Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan akadályozzam meg hogy...

Hogyan akadályozzam meg hogy idejöjjenek?

Figyelt kérdés

A helyzet kicsit bonyolult, 4 hónapja született meg a kisfiam, és nyilván a családtagok jöttek látogatóba, kivéve a keresztszüleimet akik csak akartak jönni de eddig mindig kitaláltunk valamit a férjemmel, hogy épp miért nem jó az időzítésük. Azt sajnos hozzá kell tennem, hogy sosem volt jó velük a kapcsolatom, sose foglalkoztak velem, mindig csak nagyobb ünnepeken (karácsony, húsvét) találkoztam velük amikor a nagymamám nagy családi ebédet tartott és olyankor ment a művigyor meg a jópofizás. Amikor megtudták, hogy terhes vagyok,elkezdték hivogatni a szüleimet, hogy miért engedték hogy megtartsam a babát, a férjem úgy is el fog hagyni, és hogy ennek a gyereknek jobb lett volna ha meghal mint az hogy én majd a szegénységbe neveljem. (Diplomás gyedet kapok, mivel épp a mesterképzést fejeztem be amikor megtudtam, hogy terhes vagyok ezért bántanak, mert nekem nem volt állandó munkahelyem a terhességem előtt.) És ezekkel a kijelentéseikkel ki is robbant a nagy családi vita, hiszen a szüleim nagyon örültek amikor megtudták, hogy unokájuk lesz. Egyébként nincs semmilyen anyagi problémánk, a férjemnek fix munkahelye van évek óta, most fogják előléptetni, én meg természetesen a gyed után rögtön keresek munkahelyet. Szóval ott tartottam, hogy a szüleim is összevesztek emiatt a kereszt szüleimmel, 8 hónapja nem is beszélnek egymással. Aztán most nagymamám felhívott, hogy őt szombatra meghívták a keresztszüleim hozzánk baba látogatóba, amiről én semmit se tudtam ugyanis engem ők nem hívtak fel (!!!!)

és közölte, hogy ne találjak több kifogást, vegyem elő a jó modoromat és várjuk őket szeretettel mert neki nagyon fontos hogy a nagy család összetartson, jóba legyünk egymással, bármi áron. A nagyszüleimmel is nagyon jó kapcsolatot ápoltam eddig és nem akartam megbántani azzal, hogy megmondom ne jöjjön ide, hiszen ő bármikor jöhet, és ezt kihasználva a keresztszüleim gusztustalan módon, engem megkerülve, annyit se kérdezve, hogy egyáltalán jó-e nekünk az a nap idepofátlankodnának! Úgy is mindenbe bele fognak kötni, hiszen 25 év alatt még eddig sose semmi nem volt jó nekik amit én csináltam, és természetesen ezt majd nem a szemembe mondják hanem pár nap múlva visszahallom a nagyszüleimtől!! Hogy mondjam meg nekik, hogy rájuk egyáltalán nem vagyok kíváncsi, hogy a nagyszüleimet ne tudják ellenem fordítani? Ti hogy kezelnétek az ilyen családon belüli kellemetlen alakokat?? Tudom gyerekesen hangzik, viszont a probléma valós, és a tanácsotokat kérném.


2018. jún. 19. 10:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne keressetek kifogásokat.Mondjátok meg nekik azt,amit ide leírtál.A gyerekünk halálát kívántátok,nem vagytok kívánatos személyek.Valamint kérjétek meg őket,hogy legyenek szívesek nem bevonni a mamát,és nem szítani a családi vitát.
2018. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Vita helyett viszályt akartam írni.
2018. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a keresztszüleid és mondd meg nekeik, hogy nem fognak hozzátok, vagy a gyereked közelébe menni, mivel mindent visszahallottál amit a szüleidnek mondtak és nincs szükség arra, hogy olyan emberek látogassák gyermekedet, akik egyszerűen fogalmazva pár hónapja még megölték volna. Illetve azt is mondd meg, hogy nincs jguk ahhoz, hogy a te tudtod és beleeggyezésed nélkül a saját házadba szervezzenek összejövetelt!


Remélem tudtam segíteni és szerintem ezzel nem te bomlasztod szét az összetartó családot, ugyanis ők már megtették mikor a gyerekedet szidták.

2018. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Simám visszautasítottam rokont és barátot is. Mondd meg a keresztszüleidnek, miért nem kívánatosak. A nagymamádnak is, akinek lehetne több esze.
2018. jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
35%

Ilyen helyzetben a nagymamammal.beszelnek a problemamrol. Szemelyesen, mert telfonban konnyen felremennek a dolgok. Elmennek hozza es elmondanam, hogy a keresztszuleim nem akartak ezt a gyereket, a halalat kivantak. Ez egy dedit nagyon meg tud hatni...el fog gondolkodni.

Lehet nem hiszi el, de ez ne bantson. Meseld el a tobbit is es azt hogy te ezt nem akarod szemelyesen is hallani es foleg nem a gyermeked jelenleteben.

Talan a nagyid akkor megert es letesz errol.

Ha megsem, akkor viszont szinte garantalt, hogy keres nelkul is argus szemekkel.fog figyelni a keresztsulokre, hogy mikor szolnak neked vagy a gyerekre egy rossz szot is. Ha ez igy lesz utana o fog amellett kardoskodni, hogy soha tobbet ne keressenek teged.


Egyebkent még jol is elsulhet a dolog.

A helyedben meg az ilyenkor szokasos ajandekokat (mert azt elso babalatogataskor szinte kotelezo hozni) szepen elfogadnam, en is felvennem a muvigyort es eloadnam, hogy kepzeljetek a ferjem eloleptettek es mar en is kaptam munkaajanlatot, igaz a gyerekem fontosabb es o az elso, azutan a munka.


Es kozben mosoly, mosoly mosoly.


Nekem van aki a gyerekem halalat kivanja szinten, az ilyet undritonak tartom...

2018. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyet mondtak, hogy jobb lett volna ha meghal a gyerek, akkor én SOHA többé nem állnék szóba velük, függetlenül attól, hogy a nagymamával jóban vagytok, és ő mit gondol.


Én simán megkeresném őket, leginkább üzenetben, hogy ne legyen alkalmuk vitatkozni pl. telefonálás során, hogy köszönjük szépen, nem felejtettük el mit mondtatok, akinek a halálát kívántátok, azt nem kell jönni nézegetni. Viszont látásra.


Ha valami családi összejövetelen összefutnék velük, akkor is max. annyira moderálnám magam, hogy 2 szót váltsak velük. Megkérdezik hogy vagytok? Kösz, jól, helló. És odébb mennék.


Nézd, ők nem kellemetlen alakok. A kellemetlen aki lecigizi a szőnyegedet. Ők bunkó parasztok.

2018. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Most jól értem, hogy a keresztszüleid kijelentették, hogy mennek és viszik a nagymamádat is magukkal ezzel bebiztosítva magukat?

Ne haragudj, de ha ez így van, akkor egyszerűen csak felhívnám a mamát és megmondanám neki, hogy őt szívesen látjuk bármikor, de ugye a történtekre való tekintettel a keresztszülőket nem, és azt is tisztáznám, hogy ők nem is voltak meghívva.

Ezután felhívnám a keresztszüleimet és megmondanám nekik, hogy ez nem így működik, hogy ők csak úgy kijelentik, hogy jönnek. Az már rajtad áll, hogy akarsz-e velük beszélni azokról, amiket mondtak.

2018. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

Soha nem fogom megérteni, hogy egy gyereket nevelő felnőtt ember hogy foshat ennyire bárkitől?! A sok "jaj mit csináljak anyóssal" meg "mit mondanátok sógornőmnek" kerdés kiveri a biztosítékot amikor elvilek FELNŐTT emberek teszik fel!

Hogy nevelsz így gyereket hogy te magad is egy gyerek vagy? Mi az hogy nem mersz az évente 2-szer látott "rokonoknak" nemet mondani? Nem fér a fejembe..

2018. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos a pofájába mondanám hogy "bár te ne születtél volna meg öregem" és becsapnám előtte az ajtót.
2018. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%

1. első lendületből küldtem volna el a nagyit az édes anyjába

2. megmondanám a keresztszülőknek, hogy szálljanak le rólunk, nem kell a társaságuk

2018. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!