Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megmondanátok a sógornőtöknek,...

Megmondanátok a sógornőtöknek, hogy kellemetlen a viselkedése? (etikett)

Figyelt kérdés

Uj városba költöztem nemrég és nagyon magányos vagyok. Még nincsenek barátaim itt. A bátyám és a sógornőm itt élnek így csak velük tudok kicsit eljárni. Sógornőm ráadásul barátnőm is egyben, mert gyerekkorunk óta ismerjük egymást.

Mindig is érdekes karakternek tartottam. Tehetős családból származik, sose kellett megtapasztalnia milyen az amikor nem jut valamire. A nagyszülei vettek neki egy lakást húsz éves korára (most 30 évesek vagyunk amúgy), a szülei is folyamatosan segítik pénzzel. Egyszóval megszokta a jót.

Csak olyan munkákat vállal el, ahol nettő 200E felett keres. Én az új munkahelyen röhejesen keveset keresek, (meg sosem kerestem netto 200-at, a korábbi melókbann sem) de nem is ez a lényeg.

Ami a lényeg: sógornőm szívesen eljárna velem mindenféle helyekre, hogy ne legyek egyedül, de totál kellemetlen vele bárhova is menni, meg idegesítő, mert rettenetesen zsugori. Mindenhová úgy érkezik (pl. klubba, régen jártunk nagyobb baráti társasággal is), hogy nála csak 500 forint van készpénzben. Azt persze rögtön elkölti egy italra, majd utána hagyja, hogy meghívjuk mindenfélére, elvégre ez lenne a normális baráti társaságokban. Ő soha senkit nem hívott meg semmire életében szerintem. Ha beültünk egy pubba ő nem kért semmit, de ha mi rendeltünk ropit, mogyorót, chipset, két kézzel vett belőle. Tényleg vicces volt, amikor én a 100E-es fizetésemmel fizettem az ő italát, burgerét a Mekiben, neki pedig eszébe sem jut, hogy bármikor visszahívjon, megvendégeljen akármire is.


Szóval most jó lenne összejárni, és amúgy tényleg kedvelem meg régi ismeretség, de totál kellemetlen a viselkedése, és így nem sok kedvem van menni vele bárhová is. Múltkor is beültünk egy amúgy tényleg olcsó, jó kis étterembe. Már tudtam, hogy nem szabad közösen fizetnünk, hiába lenne könnyebb a pincérnek, tuti, hogy én fizetném az egész kaját, ő pedig elfelejtené odaadni a részét... Többször jártam már így. Tehát külön fizettünk. Jött a pincér, sógornőm nyújtotta a bankkártyáját, szerencsétlen pincér várta volna, hogy "húzzon le 2500-öt 2180 helyett", de sógornőm csak nézett rá, hogy: hajrá, húzza csak le a 2180-at. Soha nem ad borravalót.

Szerintetek nem kellemetlen a viselkedése? Megmondanátok ilyen esetben, és ha igen, hogyan? Egyszer amúgy kérdeztem tőle egy hasonló eset után, hogy: Te sosem adsz borravalót? Mire mondta, hogy nem. Se a fodrásznak, se a taxisnak, se étteremben, sehol. Ez az ő pénze, ő kereste, és nem ad.

Légyszi, azt ne mondjátok, hogy keressek új barátokat, mert egyrészt nem olyan egyszerű 30 felett barátkozni, másrészt most tényleg az érdekel, ti hogyan kezelnétek egy ilyen szituációt, egy ilyen barátot/rokont!

Érdeklődve várom a válaszokat!


2017. nov. 5. 09:51
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
48%
19-es vagyok.Igen?Váljék egészségére a töröltetés :D
2017. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
93%

Én nem köntörfalaznék.a legközelebbi program előtt elmondanám neki hogy: szeretek vele menni ide-oda,de nem tehetem meg hogy továbbra is én álljam az ő kiadásait.

Ha ekkor kérdőre vonna hogy miröl beszélsz akkor mondd el az itt leirt példákat.és nyugodtan mondd neki hogy nem volt olyan amikor ő bármit is fizetett volna neked.

2017. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
95%
Én sem adok mindenhol borravalót. Nem azért mert zsugori vagyok.. de gusztustalan, hogx ez már elvárás. Én az eüben dolgozom, havi 6000ftot vonnak le adóban a parára, holott fel év alatt sem kapok ennyit...nem az a gusztustalan hogy nem kapok..hanem az , hogy adózok utána..
2017. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
73%

17.

Igen, sok minden régen alakult ki, amit ma is használunk. Régen alakult ki a pénz használata, ma mégis érintős bankkártyával fizetünk :)

Régen divat volt a trapéz nadrág, ma mégis feszülősben járunk (persze máraki) :) Viszont ami az ok amiért kialakul (a pincérek csak borravalóért dolgoztak, vagy borravalóért jobb asztalt kaphattunk) megváltozik, akkor a szokás is meg fog változni egy idő után, illetve először az ezt illető etikett. Változik a világ. De ez az én véleményem.

2017. nov. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem vállalod a konfliktust, soha sem lesz változás. Én inkább téged tartalak sunyi alaknak.
2017. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
40%

9 ismét.


Nehogy ezen a borravaló dolgon rugózzál,kit érdekel,ő nem ad,akkor neked ez miért kellemetlen,nem értem.Nem te nem adtál,kit érdekel akkor,nehogy már neked legyen kellemetlen,mert aki fizet nem ad borravalót. Ebben semmi kellemetlen nincs.

2017. nov. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
93%

Nincs itt semmi probléma. Elmentek valahová, akkor határozottan kijelented a pincérnek: Külön fizetünk!

Ha a nagysága kifogyott a pénzből, akkor igy járt, csak magamnak rendelnék a továbbiakban is. Sőt...közölném vele: Én senkit sem hivok meg, hiszen én dolgoztam meg ezért a pénzért...

Borravalót pedig szoktam adni (persze amennyiben nincs már elve benne a számlába- néha még talán akkor is), de nem esek túlzásba.

Amikor kifizeted külön a részed, akkor adsz a pincérnek és ennyi.

2017. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem a meghívásos dolgokat. Fizesse mindenki a magáért, egyik barátnőmnek sem fizettem a kajáját meg semmit. Mozinál is mindketten sorba álltok és egyesével kértek magatoknak jegyet. Mindenki vesz magának mindent. Borravalót te adsz, ő nem, a ő dolga. Soha senkivel nem mentem sehová sem meghívásos alapon, csak anyámmal meg férjjel.
2017. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy a sógornőd bunkó, de te meg sunyi vagy. Mondd meg őszintén,egyenesen a szemébe amit gondolsz. Lehet,hogy rosszul fog esni neki, de az se jobb, ha itt sírsz miatta.. Nem értem, hogy miért nem neki mondod a gondjaidat, miért nekünk.

Ha emiatt elfordul akkor úgysem igazi barátnő, tehát veszteni nem fogsz.. Egyébként a borravaló dolgot ne erőltetsd, felnőtt ember, eltudja dönteni, hogy ad-e vagy sem, én se, és a párom se szoktunk.

2017. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
31%
Na igen, ezert "tehetos" a csalad meg sogornod, mert zsugorik. A sz@rukat is megennek, ha nem lenne budos. Csoda, hogy tesod meg nem lepett le.
2017. nov. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!