Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Állandóan lepasszolják a...

Állandóan lepasszolják a gyereket?

Figyelt kérdés
Unokanővérem gyereke egy éves múlt. Abban a korban van a kislány, hogy folyamatosan menni kell vele görnyedve. Nos családi összejövetelen, (vagy náluk vendégségben, vagy ha ők jönnek- de ez nem sok idő) mindig másra hárul a feladat. Legtöbbször én, vagy a gyerek nagyanyja. (akinek már becsípődött a dereka emiatt). Szóval az van, hogy órákig szórakoztatom a babát, etetem stb, amikor én is szeretném élvezni a családi összejövetelt, amikor sok rokon van. Beszélgetni a rég nem látott ismerősökkel, enni stb. Erre a kislánnyal lépcsőzök egész idő alatt. És igen, ilyenkor szoktam szólni, meg odaadni a babát az anyjának/apjának, de mindig visszakerül a nagyijához, akit én nagyon sajnálok, mert már jobban fáj a dereka, mint nekem. És ilyenkor kapom még a beszólást, hogy jaj, mi lesz ha gyereked lesz (a lány anyukájától). Szerintetek ez fair?? Azért ment az unokatesóm kislányát nem kívánom egész ünnepség alatt szórakoztatni, én már nem fogom bírni a saját gyereket? Meg normális ez, hogy nekem élveznem kell ezt, ha meg visszaadom, akkor megy a beszólás? Meg egyébként kell egyáltalán bármennyit is foglalkoznom bármelyik rokon babájával ilyen esetekben? Illik?
2016. júl. 11. 22:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%
ez egy modern nyavalya, mert sógorék is folyton lepasszolják a gyereket a nagyszülőnél minden hétvégén és még nyaralásra is elhívták őket. A nagyszülők már fáradtak,de én úgy vagyok vele hogy ha nincs esze szólni ezért akkor megérdemli. Nekünk is mondták már hogy " hehehe vigyázhatnátok a kicsire ti is néha", mire én " hehehe kizárt" egy ideig megy a sértődés aztán látja hogy én nem vagyok erre vevő és nem dobja a nyakamba rögvest a picurt, nem is értem ilyen kis korban manapság miért kell a gyerek seggében lenni minden percben, már szinte az elején járókába kell néha tenni és végül megszokja hogy benne van így a szülőnek is van pár szabad perce.
2016. júl. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%

Nem kell neked szórakoztatni a gyereket. Egyszerű a megoldás: azt kell mondani, hogy bocs, most nem érek rá. Sétálj vele te, te vagy az anyja. Ha megsértődik, így járt.

NEm kell vele összeveszni, de esetleg fel lehet hívni rá a figyelmét, hogy hahó, nézd már szegény nagyit, esetleg nem kellene ezt csinálni vele. Ha meg nem veszi a lapot, akkor hagyjátok szépen egyedül menni a gyereket.

Bugyoláljátok be fóliába, akkor nem üti meg magát :D *vicc*

2016. júl. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%
Mikor beszólnak, hogy "Jaj, mi lesz, ha gyereked lesz?" egyszerűen feleld azt, hogy "Majd én is rádlőcsölöm a családi banzájokon".
2016. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen én vagyok a legfiatalabb lány a családban. Amúgy a nagyiját tényleg sajnálom, mert látszik, hogy szeret vele foglalkozni (első unokája), de egyszerűen nem bírja!! Volt, hogy két hétig feküdt, mert az emelgetéstől meg a sétáltatástól úgy beállt a háta.. Tipikus mártír, de a rosszabb fajtából. És ő is néz rám, ha elfáradt, hogy vigyem a gyereket... Ha meg nem akarom, akkor biztos féltékeny vagyok, mert nekem nincsen gyerekem. Ok. Volt, hogy nekem kellett szólni az unokatesómnak, hogy basszus ne nézd már el, hogy a fájós derékkal a lányt pesztrálja! Akkor meg megy az, hogy vegyem át én. Én miért nem akarom?? jah, fáj a hátad, ilyen ez, ilyen a gyerekkel. De szerintem az anyja sem sétáltatja egész nem, hanem hagyja, nem hiszem, hogy ezt lehet bírni egész nap. De ha valaki ott van, az csak menjen vele...
2016. júl. 12. 12:34
 15/18 anonim ***** válasza:

jaj ne légy már ilyen mélabéla, ha rád szólnak hogy jáj hát irigy vagy akkor válaszold "nem csak van jobb dolgom is hogy én legyek a pót anyja ha már az igazi csak pihenteti a pici seggét" vagy ha azt mondja hát a gyerek ezzel jár akkor " igen de a sajátom nem lesz fáradtság,ezt a gyereket viszont neked kell pesztrálnod te vagy az anyja nem én".

Newm is értem miért nem szólsz neki vissza.

Nálunk ott előttünk pelenkázta a sógornő a gyereket a szőnyegen mikor ebédeltünk, rászóltam hogy nem menne legalább erre a kis időre a pelenkázóhoz, mire ő de hát így könnyebb és nem esik le, majd ha nekem is lesz, közöltem vele hogy én 8 évesen pelenkáztam az öcsémet egy kanapén(de csak mert nem volt pelenkázó) mégsem esett le, erre ő előadta a mártírt "akkor azt mondod rossz anya vagyok?"- erre azt válaszoltam igen az XD na azóta nem mondja nekem ezt a majd ha lesz gyereked dolgot.Most is elmentek nyaralni de a nagyszülőkkel, miért? mert amíg ők wellnesseztek addig a nagyszülők sétáltatták a gyereket :D

2016. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem semmi! :-) Én örülök,hogy a sajátommal tölthetem az időt,nem hogy más vigyázzon rá folyton...?
2016. júl. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%

Talán esetleg nem kéne fejet hajtani, és önjelölt bébiszittert játszani akaratod ellenére.

Ha beszól vagy szóvá teszi, én minden további nélkül közölném, hogy magának szülte a gyereket, nem nektek, és hogy ő az anyja, neki kötelessége foglalkoznia vele, és nem rásózni másra a gyerekét.

Ha megsértődik, így járt. De talán észreveszi magát.

2016. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amikor elment a kedved a babafoglalkozásával ültesd csak nyugodtan vissza az anya vagy apa ölébe.A beszólására meg válaszolj annyit,ha lesz gyerekem senkinek sem fogom lepasszolni,csak azért, hogy dumáljak.
2016. júl. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!