Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet segíteni ilyen...

Hogyan lehet segíteni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Egy közeli rokonról van szó, akinek nagyon rosszul esik, hogy nem nagyon tart sehol az életében. A karrier az egyetlen, ami jól alakul nála.. de ez kevés. Sajnos már nagyon látszik, hogy bántja és irigy azért, hogy nekem boldog családom lett.. és úgy néz ki, hogy mindent megkaptunk a Jóistentől, amire vágytunk.. Mit csináljak, hogy ne fájjon ez ennyire neki..?
2018. máj. 23. 16:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Konkrétan a 13-as miért 0%?
2018. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, tuti irigyek rád a válaszolók is. Gyermeket szülni nem mindenki tud, csakis te! :) És annyira, de annyira szeretnének a helyedben lenni, ezért nem adnak neked igazat. Bántani akarnak, mert irigyek.
2018. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
46%
Így igaz, én is irigy vagyok rád, hogy tudsz gyereket szülni. Legyél elégedett magaddal. Én salynos nem vagyok képes erre:(. De ez lehet, hogy azért van, mert férfi vagyok.
2018. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem neked egyedül akkor van dolgod ezzel, ha valamilyen konfliktus, probléma, feszültség van köztetek, amit szeretnél feloldani és megbeszélni annak érdekében, hogy elviselhető legyen a viszonyotok. Egyéb esetben szerintem neked ebbe nem kell beleszólnod, mert nem a te dolgod, neked nem kell semmit sem segítened neki. Egyébként miből gondolod, hogy irigy rád? Konkrétan tett valamilyen megjegyzést, beszólogat vagy bánt vagy akármi? Vagy csak arra alapozod, hogy "látszik" rajta, hogy bántja és ebből következtetsz rögtön arra, hogy biztosan irigy rád?


Csak mert ez a "látszik rajta" dolog nem mindig jön be, mert kívülállóként nem tudod 100%-osan megmondani, hogy mi játszódik le egy másik emberben és azért az ember hajlamos saját magából kiindulni...lehet, hogy pl. neked a karrier önmagában kevés, míg másnak pedig az minden álma és a többi pl. család egyáltalán nem szerepel a tervei között.Például nekem is "csak" a karrierem az, ami jelenleg örömet ad és én ezt egyáltalán nem élem meg rosszul sőt, kifejezetten boldog vagyok, mert én erre vágytam és rengeteget tettem annak érdekében, hogy megvalósítsam. Ennek ellenére másoktól folyamatosan jönnek az ilyen sajnálkozó megjegyzések és bíztatnak, hogy "ne aggódj, majd egyszer rádtalál a boldogság", "majd te is megtalálod a párod" stb., mert számukra ez a kézenfekvő, hogy ha nincsen senkim, akkor én tuti mély letargiában szevedek, holott egyáltalán nem...


Az pedig, hogy valaki valamivel elégedetlen az életében, mert valami esetleg nem úgy alakult, ahogyan várta vagy eltervezte stb., az nem biztos, hogy azt jelenti, hogy irigy arra, akinek az sikerült vagy megvalósult. Lehetséges, hogy most tényleg nagyon mélyponton van emiatt, hogy nem úgy sikerültek a dolgai stb., de akár az is lehet, hogy csak szimplán most picit rosszabb passzban van és most hirtelen tudatosult benne, hogy felette is jár az idő, mennyi mindent elmullasztott, másként csinálna dolgokat, átértékeli az életét stb., ez 30 körül egyáltalán nem ritka, szerintem teljesen normális.

2018. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Na ennek így nem sok értelme van. Rossz oldalra jöttem. Pá
2018. máj. 23. 18:40
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

Kva közeli rokon lehet, meg tényleg nagyon aggódhatsz érte, ha még egyszer sem bírtál leülni vele és megkérdezni tőle, hogy mi bántja.

Nagyon úgy tűnik, hogy kettőtök közül te vagy az irigy... tudod, gyereket szülni nem eredmény, nem kell hozzá tehetség... karriert építeni már picit nehezebb. Nézz magadba.

2018. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Én nézzek magamba? És ez mi amit ti itt csináltok? Minden egyes kérdésnél ott vagytok és eltiporjátok a kérdezőt..Igen ti! 1 ilyen mindig van, csak most ide többen sikerült megérkeznetek..Mindenkit kioktattok, 0 segítő szándék nincs bennetek. Iszonyat gáz, amit csináltok. Ez az oldal nem azért jött létre, hogy a szexuális kielégületlenségetek folytán kialakult frusztrációt itt vezessétek le, azzal, hogy belerúgtok másokba. 1. Az unokatestvéremről van szó, aki igen közeli rokon, és nagyon szeretem. 2. Diplomás nő vagyok, és nekem is van karrierem, egy szóval sem mondtam, hogy bárki eltartana, vagy hogy én nem tanultam/dolgoztam volna. 3. Nem potyogtatom a gyerekeket, ugyanis 33 éves vagyok és 2 gyerekem van, ami talán nem akkora nagy szám.. 4. Abból gondolom (ahogy írtam már többször), hogy irigy, mivel másnak tett megjegyzéseket az életemmel kapcsolatban, hogy nekem milyen jó, mert mindenem megvan (saját ház, autó, férj, gyerek, és MUNKÁM IS VAN ÁM EMBEREK, NEM KELL BESZARNI..DE NYILVÁN, MIVEL AZ NEKI IS VAN, EZÉRT ARRA NEM LEHET IRIGY SEM..) , ő pedig nem tart sehol. 4. segíteni szeretnék neki, hogy ne érezze így. 5. Tanácsért jöttem ide, nem ezért az undorító gusztustalan szövegért, amit a legtöbben itt eleresztenek. De gondolom ide 30-40 éves szűz, önbizalomhiányos majmok járnak, akik itt élik ki magukat. Többet nem írok, lehet nyugodtan fikázni, szevasztok.
2018. máj. 23. 19:18
 18/22 A kérdező kommentje:
JA iggggen elírtam a számozást, lehet ezen is röhögni, vagy beugatni.
2018. máj. 23. 19:19
 19/22 anonim ***** válasza:
27%
Szegénykém, nagyon kimerütnek tűnsz, pihenned kellene. Picit passzold le a karrieredet és a gyerekeidet, és aludd ki magad. Én is mindig azt teszem, mióta gyerekek mellett lediplomáztam, karriert csináltam, közben vezetem a háztartást, tartom a kapcsolatot a rokonaimmal és a barátaimmal, meg persze a kertecskémet is én kapálgatom, meg a kutyával is én járok ki sétálni napi 4x1 órát. De mikor már érzem, hogy nyűgös vagyok és paranoiás gondolataim támadnak, akkor félreteszek mindent és mindenkit, és soron kívül alszom jó 5-6 órát pluszban. Utána jobb. Tedd meg te is.
2018. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem inkább te irigyled őt,baromi frusztrált vagy. :O
2018. máj. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!