Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy nem engedjük el a 2 évesünket egyedül programra a sógornőmmel?

Figyelt kérdés

A kisfiunk 2 éves. Évente 2-3-szor látja a sógornőmet és a családját (gyerekek, férj). Azt kapta a fiunk még karácsonyra tőlük, hogy elviszik vidékre egy napra és ott megebédelnek vele meg parkoznak. Igazából mi szerettünk volna velük menni, mert szerintünk még kicsi ahhoz, hogy általa alig látott emberekkel legyen egy napot.

A sógornőm viszont nem szeretne minket is elvinni (helyileg nem férünk a kocsiba), de ha külön mennénk, azt sem akarja, ő szeretne menni a saját családjával és a mi gyerekünkkel, nélkülünk.


Szerintetek eltúlozzuk és mehetne?



2018. jún. 15. 10:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%

A két éves gyerek még nagyon ragaszkodik az anyához. Ha csak évi 3x látja a sogornőd honnan tudná mivel lehet megnyugtatni, mit szeret, vagy hogy mik az alap szabályok otthon (alvásidő, étkezések). Ha ne adj isten elesik vagy megijed a pici mit csinál vele? Én úgy engedném ha a közelben vagyok én is!

Egy éves kisfiú anyuja

2018. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Linnax válasza:
80%
És a gyermek milyen? Az én nagyobbik fiam 3 éves koráig el sem akart mozdulni mellőlem!
2018. jún. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

A gyerekünk nagyon barátságos, de hát ez nem jelent semmit. Egy egész napot még sehol nem töltött tőlünk külön. Bár jár napközibe a hét néhány napján, de egész napot ott sem tölt. Itt az lenne, hogy elviszik reggel és este ér haza.


Attól nem félünk, hogy nem tudnák ellátni, mert felneveltek néhány gyereket már, csak valahogy elengedni egy napra vidékre olyan furcsa nekünk.


Hogy miért nem akarja, hogy menjünk? Nos, szerintünk azért, mert a kisfiunkat akarják vinni, nem pedig minket (is). Szóval minket sajnos kizárnak.

2018. jún. 15. 11:43
 14/27 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén szólva én is arra gondolnék, hogy évi 2-3 találkozás az nagyon kevés: gyakorlatilag a gyerek szemében ők idegenek. És egész nap kissé sok. Nem lehetne először 2-3 órát? Mondjuk egy délelőttöt. Aztán, ha olyan jól érzi magát, hogy alig akarna hazajönni, inkább engedném legközelebb egész napra.

Kerek-perec rákérdeznék arra is, miért nem akarják, hogy mi is ott legyünk. Akár úgy, hogy nem a gyerek előtt, de bármikor percek alatt odamehessünk érte.


Azt gondolom, ez jó ötlet lenne 4-5 éves kortól olyan rokonnal, akivel legalább havi-kéthavi rendszerességgel találkozik. De ennyi idősen, ilyen ritkán látott rokonnál én se akarnám.

2018. jún. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor ti mentek önköltségen vagy nem mehet a gyerek sem.
2018. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%
Én nem engedném így el, hogy alig találkoztak...nálunk a nagyszülőkkel van így, de ott merem hagyni velük/igaz külön aludni ott nem szokott, max mama elaltatja, de reggel ott vagyunk mellette/, ha haza utazunk, mert lehet hogy személyesen nem de heti szinten beszélünk telefonon meg videó hívásozunk is/most szeretnénk nyáron a nélkülünk ott alvást 'gyakorolni' egyébként 4,5 éves extra anyás/...nem tudom ti milyen kapcsolatban vagytok egymással...a nővéreméknél szokott ott aludni kb 2 éves korától mikor hétvégén dolgoznunk kell nagyon szeret ott lenni...szerintem kell az hogy megbizz a másikban és ne idegeskedj azon hogy bármi baj lehet..hidd el hogy ők is meg tudják nyugtatni, ha sírna vagy ilyesmi, sőt általában a műsor szülőknek szól/pl nálunk is a nővéremnél tök jól el van, mikor minket meglát akkor meg 'anyaaa ölbe' és máris kényeskedik, képet is küld hogy épp mit csinálnak vagy dob egy üzit, hogy minden rendben stb/...nálatok a legfőbb gond, hogy ritkán látja őket, aztán nem tudom mennyire beszéltek róluk neki vagy tartjátok-e a kapcsolatot esetleg milyen a viszonyotok egymással...nekem sógornőmmel nem túl jó vagy inkább semmilyen, de volt hogy 1-2 órát vigyázott rá, mikor a férjem átvitte sürgős ügy miatt és nem volt más aki vigyázzon rá...mostanában a szomszéd is vigyáz rá ha úgy van velük is nagyon jó kapcsolatunk van...
2018. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
82%
Béreljetek ki egy kisbuszt, én nem nagyon bíznám másra a gyerekemet, amíg ilyen kicsi. Meg amúgy volt olyan, öcsém ottalvós meccsre ment, hogy két napra, és ott aludtak abban az iskolában, ahol voltak a meccsek; és a tanítónő, aki velük ment, kérdezte öcsémet, hogy "Nem hiányzik anya?" Erre öcsémnek legörbült a szája, és sírni kezdett; aztán anyának érte kellett menni. Akkor 4.-esek voltak öcsémék.
2018. jún. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
90%

Így nem engedném el.

Olyan hozzátartozóval igen, akivel jobban ismerik egymást. Aki tudja kezelni az esetleges hisztijét, félelmeit, tudja, mire számíthat a gyerekkel, mit engedünk meg neki. De őket nagyon kevésszer látja ehhez.

Ilyen "ajándékot" felajánlani amúgy is illetlenség, megbeszélés nélkül.

2018. jún. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"ő szeretne menni a saját családjával és a mi gyerekünkkel, nélkülünk"


Nincs gyerekem, így lehet, ez oké, de nekem baromi furán hangzik.

2018. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy engedném! A kicsinek ők idegenek. Nekem is 2 évesem van, mi a nagyszülőkkel vagyunk így.
2018. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!