Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Muszáj anyósomékat ezentúl...

Muszáj anyósomékat ezentúl mamának és papinak szólítanunk a baba miatt?

Figyelt kérdés

Sógornőm megkért mindenkit, hogy ezentúl mind szólítsuk a szüleit mamának és papinak, ne csak a gyerek előtt, hogy szokjuk meg mi is. Azt olvasta valahol, hogy ha nem tesszük, a gyerek majd keresztnéven szólítja a nagyszüleit. Ök a férjével anya meg apa.


Ez igaz? Én eddig a keresztnevükön hívtam őket, férjem meg Anyunak és Apunak. Van egy idősebb testvérük, ő áttéréspárti. Nem emlékszem, gyermekkoromban akadtak-e gondjaim ezzel a dologgal. Mond valamit?


2016. aug. 16. 14:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
71%
utolsó,nálunk dettó ugyanez van.Totál nevetséges családon belül ez a Vera nénizés,meg Józsi bácsizás.
2016. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nálunk meg Józsi bácsi és Marika néni, nevetséges és kínos is :/
2016. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

nálunk kb minden rokont másképp szólítottunk (így alakult), a mama volt az anyai nagymama, és tegeztük, a nagynéném, az ő lánya, tehát anyukám nővére Keresztmama, viszont anyukám bátyja és felesége Keresztnév néni és bácsi és magáztuk..

az apai nagymama Vezetéknév mama (mert vele alig találkoztunk), és magáztuk, apai nagybácsi és néni meg bátyja és nénje néven fut(ott). és magáztuk őket.

viszont anyukám a nevén hívta a tesóit, meg a sógorjait is (apukám rég meghalt), a fene tudja, hogy miért így alakult. nekünk, gyerekeknek így emlegette, ahogy írtam.

2016. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem rámlik hogy gyerekkoromban ebből akkora tragédia lett volna. Úgy volt megoldva hogy nekem mindenki úgy lett bemutatva ahogy nekem kellett szólítanom, nagyszülők mama és papa, szüleim anya és apa. Amikor nekem beszéltek róluk, az általam ismert néven hivatkoztak rájuk. ("mutasd meg Apának mit rajzoltál", "megyünk meglátogatni mamát")

Amikor egymáshoz beszéltek, a köztük használatos néven szólították egymást, anya a szüleit anyának és apának, szüleim egymást a keresztnevükön.

Előbb-utóbb megkérdeztem anyámat hogy miért hívja mamát anyának, akkor elmagyarázta hogy mama neki az anyukája, nekem pedig a nagymamám. Mivel nem voltam teljesen hülye megértettem, és azóta ebből nem volt konfliktus.

2018. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!