Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A magyar törvények lehetővé...

A magyar törvények lehetővé teszik az unokatestvér házasságot? Ha igen, akkor hanyadfokútól?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 17:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%

lehet házasodni elsőfokútól. de a gyereknemzést nem ajánlják. alapos genetikai vizsgálatok után csak.

igen, lehet hogy xy-nak a gyerekének nincsen semmi baja. nekik szerencséjük volt. de simán lehet genetikai betegsége így a gyereknek.sokkal nagyobb eséllyel, minthogya a szülei nem lennének rokonok. alaposan utána kell nézni genetikusnál. és hogyha nagy esély van örökletes betegségre,akkor inkább örökbe fogadni.

de amúgy nekem is kicsit bizarr ez. unokatestvér jó esetben az,akivel gyerekkorod óta jóban vagy,együtt nőtettek fel,családtagként tekintve a másikra. normális embernek eszébe nem jutna unokatestvérrel járni. tényleg annyi ember van a világon, nem értem miért pont rokonnal kell összeházasodni.

2016. jún. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
....talán azért házasodnak "rokonnal" mert igy a dolgok a családban maradnak. Természstesen én sem tartom helyesnek hiszen annyi más nem rokon van a világban akivel házasodhat a kérdezö
2016. jún. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

mert a szerelem nem azt nézi hogy hány másik, praktikusabb ember van.


lehet elsőfokútól is max. pár olyan dolgot mindenképpen komolyabban kell venni amiket amugy is komolyan kellene venni

2016. jún. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11. Nem mindig, mert mi van akkor, ha a szülők, mind minden testvérpár összebalhéznak. Én egy hasonló ok miatt az elmúlt tizenöté évben kb. 5x láttam az egyik unokatesómat +2x beszéltem vele telefonon. Viszont annyi eszem nekem is van, hogy ne mozduljak rá. Nem a szüleink miatt, hanem mert rajta kívül csak ebben ebben az országban több millió másik ember van, aki közül választhatok! Elég megalázó, ha ennek ellenére családban marad a dolog. A rokonok ígyis-úgyis irigykednek, ha az ember boldog. (Vagy bevallják, vagy nem). Nem hiányzik, hogy mellé még erkölcscsőszt is játszanak.


De egyénként: hmmm....

2016. jún. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Szeder Katalin ***** válasza:
Lehet, de nem ajánlom. Egy közeli hozzátartozóm ment férjhez a másod-unokatestvéréhez. 3 gyermekük született. Kettő normális, egy - a középső - nem tanult meg beszélni. Tehát kockázatos.
2016. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!