Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Köteles vagyok a sógornőmnek...

Köteles vagyok a sógornőmnek odaadni a gyerekem kinőtt dolgait?

Figyelt kérdés

Anyósomnak a lánya a mindene. Sajnálatos módon elég közel lakunk egymáshoz, ők meg együtt laknak anyósomékkal.

Az ő lánya 5 hónappal kisebb az én lányomnál.

Már a terhesség alatt is sokszor elment 1-1 véletlen beszólás, hogy ez meg az milyen jó lesz majd nekik ha már nekünk nem kell.

Nem akartam bunkó lenni, így ezt akkor elengedtem a fülem mellett.

Viszont azóta szó szerint harcban állunk.

Hogy milyen szemét vagyok, hogy nem adom oda a kinőtt ruhákat, a babakocsit(vettünk másikat), játékokat stb.

A férjem is már számtalanszor ült le velük beszélni, hogy miért nem és állítsák le magukat mert nem vagyunk segélyszervezet. Akkor ideig óráig rendeződik a helyzet, de mindig újra kezdik.

Már a lehető legjobban próbálom őket kizárni az életünkből, de 100%-osan nem tehetem meg.

Az okok amiért nem adom oda a dolgokat: mi is szeretnènk mèg gyereket és neki nagyon jók lesznek még ezek a ruhák; általában új ruhákat veszünk amikre vigyázunk már amennyire lehet; illetve nem nekünk kell ellátni őket ruhával mi se kérünk senkitől segítséget.


2016. jún. 23. 08:48
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy köteles odaadni nekik. Főleg, ha még gyereket szeretnétek és nekik teszitek el a dolgokat.

Minek szül gyereket? Hogy a ti cuccaitokból nevelje fel?

Ilyet kérni amúgy is pofátlanság, nem hogy még fel is háborodni rajta...

Én is hozzád hasonlóan cselekednék.

2016. jún. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
58%
Nektek van igazatok!!! Nagyon pofatlan a sogornod, h ezt elvarja toled, nem is ertem... :sss ha esetleg fiatok szuletne 2. Korben, nekik meg lanyuk ujra, akkor en a helyedben adnek normal esetben, de ok nem szolgalnak ra!!
2016. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 acelsziv ***** válasza:
86%

Ez jobb már nem lesz. Innentől mindig ti lesztek a szemetek. Most a ruhák miatt később már a gyerekek játékai is kellenének aztán a bútorok, aztán már az is baj lesz, hogy a fizetésetek felével miért nem támogatjátok szegény elesett sógornődet.

Érdemes lenne elgondolkoznotok a költözésen.

2016. jún. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
86%

Én kb. így reagálnám le (és igen, reagálnék, nem hagynám szó nélkül a megjegyzéseket, mert van az az embertípus, aki ezt direkt beleegxezésnek/bátorításnak veszi, tessék szépen elmondani kultúráltan a véleményedet!):


"Ne haragudj Mancika, nem tudunk nektek babadolgokat adni, mert tervben van a második baba, így neki még szüksége lesz rá. Ha megszületett, visszatérhetünk a kérdésre.

Azt szívesen meg tudom ígérni, hogy fogom jelezni, ha bármikor van olyan felesleges holmink, amiket szívesen akár kölcsön adnánk, akár örökbe oda tunk adni.

Ha nem jelzünk, akkor az azt jelenti, hogy jelenleg nincs olyan dolog, amit tudunk számotokra nélkülözni, így kérlek fogadd ezt el és ne tegyél folyamatosan ilyen megjegyzéseket, mert ez nekem kellemetlen. Köszönöm."

2016. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
1%
De miért nem mondasz rá egy összeget? Lehet nem ingyen kivánja,így meg mégiscsak olcsóbban jutna hozzá mintha vadiújan venné meg.
2016. jún. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 acelsziv ***** válasza:
85%
5: Másik babát is akarnak. Miért adja el bagóért a cuccait ha még kellenek?
2016. jún. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
89%
ugyan már..dehogynem ingyen akarná.. akkor nem verné ki a balhét.hiszen használtan elég sok helyen tudna venni..
2016. jún. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
28%

Koteles eppen nem vagy, de sok helyen ez termeszetes csaladon belul, igy ok ezt nehezen emesztik meg. Ok, h neked a sogornod, de a ferjednek a testvere, igy ha nem is lehet keszpenznek venni, szert eftheto es enberi a reszukrol, h banfonak tartjak. En a helyedben ugy felevente adnek nehany darabot magamtol.


Ez a lesz masodik gyerekunk es neki tartogatjuk, nekem tobb okbol is erthetetlen:

1.ha nem azonos nemu a teso, egy bizonyos kor elerese utan msr erosen szetvalasztodnak a viselheto ruhadarabok

2. Ha maskor szuletnek, mas utemben fejlodnek, skkor nem ugyanakkor lesz szukseguk adott ruhadarabra. A fiam pl nyari, egyik baratunk gyereke masfel evvel idosebb, teli gyerek. A tok jo telikabat, amit (maguktól :)) adtak, egyik telen tul nagy volt, a kovetkezon kicsi, de a koze eso nyaron, a 35 fokban pont szuperul passzolt

3. A masodik teso kizarolag sz elso kinott cuccaibol fog oltozkodni? Gondolom, neki is fogtok venni ujakat...


Feldeertes ne essek, nem allok egyik oldalon sem, csak tobb ilyen kerdest js olvastam itt, es bizarr szamonra ez a verre meno harc a ruhakert. Mindket szemben álló fél részéről.

2016. jún. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
69%

A sógornőd tuti ingyen várná el a cuccokat és igen nagy pofátlanság tőle. Ne adj neki, mert nem érdemli meg.

Miens adsz neki valamit, akkor még ennél jobban is rád fog kapni.

2016. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
68%
de legalább ez a sógornő használtat is elfogad, amikor én használtat adtam volna(soha nem volt hordva hamarabb ki lett nőve) azt mondta bárányhimlős és juj :D de idegesítő számomra is az ilyen fajta lejmolás amikor már akkor fáj a foga a ruhára amikor még hordja a gyerek -.-"
2016. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!