Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyenkor mi a helyes, hogyan...

Ilyenkor mi a helyes, hogyan oldjuk meg ezt a kérdést?

Figyelt kérdés
Férjem és én babát várunk, és a férjem szeretne, ha a testvére lenne a keresztapa, amivel én is maximálisan egyetértek, nagyon jó keresztülo lenne, lesz, viszont ami a bukkano, hogy a testvérének van egy barátnője, akivel 2,5 éve van együtt, első kapcsolata, jól megvannak, viszont nem mondanám egyelőre annyira komolynak, nem élnek együtt, nem házasok, és én a jövőt nézve félek, hogy mi van, ha nem maradnak együtt? O legyen a Keresztanya? Ilyenkor mit illik? Nem akarom megbantani, de látva őket, nem győztek meg róla, hogy a lány legyen a Keresztanya. Mindketten közelebb vannak a 30hoz. Nekem ez azért is kérdés, mert nekem nagyon jó a kapcsolatom a keresztanyammal, nagyon szeretem.
2018. jan. 23. 13:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%

elég ha a tesó lesz hivatalosan a keresztapa és ennyi

ha meg majd elveszi azt a csajt vagy egy másikat, akkor kezelhetitek úgy őt mintha a gyerek keresztanyja lenne

2018. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%
#10! Tévedsz!!!! Én nem vagyok "hivö". De ha valaki keresztszülöket keres, akkor feltételezhetö, hogy ök hivök és követik az egyház tanitásait. Különben nem foglalkoznának ilyennel. Szerinted?
2018. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
19%
Képzeld sok helyen nincsenek megházasodva a szulok mégis a gyereküknek gyerekeiknek is van a keresztanyja keresztapja. Semmi koze manapság a hivo kérdeshez szerencsére.
2018. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

"sok helyen nincsenek megházasodva a szulok mégis a gyereküknek gyerekeiknek is van a keresztanyja keresztapja" - persze, mert ha adsz egy kis pénzt a papnak, akkor mindent lehet. A párom nincs megkeresztelv, mégis keresztszülő lett, csak adnia kellett a testvérének egy vastag borítok a papnak.


Mondjuk én eleve meg sem keresztelném a gyerekemet, mert mi van, ha később más vallást választ magának. Erre egyébként miért nem gondolnak soha a szülők?

2018. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

Csak a testvér legyen keresztszülő.

Máskülönben mi úgy jártunk volna, hogy a lányomnak a mostani barátnő lenne a 4. keresztanyja! :-)

2018. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

A te helyzetedben a testvér legyen a keresztapa, és a te oldaladról egy barátnő/rokon a keresztanya.


Bár értelmét nem látom a dolognak, mivel a keresztszülőség lényege a gyerek keresztény hitre nevelése. :-) Mondom ezt ateistaként. De itt nem ez a helyzet gondolom, mivel nem azon aggódsz, hogy biztosítja-e majd a gyereked ilyen irányú nevelését. Nálam azért nem is lesz ilyen bohóckodás (az én szemszögemből), mert nem hiszek, a vőlegényem se, így minek?

2018. jan. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Én a lány szemszögéből azt mondom, hogy ha normális, akkor nem lesz belőle sértődés. Férjem is keresztapa kb. 6-7 éve, akkor voltunk kb. 3 éve kapcsolatban, de fel sem merült bennem, hogy engem kellene felkérniük keresztanyának, mondjuk az édesanya legközelebbi, gyerekkori barátnője helyett...Totál evidens volt. Szóval szerintem ne stresszelj ezen, egyrészt nem feltétlenül várjak ezt, másrészt meg ha mégis, akkor mi van...? Azért erős túlzás lenne az alapján keresztszülőt választani, h jaj nehogy sértődés legyen. :)
2018. jan. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Keresztszülő akkor leszel, ha ott vagy a keresztelőn, mint keresztszülő, nem akkor, ha hozzámész valakihez, aki keresztszülője valakinek.
2018. jan. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%
Most mi olyan baromi fontos ebben? Ha 2 hónapja lennének együtt, megértem, hogy vaciláltok. De 10 év után ugyanúgy szakíthatnak, sőt el is válhatnak, mint 2,5 év után. És akkor mi van?? A keresztapa (jobb esetben) örökre ott lesz, mivel nagybácsi is. Ha szakít a nőjével akkor buktatok egy keresztanyát, de később csak lesz egy felesége akivel együtt marad.
2018. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!