Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Te elvárnád hogy családtagod...

Te elvárnád hogy családtagod fizessen üzemanyagot ha ugyanoda mentek (pl rokonhoz) es te igy is ugy is autoval mész ha jön, ha nem?

Figyelt kérdés
Nem lehuzás ez?elvégre te igy is ugy is tankolsz, mész és azért mert elviszed a saját rokonod is ahova te alapbol is mész, es penzt kérsz, az nem kihasználás?
2018. ápr. 17. 22:29
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Én nem várnám el, hogy fizess.

De itt konkrétan te hoztad fel. Akkor mit vársz?

2018. ápr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, hogy most mi a bajod, azon kívül, hogy irtó frusztrált vagy a csóróságod miatt.

Eleve Te dobtad fel, hogy fizeted a felét. Akkor miért gáz, ha elfogadja? Ha busszal mentél volna, az is pénzbe kerülne, gondolom, úgy volt vele, hogy ez még kényelmesebb is neked, és úgyis kifizetnéd azt a pénzt. Ahogy Te is úgy voltál vele, hogy úgyis egy helyre mentek, akkor mehetnétek együtt. Mi a probléma?

Úgy is megkérdezhetted volna, hogy nem dobod fel a pénz témát, hanem eleve megkérdezed, hogy nem vinne-e el magával. Jah, ez nyilván ciki lenne, mert kuncsorgás szagú...De ha meg ilyen a viszonyotok, akkor egyáltalán miért jutott ilyesmi az eszedbe, hogy majd szívességből elvigyen, és magától hessegesse el az ajánlatodat, mert olvasson a sorok között, meg legyen gondolatolvasó, hogy neked nem telik az utazásra sem?

A frusztráltságodat nem máson kellene levezetned.

2018. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Csaladtagrol vam szo es családi együttletrol nem pedig ingyen fuvarrol.
2018. ápr. 18. 09:15
 34/44 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk mindig is ez volt jellemző, nagybátyámnak van kocsija, nekünk nincs. Ha kocsival visznek minket is nagyszülőkhöz, akkor mi fizetjük a benzint, legalábbis egy részét. Általában úgy, hogy indulás után letérünk egy benzinkúthoz, és akkor X összegért tankoljunk.


Értem, hogy lehúzás, mert amúgy is mennének, nem visz több benzint, hogy ott ülünk, de nálunk valahogy ez így alakult már régről.

2018. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
95%

Családtag ide vagy oda, nincs valami fényes viszonyotok. Te rögtön lehúzásnak nevezed, hogy elfogadja, hogy beszállj a benzinpénzbe, holott ha te ennyire rossz véleménnyel vagy róla, akkor lehet, hogy ő sem éppen szeret, és csak udvariasságból nem vetette oda, hogy inkább egyedül menne, és kedves szerint dalolászna az úton, minthogy veled legyen még a saját kocsijában is összezárva, és frusztrált, savanyú képedet bámulja, mert beszélnivalótok nyilván nem sok van ilyen viszony mellett. Kihasználni itt éppen te akarod, nem ő téged...

Oldd meg magadnak!

2018. ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálad valami nagyon nem okés. Most komolyan rákérdeztél, hogy beszállj-e a költségekbe, és amikor ő elfogadta, akkor mondod, hogy bocs mégse tudom fizetni, és még te akadsz rá ki, hogy a elfogadta a felajánlásod?


Alapból nagyon meggondolatlan, és nem érettségre vall, hogy felajánlasz olyat, amibe előtte nem gondolsz bele, hogy nem fogod tudni teljesíteni.


Illetve ha én felajánlok valakinek valamit, és ő el meri fogadni, akkor nem fogok rá kiakadni, hogy ugyan miért fogadta el, miközben én ajánlottam fel.

2018. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

"Csaladtagrol vam szo es családi együttletrol nem pedig ingyen fuvarrol."

Attól még, hogy családtag vagy nem jár minden csak úgy.

Én még a férjemnek is Megköszönöm, ha elvisz a munkahelyemre, pedig közösen vettük az autót.

2018. ápr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
88%

Tipikus proli vagy kérdező, kiakarod használni egy rokonodat aki, majd totál besértődsz hogy ez nem sikerült.

Nem csoda hogy ilyen felfogással nincs 10000 forint félretett pénzed sem.

2018. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
75%
Még h nem rossz a viszony,hát szét vet a frusztrácio és az irigység felé. És ez átjön,ide és neki is tuti. Én pénzért se vinnélek,h a igy állsz hozzám mert jobban keresek. Itt te akarsz lehuzni nem ő,ha nincs pénz ne menj,mondom normális viszonynál fel se merül a kérdés,mert segitünk egymásnak,de te nem csak csoró vagy hanem irigy frusztrált is,ők meg nem tehetnek arról h te vmit elkurtál és nincs egy benzinre v busz jegyre se pénzed,azért ez nagyon gáz..
2018. ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Igazaból én sem ertem, hogy mi lenne a jó neked. Nem tetszik, ha elfogadja a "felezést", de az sem, ha enélkül is elvisz, mert hátha úgy gondolja, hogy ezzel szívességet tesz neked? Akkor mi lenne jó? Ha elvinne és kijelentené, hogy nem szívességből teszi, vagy mi?
2018. ápr. 19. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!