Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Minden lében kanál tesóm...

Minden lében kanál tesóm barátnőjét, hogyan tudnánk leszerelni? Keresztelés hogyan?

Figyelt kérdés

Tesómmal való megismerkedése után 1-2 hónapon belül - látva, hogy nem esek hasra a "nagysága" előtt - összeveszett velem. Aztán összeveszett tesómmal (állítólag miattam?!) utána az anyámmal, majd az akkor barátnőmmel végezte a sort. Borzasztóan irigy volt, hogy mi már jegyben jártunk és nagyban terveztünk az eskvőnket. Arra továbbra is rettenetes módon irigy, hogy mennyit keresünk és hogyan élünk. Azt szerintem mondanom sem kell, hogy az esküvőnk előtt is végig a reflektorfényben akart lenni és meg akarta nekünk mondani, hogy mit hogyan kellene csinálnunk. Szerencse utána ez az esküvő után csökkent.


Igen ám, de azóta bejelentettük, hogy babát várunk. Természetes ő ismét hozta a formáját és kijelentették, hogy akkor mennek bérmálkozni, hogy ha majd meg akarjuk keresztelni a gyerekünket és véletlenül rájuk esik a választás, akkor ne legyen ebből gond. Ez már szálka volt a szememben, de mondom rendben az örömükben mondták. Azóta viszont ő állandóan ezzel hozakodik elő mindenféle kontextusban, pl. "most sikerült tesómat rávenni a templomba menetelre", "ők nem akarják ránk erőltetni, hogy őket válasszuk keresztszülőknek", "ők igazán csak azért csinálták meg, hogy ha majd őket választanánk, akkor ne legyen gond", stb.


Én megfogadtam azután, hogy koszorúslánynak kérte fel a feleségem, hogy soha többé semmilyen módon nem akarom, hogy az én kis családomhoz közelebb kerülhessen, mint ahol van. Így eldöntöttük, hogy ha tesóm lesz a keresztszülő, akkor őt nem kérjük fel (egyébként az egyházijog tiltja is, hogy párok lehessenek keresztszülők).


Édesanyám - teljesen jogosan - egyikünk pártjára sem áll. Ő csak azt szeretné, hogy ne legyünk rosszban.


Ti mit tennétek? Alapvetően szeretnénk keresztelőt tartni, és lenne más jelentkező is.



2017. máj. 11. 20:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

De legalább már így is többet tett a megértésért, mint azok, akik csak akkor láttak szóközt, amikor véletlenül lenyomták. Nekem már az is öröm, ha nem látok olyan szót, hogy nálla vagy utánna, meg persze sorolhatnám a többi csodát. Az már az extra kategória, ha nincs sok nyelvhelyességi hiba.


A lényeget le lehetett szűrni, én arra szavazok, hogy mindkét tesó legyen. Abba nem lehet belekötni.

2017. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
A te oldaladról egy keresztszülő, a feleség oldaláról szintén. Így nincs sértődés. Biztos van a feleségednek legjobb barátnője, lánytestvére/unokahuga, akárkije, aki lehet keretszanya. Az én keresztfiamnál is így volt, a sógoromnak csak két öccse volt, tesómnak meg csak én lánytestvér. Egyértelmű volt. :D
2017. máj. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a hölgynek önértékelési gondjai vannak, ezért KELL, hogy Ő legyen a központban. Ha normális, akkpr szóban mondd el neki, hogy mi a gondod, ha nem az, akkor valahogy beszéljétek rá egy psichológusra,
2017. máj. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ezt jól érzed. Az elsô összeveszés pont az ôszinteségem miatt volt. Jár pszichológus, viszont annak értelmetlen, aki nem képes belátni, hogy a probléma vele van nem pedig a vilaggal. Ô ebbe a csoportba tartozik.
2017. máj. 12. 06:56
 15/19 anonim válasza:
92%

Ha 2 tesód van (lány és fiú) akkor nyugodtan felkérhetitek őket, vagy akár a párod testvéreit.

Nálunk pl. a gyerek keresztapja az én öcsém, a keresztanya a férjem nővére. Az öcsém felesége is meglepődött kicsit h nem őt választottuk (mástól hallottam vissza), de tudomásul vette és nem volt belőle gond.

2017. máj. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%
Olyat válassz keresztszülőnek, aki majd a gyereket segíti a kereszténységre nevelésben. Ugyanis erről szól a keresztelés! Másképp képmutatóság kereszteltetni, akkor meg oly mindegy, hogy kik lesznek a szülők, úgyis csak divatból csináljátok.
2017. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16-os. Ha így tennénk, hogy a leginkább hívőbbet választanánk, akkor pont a tesóm barátnőjére esne a választásunk. Viszont ő pont az ellentétes oldalon áll a keresztény szellemiséggel szemben. Én pedig nem akarom, hogy ez a példa álljon a gyerekem előtt.
2017. máj. 12. 11:11
 18/19 anonim ***** válasza:
90%
Hívő és keresztény nem feltétlenül ugyanaz. Keresztényt és egyben hívőt is kell választani, ha komolyan gondoljátok az egész keresztelést.
2017. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
58%

Az meg végképp gáz, hogy a tesód barátnőjéék azért akarnak bérmálkozni, hogy keresztszülők lehessenek. Kicsit nagyon el van tájolva a csaj.


Én is a tesóidra vagy a feleséged tesóira szavazok.

2017. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!