Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szükők, miért kivételeztek...

Szükők, miért kivételeztek egyes gyereitekkel, míg a többit nem veszitek annyiba, mint a másikat?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen látom, és én is tapasztalom ezt nap mint nap. Azt mondja anyum hogy " de én ugyanannyira szeretlek mindhármótokat" aztán mikor ennek a kimutatására kerül sor, akkor én valahol mindig legalul maradok, pedig én teszem a legtöbbet a családért. anyám mindigis fiút akart, ezt mindig hangoztatta is. engem gyerekkorom óta kirekeszt, ha én szeretnék valamit, az olyan mintha nem is létezne, bezzeg ha öcsém.. akkor mindennek vége, csak azt csinálhatjuk amit ő akar :) ő elmehet már 3. évben minden nyáron olaszországba táborozni, tőlem meg 2ezer forintot sajnál, hogy elutazhassak a páromhoz. (egyébként nem szoktam tőle erre kérni, csak ritkán, ha elfogy a fizum, diákmunkám van) Akkor, márciusban kértem tőle tavaszi cipőt, mert még csizmában jártam, az volt rá a válasz, hogy de miért, nem vesz neked a barátod? Öcsémet elviszi fodrászhoz, ide oda, mindenhová, engem nem. Kicsi korunk óta őneki szüliapján emeletes torta és ajándékok hada fogadta, én meg örültem, ha az enyémet megünnepeltük. 18. szülinapomra se kaptam mást, mint egy tortát. ne értsetek félre, nem az a bajom, hogy nem kapok semmit mert anyagias vagyok, abszolút nem zavarna,ha nem azt látnám, hogy öcsém mindig megkap mindent amit akar, rá költenek, meg magukra is, csak rám nem. soha. semmit. miért teszik ezt a szülők? 19/L
2016. júl. 14. 21:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*szülők. bocsi az elütésért.
2016. júl. 14. 21:30
 2/11 anonim ***** válasza:
4%

Miért nem őket kérdezed meg?

Mellesleg én egyetlen ilyen családot sem ismerek, pedig elég nagy az ismeretségi köröm, sok a többgyermekes család. Inkább azt tapasztalom, hogy nénelyik szülő átesik a ló túloldalára, és ha az eyik gyereknek szülinapja van, a többi is kap valamit, hogy "ne érezzék rosszul magukat, amiért ők nem kapnak ajándékot". Sose értettem, ez miért jó, 3 éves kor felett egy gyerek már megérti, hogy most a tesó az ünnepelt, őt köszönti a család.

2016. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy ilyen szüleid vannak. Nekem két 10 év alatti lányom van de mindig ügyelek rá hogy egyik se érezze gondolja azt hogy a másikat jobban szeretem. Nekem két testverem van de nem volt soha kivételezes. Es nemis éreztük hogy egyikünket is jobban szeretnék. Szerencses vagyok mert sok helyen hallom ezt amit te is irsz
2016. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hogy miért? Ez jó kérdés. Mert ő fiú,és fiatalabb. Pff.. utálom ezt a nézetet.
2016. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 DuplaKV ***** válasza:

Én pont a túlzott kivételezés miatt szakítottam meg végül a szüleimmel a kapcsolatot. Röviden összefoglalva az alapelv: a nővéremnek minden kijárt és semmi dolga nem volt, nekem meg kuss a nevem és szakadjak meg a munkába. Az oka egyszerű volt: ő volt az idősebb.

Amúgy próbáld meg csökkenteni a dolgokat, amiket a családért teszel. Ha megszólnak, akkor nyugodtan mondd meg, hogy az öcséd ujjáról sem fog leesni a karikagyűrű, ha valamit csinál.

2016. júl. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Valószínüleg őt jobban szereti. Ő a kisebb, anyuci kicsi fia. De majd ha jönnek a lányok, akkor általában az ilyen anyák féltékenyek. Egyébként nekem két gyerekem van, első lány, második fiú. Sajnos olyan testvéri féltékenység alakult ki a lányom részéről, hogy utálja mindenért az öccsét, üti-vágja, egész napom abból áll,hogy békítem őket. Annyira ellenséges lett mindenkivel a kislányom,hogy már elvesztettem a hitemet irányába és a kicsit úgy érzem, jobban szeretem, és lehet azt mondani, hogy mindegyik gyerekemet egyformán szeretem, de ez csak egy szöveg, ezt kell mondani, mert ez szépen hangzik,ezt várják el tőlünk. Ez egy mese habbal. Persze, biztos van olyan, hogy szinte ugyanúgy szereti valaki mindegyik gyerekét, de a szive mélyén van egy kedvence, még ha önmagának sem vallja ezt be.
2016. júl. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6-os, nagy összegben mernék fogadni, hogy csak egy troll vagy, nem kétgyerekes anya.:D
2016. júl. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 A kislányod épp ezért utálja az öccsét,mert érzi rajtad,hogy jobban szereted.Gratulálok,nem leszel az év anyája,az már biztos.


Én épp ezért csak 1 gyereket akarok(vagy ikreket:D),mert az én családomban is megy a kivételezés a nővérem javára és borzalmas így felnőni...és más családokban is látni ilyet sajnos.Véletlenül sem akarom,hogy az én gyerekem átélje ezt.

2016. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de a lányomat is ugyanúgy szerettem mint az öccsét, most is imádom, gyönyörű kislány,de mivel hat évesen őt nem ringattam az ölemben elaltasnál, nem szoptattam mint a kicsit és nyilván több idő kell egy újszülöttre! Így alakult ki nála. Sőt, egy-két hónaposan,etetés időben azt mondta, hogy elöbb játszuk végig a társasjátékot, addig hadd sírjon. Most pedig olyanokat mond, hogy ettől a hülye gyerektől nem lehet azt csinàlni mindig amit szeretnénk, úgyhogy szabaduljunk meg tőle, öljük meg. Ilyeneket mond a lányom!!!!
2016. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, és őszintén mondom, hogy egyformán szeretem mindkettőt. De! A korkülömbség miatt mas szabályok vonatkoznak rájuk, ezért érezheti úgy egyik vagy a másik, hogy kivételezek a másikkal. Próbálom magyarázni a ezeket a dolgokat, és próbálok mindenben egyformán bánni veluk. Nagyobb feltekenyseg nincs is kóztük, de nagyon nehéz megtartani az egyensúlyt.

Persze van olyan anya, aki tényleg jobban szereti az egyik gyerekét, és ezt ki is mutatja, de számomra ez elképzelhetetlen, és remélem, hogy az anyák többségének is az.

És olyan is van, hogy az anya imádja mindkét gyerekét, de az egyik mégis mellózöttnek érzi magát. Vagy azért mert még kicsi, és nem érti, hogy anya miért viselkedik máshogy az újszülött testvérrel, vagy , mert kamaszodik és újból feszegeti a határokat, amire a szülő szigorral reagál. Vagy egyszerűen csak a gyerek személyiségéből adódik, hogy minden testvérre irányuló figyelmet kivételezésnek vesz.

Szóval ez nem olyan egyszerű.

Beszélj anyukáddal, mondd meg neki mit érzel, és hallgasd meg őt is.

2016. júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!