Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Esküvőn szülőköszöntést...

Esküvőn szülőköszöntést hogyan oldottátok meg "csonka" családban?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz esküvőnk, és az anyakönyvvezetőnél felmerült a kérdés, szeretnénk-e szülőköszöntést. Párom nagyon szeretne, így lesz.

Viszont nekem szüleim elváltak még tinédzser koromban. Apukám azóta meg is halt, édesanyám pár éve külföldön él az élettársával (természetesen ők is eljönnek az esküvőre).

Ilyenkor hogyan lehet megoldani a szülőköszöntést, hogy a "plusz" félnek ne legyen kellemetlen? Mármint itt édesanyám párjára gondolok. Sosem nevelt, nem éltünk együtt, de nem vagyunk rossz viszonyban sem. Ilyenkor hogyan utalhatunk rá a beszédben? Úgy gondoltam ajándékot ő is kapna, csak nem tudom mit "köszönjek" neki.

Köszönöm, ha valaki ad tippeket, hogyan oldották meg a hasonló helyzetet.

Elhunyt szülőt szokták ilyenkor említeni?



2018. máj. 30. 15:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
24%

Őszintén sajnállak, hogy apád, mivel meghalt, "semmit nem jelent".


Komolyan.

2018. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
54%
Komolyan bunkó vagy, 11-es.
2018. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

11-es, baromi nehéz lehet funkcionális analfabétaként élni. Komolyan.


Idézem, hátha kis daabokban azért megy:


"Az én édesapámat sem emlegettük az esküvőn, mert neki, aki meghalt ez semmit nem jelent, a túlélők pedig nem azért szeretik, mert mások előtt emlegetve van. Igaz, mi temetőbe sem járunk, mert "velünk él", és szinte napi szinten emlegetjük a bölcsességeit, stb. És nem vonulunk fel egy rakáskőhöz, kifelé mutatva a nagy szeretetet."

2018. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
egyszerűen mondd neki, hogy köszönöd, hogy boldoggá teszi az édesanyádat.
2018. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!