Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Muszáj anyósomékat ezentúl...

Muszáj anyósomékat ezentúl mamának és papinak szólítanunk a baba miatt?

Figyelt kérdés

Sógornőm megkért mindenkit, hogy ezentúl mind szólítsuk a szüleit mamának és papinak, ne csak a gyerek előtt, hogy szokjuk meg mi is. Azt olvasta valahol, hogy ha nem tesszük, a gyerek majd keresztnéven szólítja a nagyszüleit. Ök a férjével anya meg apa.


Ez igaz? Én eddig a keresztnevükön hívtam őket, férjem meg Anyunak és Apunak. Van egy idősebb testvérük, ő áttéréspárti. Nem emlékszem, gyermekkoromban akadtak-e gondjaim ezzel a dologgal. Mond valamit?


2016. aug. 16. 14:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%

Hülyeség.


Nektek nem a mamátok és a papátok, csak a gyereknek. Gondolom sógornő a férjét is apának hívja...


Én az egyik nagyszülőmet a keresztnevén szólítom, pedig a gyerekei anyának nevezték. Csak a nagymama megszólításhoz túl fiatalnak tartotta magát így nekünk a keresztneve lett megtanítva.

Nekem az lett mondva, hogy megyünk xy-hoz. Megérkezve pedig az adott szülő "szia anya" megszólítással illette. Soha nem okozott problémát.

2016. aug. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%

A sógornőd még nm követi ezt az új divatot, hogy keresztnéven szólítják az időseket. Régebben ez természetes volt. Az anyós-após is mama.papa volt. Megtisztelték vele a szülőket. Ma már ez nem szokás, Van, ahol a gyerek is keresztnéven szólítja a szüleit és a nagyszüleit. Nevelés és kulturáltság kérdése.

Te úgy szólítod az anyósodékat, ahogy akarod és ahogy nekik is megfelel.

2016. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
10%
Nem kötelező, de előbb utóbb így fogjátok szólítani őket a gyerekek miatt!
2016. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
97%
Micsoda problémák...ha véletlenül a nevén szólítaná a gyerek a nagymamát, akkor egyszerűen meg kell mondani neki, hogy neked ő nem Irénke kisfiam/lányom, hanem Nagyi/Mama. Probléma megoldva. Nagy észlény lehet a sógornőd...
2016. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk, ha jelen van a gyerek, a sógor(nő) Anna mama és János papa, ha nincsenek ott a gyerekek, akkor Anna és János.

Minket is így neveltek (nyilván azt nem tudom, hogyan szólították egymást, mikor nem voltam ott), ezt szoktuk meg. De elég változatos szokások vannak, ismerek magázódó családot is.


Mellesleg szerintem a gyereknek nagyjából mindegy, hogy szólítja a rokonokat, amíg mindenkinek mindig ugyanaz a neve.

2016. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%
Nálam anyukám előttem is mindig XY néninek szólítitta az anyósát....úgyhogy szeintem ez hülyeség..a gyerek meg fogja tanulni h mama meg papa de attól nem kell mindenkinek így hívnia xdd
2016. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%

Sógornődnek üzenem: A gyerek csak kicsi, de nem hülye.

Nem kell őket másképpen hívni, mégis tudni fogják, hogy ki kicsoda a családban.

2016. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%
Egy nagy... túrót. Szólítsd őket nyugodtan továbbra is keresztnevükön, mert nem a te nagyszüleid. Sógornőd buta, mint a tök.
2016. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
89%

A szüleimet anyunak és apunak hívom, a férjem a keresztnevükön, az unokahúgomnak valahogy mégis mama és papa lettek. Az apja, azaz a testvérem is anyunak hívja az anyukánkat. Úgy látszik elég neki annyi, hogy mamaként és papaként utalunk rájuk, ha vele beszélünk.


Nálunk még a szüleim is mindig a keresztnevükön hívták egymást, nekem mégse jutott eszembe ugyanez, ahogy a tesóimtól sem hallottam soha.

2016. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
72%

Velem mi a helyzet? Anyósom / apósom annyira konzervatív emberek, hogy X néninek és Y bácsinak kell őket szólítani a menyeknek, magázás tilos. Szerintem megállna a szívük, ha én vagy sógorom felesége elkezdenénk mamázni papázni :) :)

Férjem és a bátyja anya/apa megszólítást használ.

2016. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!