Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez normális amit anyám csinál...

Ez normális amit anyám csinál és csak mi csinálunk belőle nagy ügyet? Mit javasoltok megoldásnak?

Figyelt kérdés

Párom (29) és én (23) napi szinten stresszesünk már azon amit csinál anyám. Elköltözni nem igen tudunk mert havi szinten nem jönnénk ki úgy a keresetünkből hogy félre is tudjunk tenni. A házon kívül semmi másra nem tudnánk szinte költeni. A környéken igen magasak az árak. Vásárlás és albérlet szempontból is. A hitel meg szóba se jöhet. De félre ne értsétek, mindig minden számlát kifizetünk anyámnak. Sőt adunk nekik a portára is hogy tudják szépítgetni ha arról van szó.

Ami meg megfelelne lakás az messze lenne a munkahelyünktől.

De a lényeg hogy a portán két ház van. Van az ami a nagyház amiben anyám és a párja na meg nagyapám élnek. Az egy tényleg nagy ház kényelmesen elférnek benne. Külön szobát tudnak fenntartani csak a lomjaiknak. (Az én volt szobám.)

De a lényeg, hogy mi a másik házban élünk egy régi nyári konyha aminek a fürdőszoba szoba és konyha része akkora egyben mint a nagyházban 1,5 szoba. Régi és öreges. De mi apránként rendbe tesszük. Egy évvel ezelőtt hálószoba sem volt mi építettük hozzá saját költségen. Ez így szép is és jó is csak az óta mióta mi itt éldegélünk, anyám mindenbe bele akar szólni. Mit hova és hogy tegyünk. A mosógépet nem hajlandó átvinni a nagyházba így mindig van indoka a koszos ruhákat nálunk ledobni itt-ott illetve így megköveteli, hogy nyitva hagyjuk a lakás ajtót. Így míg dolgozunk, átkutatja a házat nem zavarja hogy tudjuk.

Akár hajnalok hajnalán bejön mondvacsinált indokokkal és ez igazából bármely időpontra érvényes.

Kértem szépen, de nem hajlandó semmilyen szinten hajlandóságot mutatni az iránt, hogy tisztelje a saját környezetünket. Persze álltam én a sarkamra és kiálltam magamért, de az sem sokat segít. Maximum megsértődik. Aztán minden megy tovább.

Még rengeteg részlet van de már így is túl hosszú lett. Köszönöm hogy elolvastad.



2016. szept. 7. 07:57
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

HA nála laktok, akkor erre számítani lehet. Mivel ez az épület is az övé, nem szólhattok bele, hoyg hol tartja a mosógépet, vagy mikor megy oda.


Az egyetlen értelmes ötlet, hogy albérletbe mentek (kettötöknek nem kell "ház", böven elég egy egyszobás lakás is), ami nem keröl sokba. Emellett amit a régi rozoga épöületre ráköltötök, az kidobott pénz, mert ettöl még anyád tulajdona marad, azaz nektek semmi hasznotok sincs belöle.

2016. szept. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
A legutóbbi albi 85.000 volt alaphangon. És még tél és fűtésszezon sehol. Mi pedig 160.000 körül vagy az alatt keresünk együtt. Egyébként a haszonélvezet a nagyapámé a házon. De anyám nevén van. Valami ilyesmi a felállás. De nem nagyon akartam bele mászni ebbe a kérdésbe mert az az ő dolguk.
2016. szept. 7. 08:15
 3/33 anonim ***** válasza:
89%

Szedjétek össze a számlákat, számoljátok össze, mennyi pénzt költöttetek a kisházra, felújításra, bővítésre. Közöljétek vele, hogy fizesse ki, és elköltöztök. Ha nem hajlandó, akkor viszont vigye a francba a mosógépet, és ne mászkáljon be hozzátok, be lesz zárva az ajtó.

Többet egy fillért sem költenék arra a házra, amíg nem íratja a nevetekre, és nem egyeztek meg az osztatlan telek használatáról. Azt a pénzt, amit építésre, felújításra költöttetek, meg a porta szépítésére adtatok, fizethettétek volna egy normális albérletre is, ahova nem mászkál senki az engedélyetek nélkül.

2016. szept. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hol laktok, de 85 ezer albérletre iszonyatosan sok. Itt a környéken is van olyan város, ahol boros árak vannak, pl. sógorom is ezért költözött a szomszéd városba, mert fele annyiból tud ugyanakkora lakást bérelni.

Nektek sem muszáj helyben maradni, 10-15 km távolság a munkahelytől nem a világ, az utazást fizeti a cég, bőven megtérül, ha mondjuk 50-ért találtok valamit.


A másik megoldás, hogy fogjátok magatokat, és átviszitek ti a mosógépet, hogy nektek nincs rá szükség, vesztek egy újat. Innentől nincs rá ok, hogy bejárjon hozzátok.


Azt írod, hogy most tudtok félretenni. Hát akkor egy mosógépet csak ki tudtok köhögni, nem? Ha már annyit nem sikerült félretenni, hogy albérletbe, külön tudjatok menni.


Amíg más házában laktok (és most mindegy, hogy ez a más a tulajdon anyád), addig mindig is ez lesz: azt csinál, amit akar, oda megy, ahová akar, és ha tiltakoztok, abból csak a vita lesz.

2016. szept. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%

Normális ember nem viselkedik így, még akkor sem, ha az övé a ház.

Csak édesanyád ilyen, vagy ebben támogatja a párja és a nagyapád is?

Ha nem, akkor velük lehetne beszélni, hogy álljanak ki mellettetek.

El kellene érni, hogy a mosógépet vigye, ti meg bezárhassátok az ajtót.

Ha mindenki ellenetek van, akkor sajnos nehéz lesz meggyőzni, hogy ne járkáljon nálatok.

Ha bezárnád az ajtót, ha elmentek, mi történne?

Feltörné? Vagy csak veszekedne?

2016. szept. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Esetleg, ha a haszonélvezet nagyapádé, beszélj vele, az ő jogai erősebbek még a tulajénál is. Az van, amit ő mondd, ő dönt arról, ki lakhat ott, kitől kér albérleti díjat, stb.

Ha mellétek áll, és ő azt mondja, hogy azt a lakrészt csak ti használhatjátok, a nagy házat anyádék, akkor az úgy van. Akár papírozzátok is le vele! Innentől anyádnak nincs JOGA bemenni, de ez persze nem akadályozza meg, hogy balhézzon miatta.

2016. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

A mosógépet nem vihetjük ki mert képes lenne arra hivatkozni hogy nincs hova tenni és hagyná kint megrohadni.

Be szoktam olykor zárni akkor zaklat munkaidőben telefonon majd ha haza jöttem ordítozik és hisztériázik.

Ha messzire költözünk sajnos egyik munkahely sem téríti az utazást.

Anyám képes addig kiabálni és kopogni míg meg nem unjuk. Persze a zár felfeszítése és az ablak betörése sem példa nélküli tőle.

Nagyapám a békesség híve. Nem menne bele szélsőséges húzásba a lánya ellen.

2016. szept. 7. 08:44
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
akkor is mosógép ki(akkor is ha kint rohad, ez az ő baja, bár ha ő mehet át hozzátok ti is bevihetitek a mosógépet hozzájuk) és zár az ajtóra plusz rácsok az ablakra. Hisztizik? ez van napokig/hetekig tart majd a hisztije de ha kibírod akkor végre békén hagy. Komolyan én már rég elzártam volna előle mindent.
2016. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
74%

Koltozni nem akarsz akkor turnod kell anyad hisztijet.

Semmit nem tudsz tenni

Buta gondolat szulokkel osszekoltozni a legroszabb amit tehetsz

2016. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
52%
HOL laktok, hogy ennyi az albérlet? Ez még Pesten is sok lenne. (Feltéve, hogy nem nagy lakást akartok bérelni)
2016. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!