Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti szoktatok nyaralásból...

Ti szoktatok nyaralásból "ajándékot/emléket" hozni felnőtt családtagaitoknak?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy nyaralunk,ès Anyám írt egy SMS-t, hogy mindenképp vegyünk valamit sógornőmnek, mert tavaly is milyen rosszul esett neki, hogy a nászútról nem hoztunk neki semmit...

Azóta csak lesek ki a fejemből, mert nem értem, mièrt kellene nekem a nyaralásról, pláne a nászútról ajándékot hozni? Meg emléket? Hát mit akar ö az én nyaralásomra emlékezni?!?


Persze szoktunk hozni, általában helyi jellegzetességet, italt, kaja, füszerek, kagyló, ilyesmiket, gyerekeknek 1-1 apróság,de magunknak se vásárolok pl hütömágnest meg ilyen biszbaszokat.



2016. júl. 14. 14:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Porfogót semmiképp. Ez csak nekem kínos, ha van egy kis "ereklye" ami egy olcsó giccs, de meg kell őrizni, én meg törölgetem és rakom jobbra-balra. Akkor tényleg többet ér egy kis különleges élelmiszer. Csoki, sajt, pálinka az adott ország jellegzetességéből. Attól meg végképp rosszul vagyok, ha egy olyanra figyelmeztetnek, ami igazából csak gesztus. "vigyek ám, mert múltkor is megsértődött". Ki nem sz..ja le? És attól jobban fogja magát érezni, hogy kötelességből vittem? hát azért se vinnék.
2016. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mi mindig hozunk. Nálunk szokás.

Hűtőmágnes, képeslap, édesség, helyi ital, gyerekeknek valami játék.

2016. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ritka kivételektől nem viszünk senkinek semmit, de ha mégis, akkor sosem kis biszbaszokat. Olyanra költse a pénzét az, akinek hét anyja van.
2016. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
+eltekintve
2016. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha pl Svájcba mennék, akkor tuti hoznék a családnak svájci csokit. Vagy van egy kedves ismerősünk, aki kifejezetten gyűjti a hűtőmágneseket, neki mindig hozunk, ha a családból valaki utazik valahova, de "csak úgy" mi se hordunk haza ilyen porfogókat.

Nászútról pláne nem hoznék senkinek, az kettőnk biznisze a párommal :D

2016. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én csak a szüleimnek, közeli 1-2 barátomnak. Az se mondegy ki mennyit nyaral. Én évi 10-15 országban megfordulok. Úgyis kukában végeznék az ajándékaim.
2016. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!