Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet jól kijönni ebből...

Hogy lehet jól kijönni ebből a szituból?

Figyelt kérdés
Családi ebéd az étteremben. Nem cagy köszönő- és beszélôviszonyban a sógornőddel. Ebéd után mindenkit végig kérdez, h kér-e kávét. Téged nyilván nem, holott kávézol? Ilyenkor mi a legjobb viszont reakció, nyilván les.zarom, felállok és fizetek magamnak egy kávét vagy van ennél jobb, okosabb?
2017. máj. 1. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
nem tudom te milyen étterembe jársz, de engem a legutolsó kifőzdében is a pincér kérdez meg, hogy akarok-e kávét
2017. máj. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Túlbuzgó sógornô esetén ez úgy van, h megkérdezi ki kér kávét - nyilván, h éreztesse, te nem számítasz - odamegy a pulthoz és megrendeli.
2017. máj. 1. 13:47
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Hangosan kijelenteném, hogy mivel a sogórnő egy suttyó parazst és a sértett önérzete fontosabb, így rendelek magamnak kávét, ha már engem kihagyott a megkérdezésből.
2017. máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

nos ez esetben intsd oda a pincért, rendelj egy kávét mosolyogva, az arckifejezéseddel kérj bocsánatot a neveletlen sógornő miatt, és hagyj jó nagy borravalót a pincérnek a család szeme láttára

a pincér a sógornőt bunkó parasztnak fogja tartani, mert nem ül a fenekén, téged meg kellemes vendégnek, akit visszavárnak

2017. máj. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Sztem legkozelebb csinald azt hogy a sógornőd zavarba jöjjön pl iģy:

A sógornő rendeli a kávékat és mikor végez te mondod hogy: -hát ha már igy kávéztok én is kérek egy kávét .és utánna néz íg y a sógornőd szemébe és igy talán érteni fogja

2017. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Alapból nem megyek el olyan ebédre ahol olyan emberek vannak akiket nem szeretek.
2017. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Ambivalens kérdés.


Ha a sógornő megkérdezi "ki kér kávét?"


Miért nem mondod pl: - köszönöm én kérek cukor nélkül duplát?

A miérten van a hangsúly.

2017. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

"Teleki Blanka nevű felhasználó válasza:


Ambivalens kérdés.


Ha a sógornő megkérdezi "ki kér kávét?"


Miért nem mondod pl: - köszönöm én kérek cukor nélkül duplát?

A miérten van a hangsúly."


Látom a szövegértés nem egy!


A sógornö nem azt kérdezi, hogy "ki kér kávét", hanem név szerint végigkérdez mindenki "Kati/Zsolti/Zsuzsa/Pista kérsz kávét? (Mindenkit külön, egyenként) A kérdezöt meg egyszerüen kihagyja!

2017. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem logikus, sántít a történet.


Ha azt kérdezte, hogy: "Ki kér kávét?", akkor volt, aki jelentkezett, volt, aki nemet intett.

Nem?!

Te mit tettél?

2017. máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Miért sántítana? Nem azt írtam, h azt kérdezte, ki kér kávét hanem azt, h mindenkit végig kérdezett, h kér-e kávét?
2017. máj. 1. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!