Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rajtunk élősködik a sógorom,...

Rajtunk élősködik a sógorom, a férjemet pedig nem zavarja. Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Az én lakásomban élünk a férjemmel és 4 gyerekünkkel. Kb 1 éve a 22 éves öccsét is hozzánk költöztette, mert nem volt hova mennie.

Egy ideig tűrtem de kezd betelni a pohár. Nem dolgozik, a férjem cigijét szívja, naponta igényli az energiaitalt, rá is nekem kell főzni...

Ha nagy ritkán pénzhez jut, nagy kegyesen ad 5 ezer forintot, amit aztán szépen lassan visszakéreget.

Nem keres rosszul a férjem, és a nagymamám is rengeteget támogat minket...(tudom szégyen, de ő szivesen segit mióta meghaltak a szüleim.) Ennek ellenére nagyon sok pénzt emészt fel a sógorom, és ez hagyján, de tisztálkodni sem képes normálisan, terjeng a bűz a lakásban tőle. Természetesen a házimunkában sem segít semmit, a gyerekeket sem merem rábízni, pedig legalább ennyi "haszna" lehetne, hogy néha elszabadulhassunk egy órára itthonról.

A férjem 3 naponta kiabál vele egy sort, majd minden marad ugyanúgy...

Nem bírom már így sokáig.

Mit tanácsoltok?


Köszi előre is.


2018. jún. 3. 13:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%
Egyébkent meg a férjeddel kell először tisztáznod, hogy az öccse akkor maradhat, ha munkát talál, beszáll a költségekbe es megtanul tisztálkodni. De meg így is kell szabni egy határidőt, amíg maradhat. A férjedet választottad párnak, de ez nem jelenti azt, hogy az öccséről is gondoskodnod kell, el kell viselned.
2018. jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A kulcsszó az "én lakásomban." Nem értem mi a kérdés??
2018. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%
Azért élősködik rajtatok, mert hülye vagy és hagyod. A te lakásod, akkor dobod ki amikor akarod. Mondhatom, gyönyörű példát mutatsz a 4 gyereknek. Legalább ők adnának bátorságot ahhoz, hogy kivágd onnan, ne azt lássák már, hogy az anyjuk nem más, mint mások csicskája, akivel bármit meg lehet csinálni. Ha a férjed tiltakozik, mehet utána ő is.
2018. jún. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%
Főzne rá a tököm. Hozzánk tesóm akart jönni. Mondtam, hogy nem mivel vágtam milyen. Dettó mint a sógorod. A férjed mi az istenért nem bacca ki? Téged és a gyereket teszi stressznek egy retkes here miatt? Elnézést csak az ilyen nagyon fel tud húzni, ismerem a sógor fajtáját.
2018. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ezek szerint TÉGED sem zavar annyira, ha már egy éve elviseled ;)
2018. jún. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A lakás a tiéd. A férjednek semmi joga és beleszólása nincsen abba, hogy ki lakik ott és ki nem.

Csomagold össze a cuccát, és dobd ki. Max előtte szólhatsz neki, hogy 2 hete van munkát találni és normálisnak lenni, ha nem megy, röpül. Ha a párod kérdőre von, meg értetlenkedik, röpül ő is. Nem kell a gyerekeidnek azt látni, hogy a szülők valami kihasználható barmok, akiken élősködni lehet. Nem vagytok ti cselédek vagy csicskák.

Ha nem állsz a sarkadra, soha nem fog elköltözni, mert ez neki így kényelmes.

2018. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!