Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hazudhatom ezt a sógornőmnek,...

Hazudhatom ezt a sógornőmnek, mikor legközelebb felhozza a témát?

Figyelt kérdés
Beiratkoztam júniusban egy okjs képzésre, akkor még nem tudtam, hogy terhes leszek szeptemberben. Most 19 hetes vagyok, rendszeresen járok suliba, nagyon élvezem. Tudom, hogyha megszületik a baba, kevesebbet fogok bejárni, de nagyon jóba vagyok az ottani tanárokkal, régebbről ismerem őket, tudom, hogy nekik elég, ha megvannak a jegyzeteim, bejárok a dolgozatokra és levizsgázok 2018ban. Arról már így is mélyen hallgatok, hogy egyetemen is szeretnék tovább tanulni ezzel a szakkal emellett be szeretnék pótolni mindent, amit elmulasztottam régebben. (Nyelvvizsga, jogsi.) Akárhányszor sógornőméknél vagyunk, felhozza a témát, hogy én suliba járok meg majd a nyári gyakorlat sem lesz egyszerű meg, hogy szívtelen dög leszek amiért pár órára magára merem hagyni bébimet, főleg, mikor jön a foga. Aztán próbál rábeszélni arra is, hogy 3. évig maradjak gyeden, ne adjam be bölcsibe a picit. Ma felötlött bennem, hogyha Szenteste rákérdez, azt hazudom, hogy abbahagytam a sulit, így legalább nem fog nyaggatni és nagyon meglepődik majd, mikor levizsgázom. Jó ötlet hazudni? Vagy hagyjam, hadd mondja a magáét?
2016. dec. 17. 18:55
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*2017ben
2016. dec. 17. 18:56
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Alapból nem értem, milyen jogon számoltat el, benned meg miért merül fel, el kéne neki számolj? Semmi köze hozzá. A férjed meg ilyenkor hol van?
2016. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hazudni, a te életed, ùgy csinàlod ahogy neked jó.
2016. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem. Te mindent elmondasz a sógornődnek? Minden napodról, tervedről beszámolsz neki? Miért?

Miért kell mindenről beszámolnod? Miért nem tudod neki megmondani, hogy a te életed azt csinálsz amit akarsz? Inkább hazudsz neki..

2016. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

1. A sógornődnek SEMMI köze nincs a Te életedhez

2. Ne hazudj, mert aztán hazugság hazugságra halmozódik es akkor a sógornőd nem csak amiatt lesz mérges, hogy suliba jársz, hanem amiatt is, hogy hazudtal neki

2016. dec. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem számolok be mindenről, kb 2 havonta találkozunk és akkor kérdez ő is, mesél ő is, én is. A sulit már bánom, hogy felhoztam anno... kár volt. Párom azt mondja, tényleg nehéz lesz bejárnom, mert ő túlórákat is fog vállalni, hogy a havi kétszáz ezret letegye az asztalra és olyankor nem mehetek be órákra. Max, ha nagyi, dédi vigyáz rá (kb 4 óra). Az a baj, hogy azt nem értik meg, hogy nem magam miatt tanulok. Azért tanulok, hogyha vissza kellesz mennem dolgozni, ne gyárba kelljen robotolni, hanem normális munkám legyen picivel jobb keresettel. Nem magamnak, a babának. Régen nem érdekelt ez, mert nem gondoltam volna, hogy valaha lesz családom, egy darabig elvoltam a gyári munkán is, aztán amikor jött párom, jöttek a célok is, mert már volt kiért. És most is van...
2016. dec. 17. 19:05
 7/24 anonim ***** válasza:
60%

Gondolom a sógornőd egy tanulatlan bugris és most irigy rád.

Ne süllyedj le a szintjére!

Komolyan ilyet még nem hallottam, hogy a tanulást, a törekvést le kellett volna tagadni, ... egy idióta miatt.

2016. dec. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem tanulatlan, rezidens orvos csak most gyeden van a 3. babájukkal.
2016. dec. 17. 19:10
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

Ha olyan típus, hogy ezzel zaklatna egész este, és képes lenne elrontani az ünnepet is ezzel. Akkor én is ráhagynám, hadd higgye csak azt, hogy úgy van, ahogy ő gondolja.

Direkt nem hazudnék, de ha elkezd nyaggatni, akkor úgy csinálnék, mintha egyet értenék vele.

De ha nagyon felidegesít, akkor lehet, hogy elküldeném melegebb éghajlatra :D Csak hát nyilván az ember nem akarja elrontani mindenki ünnepét.

2016. dec. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
56%

Nem lehet, hogy ő már keresztül ment hasonló dolgokon és csak így próbál meg figyelmeztetni, hogy nehéz lesz?

Lehet, hogy nem kellene mindenbe rosszat látni.

2016. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!