Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti milyen gyakran ültök össze...

Ti milyen gyakran ültök össze a rokonokkal?

Figyelt kérdés

Nagybátyámék Pesten laknak, a lánya és családja egy Pest alatti városba, tőlünk mind2en kb 100km-re laknak. Olyan két havonta jönnek le hozzánk ők 5en (unokanővérem, a férje, a lányuk és nagybátyámék), de ha a fiuk hazajön Svájcból a nejével (úgy kb. Évente 2-3alkalommal) akkor ők is lejönnek, hozzák nagybátyámékat, de unokanővéremék akkor ritkán jönnek. Hozzánk a család inkább tavasszal-nyáron jönnek le mi meg inkább ősszel, mindig valakit megünneplünk vagy csak úgy. Unokabátyám kislányával jó ha egy évben tudunk találkozni, most ő (unokabátyám exnőjével és férjével) Németo-ban él.

Másik nagybátyám (apám részéről)Angliában él az élettársával és a 3ées lányukkal, eddig ők egyszer voltak nálunk, még unokahúgom születése előtt. Az unokahúgomat eddig Skypeon láttam csak. Mamám Debrecenből le fog költözni hozzánk a Dunántúlra, azt mondták, ha ideköltözik akkor egyszer eljönnek. A másik lányával (unokanővéremmel) régen azért évente párszor találkoztunk, de mivel ő is Debrecenbe lakik már csak facebookon köszöntjük fel egymást.

Több rokonnal úgy nagyon nem ülünk össze, sok rokonom él a városunkban ha az utcán találkozunk beszélgetünk, talán egyszer azért összeülünk egyszer, de sokszor nem.

Nekem is van egy testvérem, lassan már mi is kirepülünk és azon filóztam, ha mindkettőnknek lesz családja akkor mi is így össze tudnánk-e ülni? Vagy mennyire tudjuk majd tartani a kapcsolatot



2017. aug. 13. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Havonta, kéthavona összeülünk, és akinek akkortájt van szülinapja,azt megünnepeljük.
2017. aug. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szinte soha, sajonos...
2017. aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig eszükbe jutok, ha kell nekik valami. Adóbevallás, protekció orvosnàl 😔
2017. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy összetartó testvérek lesztek-e és nagyon számít a házastársaitok hozzáállása. Más országban (földrészen) éltek-e vagy ugyanott?
2017. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Összetartónak momdhatjuk magunkat. Neki most van egy féléves kapcsolata, szimpatikus, bírom a lányt. Nekem nincs senkim, de szerintem ha valakit hazahoznék őt bírná (hadd ne írjam le miért gondolom ezt :D)
2017. aug. 13. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Svájcban élek, félévente megyünk, de szivem szerint nem.mennék haza. Nem szeretem öket, csomoszor szarban hagytak, apámmal az élen - de öt legalább érdekli, mi van velünk és nem jopofizik.
2017. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Heti 1-2 alkalommal a gyerekekkel, unokákkal. Kb. havonként a testvéremmel. Évente egyszer a távolabbi rokonokkal, hogy ne csak temetéseken,esküvőkön találkozzunk. Telefonon viszont sokkal többször beszélünk.
2017. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én olyan évente 1-2 alkalommal ha muszáj.
2017. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!