Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló belyzetben? Hogy lehet ez ellen fellépni, hogu ne legyen sértődés belőle?

Figyelt kérdés
Közeli ismerősömnek 5 unokája van, most útban a hatodik, a gyerekekkel kis koruk óta a nagyi foglalkozik, kirándulni viszi saját pénzén, mert szülók nem adnak egy fillért sem neki. Most már az ismerősöm egy ideje nem bír ennyi gyerekkel, és engem, illetve anyát akarja bevonni egy-egy kirándulásba, hogy vigyázzunk a gyerekekre nyaralás alatt, de ez nem így múködik, nem szeretnénk, ha állandóan bébicsősznek használnának. Hogy lehetne ezt tudtára adni, hogy ne sértődjön meg? Mert ha egyszer kirándulni megyek és nem kevés pénzt adok ki érte, akkor nyilvánvalóan nem gyerekre akarok vigyázni az összes kirándulás alatt.
2017. jún. 27. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Egyszerűen meg kell mondani, hogy nem. Nem kötelezhet ilyesmire, még akkor sem, ha anyukád menni akar esetleg.

Ha megsértődik, az nem a ti hibátok, hanem az ő butasága. Minek vett akkora terhet a nyakába, amit nem bír el?

2017. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Az elso valaszolonak igaza van, szivembol szolt.
2017. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Megmondod, hogy nem, és kész.


A szülőknek meg közöld, hogy nem más nyakára szülünk - ez esetben nagyi, ti.

2017. jún. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megtehetitek, akkor egyszer-egyszer szerintem belefér, hogy besegítsetek, hogyha annyira közeli barátok vagytok, de le kell vele ülni és le kell szögezni, hogy mondjuk max. kétszer segítesz be ilyenbe, vagy legelább fogadja el, ha azt mondod, hogy ekkor és ekkor ne varrja a nyakadba őket.
2017. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég rosszindulatúan van a kérdés kifejtve.


Láttam hasonló helyzetet, csak azért mondom. Mert ott pillanatnyilag ugyan ilyennek látszott a szitu, csak a szomszéd elfeledkezett róla, hogy évekig a mostani nagymama vigyázott a "nem akarokbébécsőszlenni" akkori gyerekre, és finom sütiket sütött neki, stb. Igaz, akkor még nem volt unokája.


De tudom, manapság csak a most és itt számít. Meg a kérdező helyzete biztos más.

2017. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!