Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sokan miért tartják nem...

Sokan miért tartják nem normálisnak a családon belüli meztelenkedést?

Figyelt kérdés

2017. nov. 13. 18:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%

Lehet én vagyok régimódi, de nem vagyok híve a pucérkodásnak itthon, de a családomból se senki sem vevő rá egyébként.

Nem mondanám, hogy nem normális dolog, nem vagyunk egyformák, valakinél ez természetes, elfogadott, valakinél meg nem, ennyi.

2017. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk sosem volt ebből gond. Nagyim simán pucérkodott, mind nők vagyunk jeligére (gyerekként én is sokáig elfogadtam ezt, sose zavart, ki lát), otthon anyám is - igaz, elvált szülők gyereke vagyok, tehát nálunk nem volt férfi a háztartásban, így kevésbé volt cink.

Én akkor kezdtem szégyellős lenni, mikor kamaszodni kezdtem, és anyám nagyon méricskélt, hogy híztam, mekkora a mellem, ilyenek. Szépen lassan rászoktam a bugyi+trikó szerelésre otthon.

Manapság már el sem tudnám képzelni enélkül, pedig rég nem otthon élek már, egyszerűen kényelmetlenül érzem magam pucéron, még akkor is, ha tök egyedül vagyok itthon. Egyszerűen nem komfortos.

Ez alól csak az alvás a kivétel, akkor mindent eldobálok. :)


Ha nekem lesz gyerekem, akkor a látványos meztelenkedést, ami nálunk volt, ki akarom majd hagyni. De mondjuk az, hogy szobában levetkőzöl és pucin mész fürdeni (vagy törcsiben), és emiatt végigvonulsz a lakáson - az ilyesmivel nincs gond szerintem.

Persze nyilván ellenkező nemű gyerek mellett más a dolog, és egy kamasz intimitás igényét amúgy is figyelembe kell venni.

2017. nov. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
68%
Nálunk sem volt szokás. Egy kamaszlány ne nézegesse az apja intim testrészét, és egy kamaszfiú se az anyjáét. Egy kicsi gyereknek meg talán még taszító is a látvány. Ha összehasonlítjuk egy kis gyerek testét egy felnőttével, hát.....előbbié sokkal szebb. Kamaszkorban meg egyébként is kialakul a szemérmesség, ami normális.
2017. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
38%

mert a magyarok annyira extrém módon prűdek, hogy azt már tanítani kellene.

menj ki valami civilizált országba, és meglátod, mennyire természetesen kezelik a meztelenséget, akár csaléádon belül akár ismerősi körön belül, tök mindegy, pont ez a lényeg h semleges nekik, nem kapcsolják össze azonnal a szexxel ...

2017. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
56%

A mai napig szoktam masztizni a nővérem fotóira,őt láttam először meztelenül.Sose felejtem el a tökéletes alma melleit,a popsiját és mindig meglestem zuhanyzás közben.Az első szexuális fantáziám is róla volt,szerintem tudja a mai napig.

Vagy 5 évet még kellett várnom míg más nőt is észrevettem,de ma is ő maradt a legizgatóbb fantáziám.

Ja,eléggé hazavágott szexuálisan a meztelenkedés de ez van.

2017. nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%
11-17 10:56-es válaszoló! Azt is mondhattad volna, menj ki egy afrikai törzsi országba... Hogy lehet valaki ekkora b.a.r.o.m, hogy ezzel köti össze a civilizáltságot?
2017. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Helló!


Ez szocializációs kérdés: Ha abban a környezetben nőttél fel, ahol mindenki normálisnak gondolja a meztelenkedést a másik előtt, akkor természetesnek veszed, ha nem, akkor zavarni fog.

üdv.

2017. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

igen, ez is igaz ... láttam én már nyári hőségben homokozni a kiscsávót tök meztelenül, és abszolút nem zavartatta magát, pedig hát annyira nem volt már kicsi. szal oké még játszott stb, de azért már kezdett serdülni, ő viszont tök termnészetesen kezelte, pedig a többiek fürdőnaciban voltak.

hát szal fene tudja, tényleg attól függ, mit szokott meg. jó példa erre a nudista strand is, ott se lesz szégyenlős a gyerek se 5 évesen se 10 se 12 se 15 se 20. most nem?

2017. nov. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
82%
Utolsóval egyetértek. Családfüggő. Nálunk se pucérkodott direktben senki, de ha megláttuk egymást úgy, nem markolásztuk sírva a lepedő sarkát. Családi házban lakunk,az udvar beláthatatlan kintről, kamaszodóként is simán kiküldtek nyáron pucéran játszani vagy a kismedencébe fürdeni, sosem vágtam magam földhöz ettől, fel sem tűnt.
2017. nov. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
59%

végre egy egészségesebb felfogású ember ...

amit írtál, teljesen normális, ehhez képest a mai tizenévesek többsége sikÍTÓFRÁSZT KAP MÁR CSAK ATTÓL is, ha az öltözőben a haverja meglátja neki ... most erre mit lehet már mondani?

2017. nov. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!