszerülnöd. Talán az ember nem is gondolná, hogy egy-egy életszituáció mit hozhat ki belőle...Nagyon megijedhettél, hogy elveszíted azt, akit szeretsz....Megkérdezhetem miféle betegségről volt szó ?
2016. ápr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
51%
Nem mondanám el, mert többet ártanék vele, mint használnék. Akkor és ott úgy döntöttél, hogy átmenetileg ez a legjobb megoldás és, szerencsére, valóban segítettél. Tedd magad túl ezen az időszakon, ne foglalkozz vele, örülj, hogy rendbe jött a férjed. Nem szórakozásból vállaltad el azt a munkát, hanem egy nemes cél érdekében. Ha egyszer, valaha rákérdezne, akkor mondanám el.
2016. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
25%
Ha lenne feleségem, akkor soha nem várnám el tőle, h ilyen áldozatott hozzon, inkább meghalnék.. Ezek után én nem tudnék úgy hozzányúlni.. Számomra az is hihetetlen, h nem volt semmi más megoldás..
2016. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!