Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Titeket mivel tudnak a legjobb...

Titeket mivel tudnak a legjobban felidegesíteni a rokonaitok és a szüleitek? És ha van párotok, akkor az ő szülei és rokonai?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 11. 20:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

anyám: Fidesz istenítése, lelőni minden migránst, fúj demokrácia

apám: de jó lenne már egy unoka (nem lesz)

2018. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A színészkedéssel a rokonok.

A szülők meg azzal, hogy állandóan negativak és lehúznak engem is, na meg mindenért engem hibáztatnak.

Ja és megbánták h megszülettem.

A párom anyjáról és húgáról inkább nem beszélek, a többiekkel nincs gond

2018. ápr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%

Anyám azzal tud az őrületbe kergetni, hogy süket (mármint nem szó szerint, de elég rossz a hallása) és mindig, mikor mondok valamit, visszakérdez, hogy miii??? És meg kell ismételnem vagy 8-szor ugyanazt egymást után, a végén már üvöltve, szótagonként mondom el neki a mondatot, erre elkezd magyarázni, hogy most mit ordibálok, mint egy idegbeteg? :"D

Valamint a másik idegesítő dolga, hogy mindig kérdezget, azt hiszi, magamtól nem vagyok képes önálló döntéseket hozni. Pl. érettségin ő is ment segíteni és rólam tudni kell, hogy nagyon durván izgulós vagyok és a szóbeli napján egy falatot nem bírtam legyűrni a torkomon, mert annyira görcsölt a hasam az idegtől, hányingerem volt még a kaják látványától is. És szerettem volna pár tételt átnézni, mielőtt behívnak, de nem tudtam odafigyelni, mert anyám ott veszekedett velem, hogy egyek már és már sokadjára mondtam neki (persze kiabálva, mert nagyon felidegelt, meg ugye alapból stresszes voltam), hogy nem tudok enni, hagyjon már békén, meg más szülők is mondták neki, hogy ha nem vagyok éhes, ne nyaggasson már, de csak nem hagyta abba...

Vagy mondjuk most szakmát tanulok és elég össze-vissza órarendünk van, van, hogy 0. órára kell bemennünk, máskor esti óráink vannak, szóval mikor hogy. De amúgy minden este, mikor lefekszek, az az első dolgom, hogy beállítom az ébresztőt és egy kezemen meg tudom számolni, hányszor aludtam el eddigi életem során (kb 2 alkalommal). Mégis anyám minden nap megkérdezi, hogy másnap mikorra megyek? Pedig még a rohadt órarendemet is kinyomtattam neki, hogy tudja, melyik nap hogy megyek és még a hűtőre is felraktam mágnesekkel, erre leszedte, mert hogy ha valaki jön hozzánk, mit fog gondolni, hogy ilyen papírokat ragasztunk a hűtőszekrényre...Na és pl. tegnap is 4. órára kellett mennem, elég lett volna fél 9-kor felkelnem, erre valamikor 7:30 körül FELHÍVOTT telefonon, mert lusta volt feljönni a szobámba és elkezdett nekem magyarázni a telefonba, hogy nem aludtam el? Mikorra kell mennem? Mikor indulok? És mikor jövök haza? Én meg még félálomban azt se tudtam, miről van szó, meg hogy mikor kell elindulnom meg mikorra kell beérnem, úgyhogy annyit mondtam neki idegesen a telefonba (amiért felkeltett), hogy majd én tudom, hagyjon már békén. Erre hallottam, ahogy ott duruzsol, hogy idegbeteg vagyok...

Szóval igen, anyám elég sok mindennel fel tud b4szni.

Rajta kívül még egy rokonom van, aki néha kicsit idegesít, aki történetesen a nővérem. Ő azzal, hogy mindenféle idióta internetes versenyre benevezi a gyerekeit, ahol képeket kell feltölteni a gyerekeidről és aki a legtöbb lájkot/szívecskét/akármicsodácskát kapja, az nyer valami hülyeséget...Na és kb. naponta kap tőle a család minden tagja ilyen üzeneteket, hogy szavazzunk már a gyerekeire és ha nem szavazunk, elkezd pampogni, hogy még ennyit se vagyunk képesek megtenni, pedig nekik szükségük lenne arra a napocskás kispárnára vagy hasonló marhaságra, amit nyerni lehet :D

2018. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%

Csak hogy valami kevésbé szörnyű példát is mondjak: a tuszkolás. Kaja tuszkolás. :D

Főleg vendégségben, meg pároméknál jellemző, de nálunk is van pár ilyen családtag...

"Most sütöttem rántott húst, eszel? De biztos? De egyél, na, csak egy pár szeletet! Most ettél? Nem baj, ez még belefér. Nem szereted? Dehogynem, csak kóstold meg. Én finomra csinálom. Na, itt van, gyere ülj le, egyél egy kicsit, ha nem ízlik, meghagyod (persze senki nem hagyja meg, udvariasságból...)."

"Ma van Pistike szülinapja, hoztunk tortát, meg négyféle sütit csináltam, gyere egyél! Diétázol? Hülyeség, ilyenkor belefér! Epegörcsöd van? Nem baj, ettől a finomtól elmúlik! Nem eszel tejterméket? Jaj dehogynem, ez csak bolti tejszínhab! Na, tessék, csak 4 szeletet szedtem, ennyit simán meg tudsz enni! Kóstold meg mindegyiket, különben megsértődök! Fogyózol? Ne beszélj már hülyeségeket."

... és így tovább ... teljesen mindegy, hogy éhes vagyok e, hogy szeretem e, hogy jól vagyok e, minden mindegy, csak zabáljak zabáljak, ami nekem kimondottan kínos, mert még a saját rokonaim előtt sem szeretek enni, mások előtt pedig kifejezetten kellemetlenül érzem magam, ráadásul én az a fajta vagyok, aki csak akkor eszik jóízűen, ha tényleg éhes, nem szívesen ülök le nasizgatni meg háromszor ebédelni.

Ráadásul nagyon sok tipikus magyar ételt meg süteményt nem szeretek, kóstoltam, de egyszerűen nem, és baromi rossz, mikor huszan körbeállnak, és vagy rommá cikiznek, hogy milyen válogatós vagyok, vagy pedig letuszkolom a kaját a torkomon, utána meg próbálok nem odahányni és mosolyogni...

Akármilyen kedvesen is tudják kínálni, amikor már rendszeresen ilyen helyzetbe hoznak, holott többségüknek már elmondtam, hogy mi ezzel a gondom, az eléggé el tudja venni a kedvemet a családi buliktól.

2018. ápr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%
Az apukám a szuklatokorusegevel,azzal,hogy minden hülyeséget meg tud magyarázni, és mikor elkezdi verni a mellkasát arra,hogy ő sokkal tapasztaltabb és idősebb,ezért az én véleményem semmit nem ér. Anyós kicsit kotnyeleskedő, minden érdekli, és mikor nem hall valamit,akkor hangosan visszakerdez,hogy: MIIII? :D
2018. ápr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%
Anyám testvére tud a rokonsagbol ugy felbszni hogy 2kort sualadnom kell a találkozás után hogy ne tepjem le az épp mellettem lévő fejét. Mindig negatív. Soha sincs egy olyan sima mondata pl hogy jól vagyok. Mindig azt mondja h élek mert tegnap nem haltam meg de lehet ti orultetek volna. Na kb mászok falra. Vagy azért nem latogatom őt gyakran mert neki nincs csaladja mint keresztanyamnak. What?! Keresztanyamat meg annyiszor se keresem mint őt és az a tény eszébe sem jut, hogy férjnél vagyok és kb havonta ha hazajarunk egy hétvégére. Majd persze mindenkinél megtudunk ülni majd órákat. Vagy mikor kiakadt hogy nem figyeltük hogy a lakodalmon a szobába ő nem fért be és nála alabbvalo rokon ott volt és ő nem kapott mirtuszt de apukám testvérei igen (ő nem keresztszulom csak apukám testvérei). Pont időm volt figyelni gogy befere a szobába a saját eskuvomon. Stbstb. Vagy mikor sétáltam tinikent a baratnommel és előtte felhuzta a nadragom szárát hogy van e rajtam harisnya. Tök ciki volt. S csodalkozott hogy milyen bajom van, mikor még anyámnak is volt annyi esze hogy más előtt ne hozzon ilyen helyzetbe
2018. ápr. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%

Okoskodás, kioktatás.


1000 km-ről IS képesek fél perc alatt felbxni :D

2018. ápr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%
A párom testvérei állandóan megjelennek szó nélkül, hogy "meglepetés" és itt alszanak, ami azt jelenti, hogy 4 felnőtt alszik egy szobában, 0 intim szféra, hirtelen adjál nekik reggeli ebéd vacsorát(ja mert reggel 8 kor jelennek meg, ami azt jelenti, hogy 5 kor indultak otthonról). És foglalkozzál velük, meg miegyéb. A párom meg igazat ad nekem, hogy ez rohadt idegesítő, de nem szól nekik egy szót se. Ez mocskosul fel bír cseszni.
2018. ápr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%
A garasoskodással. Nem azért, mert nálam hű de el van engedve a gyeplő, én is megnézem ám mindennek az árát és igyekszem megkeresni a legolcsóbb lehetőséget, de amikor folyton hangoztatva van, hogy ez milyen drága, az mennyire drága. A párom szülei aztán mindenen s*arakodnak, ami sokszor a minőség kárára meg, képesek megvenni 10 *zar telefont, aminek az összeadott árából már vehetnének egy normálisat és ezt addig csinálják, amíg a párom be nem sokall és vesz nekik egy minőségit. A mostohaanyám még rosszabb, de annak minden második szava pénzzel kapcsolatos és nekik mennyire kevés van és ha én netán megveszek valamit, ami számára felesleges és pénzkidobás, akkor csak mondja a magáét.
2018. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
88%

Anya: mindig mindent negatívan lát.

Ne menjek ide mert bajom lesz.

Ne aludjak ott (páromék, gyerekkori barátnő) mert zavarok, útban vagyok.

Ne költsek xy dologra mert akkor nem marad pénz másra (de, marad, nem az utolsó forintjaimat szoktam költeni, meg amúgy is, túlvilágra nem vihetem a sok spórolt pénzt).

Ne beszélgessek idegenekkel mert ki tudja mit akarnak (akkor hogy kéne új embereket megismernem? Pesten élek, ránézésre megmondom kivel nem kell szóba állni, na de a többiek?!).

Nehogy jogsim legyem mert ott fogok az úton meghalni (ez nyilván akkor is bekovetkezhet ha nem én vezetek).

Ne menjek szép ruhában a városba mert majd rám szállnak.

Szörnyű, ha valaminek van 9 jó és 1 rossz végkimenetele, a rosszra gondol egyből. Legnyugodtabb akkor lenne ha ki se lépnék a házból.


Nagynéném, anya nővére:

Képtelen felfogni hogy laktózérzékeny vagyok. Nagy lakomát rendez aztán max a sültkrumplit tudom enni magában ha az épp van. Mikor mi viszünk mentes terméket hogy tudjak velük enni, rendszeresen megeszi előlem, mért kíváncsi az izére.


Családom:

Laktózos kaja, mentes nincs.

"Naaa csak egy falatot egyél"

"Csak kóstold meg legalább " - na ez instant agyfsz. Mit kóstolgassak rajta? Tudom milyen íze van és tudom hogy rosszul leszek tőle, nem finnyáskodásból nem eszem.


Párom anyja:

Igazából bármiből képes olyat kihozni hogy bántó legyen. Legutóbb azt kaptam meg, hogy kész mázli, hogy nem olyan vagyok mint párom exe, aki folyton odafigyelt az alakjára; ezért engem jobban szeret.

Mondta ezt egy volt evészavarosnak (oke ezt nem tudta), úgy hogy másfél éve napi szinten sportolok és lehetőség szerint clean eat étrenden vagyok.

Vagy pl egy ruhára mondtam, hogy szép. Startból rákontráz, nekem is éppen jól állhatna de xy-nak (random nőrokonuk) sokkal jobban állna, mert ő szép, vékony, és magas is egyszerre. (Én 158 cm, 55kg-izom is van, husi is van, de eddig mindenki kifejezetten szépnek mondott de oke).


Ennyi, de ez bőven elég, azt hiszem. Aztán csodálkozik mindenki, hogy a havi 1 látogatás a max amit ki tudnak belőlünk sajtolni..

2018. ápr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!