Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondanátok h amit kapott...

Megmondanátok h amit kapott ajándékot az jóformán tőletek van?

Figyelt kérdés

Anyukám szülinapja szombaton volt. Nővéremmel és bátyámmal megbeszéltük hogy közösen adunk ajándékot. Wellnes plussz új ruhaszáritós mosógép. Én külföldön élek,nem voltam itthon most,elötte való héten voltam itthon. Mikor elmentem adtam anyának egy doboz bonbont,elő szülinapi ajándék.


600 eurót adtam anyu ajándékába. Ma irt a nagynéném egy szemrehányó e-mailt hogy ahoz képest h jól megy nekem kint egy doboz bonbonon kivül nem adtam anyunak semmit. tesómék ugy adták oda az ajándékot mintha csak ők ketten adnák. Rosszul esik hogy igy leteremtettek,irtam tesóméknak is de olvasték ugyan az üzenetet de nem válaszolnak. Anyut hivtam a szülinapján reggel megköszönteni.

Azt is irta a nagynéném,hogy anyukám szomorú volt hogy nekem csak egy telefonba meg egy doboz bonbont ér a szülinapja,mig a tesóim kitettek magukért.


2016. jún. 7. 14:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám.. ez a testvéreidtök nagyon csunya huzás volt ... és ugy mondanám el ,hogy megmondanám anyukának neharagudj ,hogy csak ennyit adtam de kérdezd már meg a gyerekeidet mégis akkor hová lett az a rakat pénz amit az ajándékodra adtam oda ???
2016. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
63%

Biztosan megmondanám.

Az más kérdés, hogy a magam részéről nem értek egyet sem az ilyen értékű ajándékozással, sem a közös ajándékozással.

De biztosan megmondanám.

2016. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Persze, megmondanám. Ha nem akarod letámadni, kérdezd meg hogy tetszett az ajándék és mindegy mellékesen jegyezd meg.
2016. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
csak azt tudom mondani amit az előttem szólók! ez nagyon csúnya dolog volt a tesóidtól! biztos minél előbb tudatnám az anyukámmal is..
2016. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt, én azzal nem értek egyet, hogy miért kell abból sértődést kreálni, meg miért kell rosszul esnie, hogy tőled bon-bont kapott és telefonon tudtad aznap felköszönteni. (Azaz, hogy anyukád azt gondolja, hogy "csak" ennyit kapott tőled.) Nem tudom, hogy miért arról kell szólnia, hogy ki mit adott, és milyen értékben. Másrészt, ha már megy a sértődés, és a testvéreid elsunnyogták a részed, akkor megkérdezném anyukád, hogy mit szól a wellnesshez, és az új szárítóhoz, mert sajnos nem voltál otthon mikor megvásárolták, így nem láttad, de reméled, hogy azt vették meg amit kinéztetek neki KÖZÖSEN, mert 600 eurót itthagytál rá, így reméled azt vettek belőle amit megbeszéltetek. Kiváncsi lennék a reakcióra,no meg szerintem el is szégyellheti magát az egész család..
2016. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is megmondanám mindenképpen.

(Bár nem értem, az én anyukám még egy fűszálnak is örül, ha a gyerekeitől kapja..)

2016. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám igen. Mondjuk anyukád sem semmi, szomorkodik, mert csak bonbont kap tőled? Mint egy kisgyerek. Hány évesek vagytok? Nagynénédnek mondjuk mi köze az egészhez?
2016. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
29%
Én meg nem mondanám meg. Ellenben anyaként ismerem a gyerekeimet, és pontosan tudnám az igazat. :(
2016. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
94%
a reakciójára én is kiváncsi lennék!!
2016. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Nahát. A nagynénit elküldtem volna a fenébe első körben. Neki mi köze ahhoz, hogy te mennyit keresel és, hogy milyen ajándékot veszel? Én soha nem vártam el azt, hogy a pénzes rokonoktól nagyobb ajándékot kapjak, mint attól akinek kevesebbre fussa. Minden ajándéknak örültem, hiszen a figyelmesség jele, ezen kívül "Ajándék lónak ne nézd a fogát."

Bocs, de Anyád miért várja el azt, hogy nem tudom én milyen ajándékot kapjon? Nem az alapján mérik a szeretet..

Ami a tesókat illeti. Szépen felhívod Anyudat és közlöd vele, hogy az ajándékát tulajdonképpen a te pénzedből vették, illetve az takarta a költségek java részét. A tesókkal pedig többet soha a büdös életben nem szerveznék semmit közösen és ezt a tudtukra is adnám. A jövőben bármit veszel, azt TE vedd meg és a tesókkal nem kell osztozkodni, ha már ennyire "kitettek magukért"...

2016. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!