Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan akadályozzam meg hogy...

Hogyan akadályozzam meg hogy idejöjjenek?

Figyelt kérdés

A helyzet kicsit bonyolult, 4 hónapja született meg a kisfiam, és nyilván a családtagok jöttek látogatóba, kivéve a keresztszüleimet akik csak akartak jönni de eddig mindig kitaláltunk valamit a férjemmel, hogy épp miért nem jó az időzítésük. Azt sajnos hozzá kell tennem, hogy sosem volt jó velük a kapcsolatom, sose foglalkoztak velem, mindig csak nagyobb ünnepeken (karácsony, húsvét) találkoztam velük amikor a nagymamám nagy családi ebédet tartott és olyankor ment a művigyor meg a jópofizás. Amikor megtudták, hogy terhes vagyok,elkezdték hivogatni a szüleimet, hogy miért engedték hogy megtartsam a babát, a férjem úgy is el fog hagyni, és hogy ennek a gyereknek jobb lett volna ha meghal mint az hogy én majd a szegénységbe neveljem. (Diplomás gyedet kapok, mivel épp a mesterképzést fejeztem be amikor megtudtam, hogy terhes vagyok ezért bántanak, mert nekem nem volt állandó munkahelyem a terhességem előtt.) És ezekkel a kijelentéseikkel ki is robbant a nagy családi vita, hiszen a szüleim nagyon örültek amikor megtudták, hogy unokájuk lesz. Egyébként nincs semmilyen anyagi problémánk, a férjemnek fix munkahelye van évek óta, most fogják előléptetni, én meg természetesen a gyed után rögtön keresek munkahelyet. Szóval ott tartottam, hogy a szüleim is összevesztek emiatt a kereszt szüleimmel, 8 hónapja nem is beszélnek egymással. Aztán most nagymamám felhívott, hogy őt szombatra meghívták a keresztszüleim hozzánk baba látogatóba, amiről én semmit se tudtam ugyanis engem ők nem hívtak fel (!!!!)

és közölte, hogy ne találjak több kifogást, vegyem elő a jó modoromat és várjuk őket szeretettel mert neki nagyon fontos hogy a nagy család összetartson, jóba legyünk egymással, bármi áron. A nagyszüleimmel is nagyon jó kapcsolatot ápoltam eddig és nem akartam megbántani azzal, hogy megmondom ne jöjjön ide, hiszen ő bármikor jöhet, és ezt kihasználva a keresztszüleim gusztustalan módon, engem megkerülve, annyit se kérdezve, hogy egyáltalán jó-e nekünk az a nap idepofátlankodnának! Úgy is mindenbe bele fognak kötni, hiszen 25 év alatt még eddig sose semmi nem volt jó nekik amit én csináltam, és természetesen ezt majd nem a szemembe mondják hanem pár nap múlva visszahallom a nagyszüleimtől!! Hogy mondjam meg nekik, hogy rájuk egyáltalán nem vagyok kíváncsi, hogy a nagyszüleimet ne tudják ellenem fordítani? Ti hogy kezelnétek az ilyen családon belüli kellemetlen alakokat?? Tudom gyerekesen hangzik, viszont a probléma valós, és a tanácsotokat kérném.


2018. jún. 19. 10:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom, mennyire lakik messze tőletek a mama, az is megoldás lehet, hogy péntekre felkészülsz, a férjed délután elugrik a nagyiért, meglesz a látogatás, aztán felhívod a keresztszülőket, hogy ne induljanak el, mert nem kívánod őket fogadni. Se most, se később, ne is próbálkozzanak. A nagyival pedig értessétek meg, miközben a dédunokája az ölében van, hogy őt szívesen látjátok, nagyon szeretitek, de a keresztszüleid nélkül, úgyhogy a jövőben se próbálkozzon ilyennel, mert nem akarjátok megbántani, de az ajtótok zárva marad.
2018. jún. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Már mindent elmondtak előttem. Én már csak az eredményre vagyok kíváncsi, írd majd meg légyszíves, hogy mi lett a vége, köszi.
2018. jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
92%

Először is a nagyinak megmondanám, hogy az én otthonomba ne merészeljen többé senkit invitálni. Utána felhívnám a keresztszülőket, és kifogások nélkül! megmondanám, hogy nem jöhetnek hozzánk.

Nagyika elmélete amúgy sem helyes. A te családod a férjed és a gyereked, nem a keresztszülők.

2018. jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 acelsziv ***** válasza:
93%
11 jó ötletet adott
2018. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
96%
Nem mis-másolni kell hanem megmondani az IGAZI okokat! Amit ide leírtál! A nyagyinak!
2018. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
95%

nézd apósomék szemetek voltak velem és akkor rájöttem valamira. Az a család aki szeret, aki nem képes erre az nem családtag még csak nem is felebarát kategória.

Helyedben nem kertelnék és elmondanám, hogy ezért meg ezért nem látod őket szívesen.

2018. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
79%

"BÁRMI ÁRON" ? Mivan??? Bármi áron???? Ha felmossák veletek a padlót, akkor is?


Mondd meg a nagyinak, hogy számodra is fontos a család összetartása!

Hogy jól értse: éppen ezért jobb, ha tudomásul veszi, hogy aki úgy viszonyul hozzátok és a gyermeketekhez,

akiben már születése előtt is a "feleslegeset", a "családi nyűgöt" látta, a nem kívánatosat vette észre,

az NEM TARTOZIK ahhoz A CSALÁDHOZ, AKIKET TE A CSALÁDODKÉNT TARTASZ SZÁMON !

Ennyi.


Tudom, könnyű innen osztani, de már régen felvilágosítottam volna nagyit, hogy eddig túlságosan is "jómodorú" voltál, eltűrted a műszeretetet, holott a hátad közepére kívántad őket akkor is.

Hanem ennek a korszaknak egyszer és mindenkorra vége szakadt, amikor a keresztszülőd a gyerekedről úgy nyilatkozott, ahogyan ! ( És egyébként is : ettől függetlenül is egy szr alak!)


Nagyi hívogassa saját magukhoz azt a családtagot, amelyiket épp kívánja, de rólatok kopjanak le, egyszer és mindenkorra!


Egyébként sztem még sok választ kapsz itt : meg kéne mutatni mamádnak az itt kapott reagálásokat.

Látná, hogy nem a te alkalmazkodásképtelenségedről, a jómodorod hiányáról van szó. Talán észrevenné, hogy a te jóindulatod és jómodorod sokkal messzebbre terjed azokénál, akik tőletek (tehát a párodnál is) sokkal önállóbban és radikálisabban látják a való világot.

Számodra--és a jó ég tudja, ilyenkor a férjed önálló véleménye, kiállása hol és miért nem létezik-- fontosabb a saját családod élete, mint a keresztszüleid nyomulása. ( Illetve : sokkal felülírhatatlanul fontosabb)

Ha az én gyerekemet már születése előtt kukázni akarta volna valamelyik "családtag", már arra is ügyelne,

hogy utcán se találkozzon velem és a családommal össze, szűkölve rohanna még a megyéből is, ahol lakom!

Ne haragudj, de hiányolom a férjed családjáért való kiállását, és sokallom, ahogy a nagyid átváltott anyós-üzemmódba.

Minimum halaszthatatlan utazni-, nyaralnivaló programom akadna, amikorra odarendelték a család felesleges tagjait.

Ha képtelen lennél kiállni végre magadért, akkor gondolj bele abba, hogy ezek a zaklatások mind sűrűbbé és erőszakosabbakká válnak majd és a gyereked, első nyíladozó értelmével azt kell tapasztalja, hogy a "művigyor" nevű betegség és kötelező viselkedésforma öröklődő betegség !

Te se hagyd tovább szívatni magad, de a gyereket meg végképp ne tedd ki annak, hogy nagyid és keresztszüleid oltsák belé, mi is a "jómodor"! Állj a sarkadra, ha nem magadért, akkor a TE CSALÁDOD védelmében és érdekében.

Ha nagyit "ellened tudják fordítani", akkor nem biztos ám, hogy te vagy a hunyó, erre nem gondolsz? Ha nagyi annyira szereti, látni akarja és fontosnak érzi a gyermekét, az unokáját és a családi élet békéjét, akkor majd megbékül a maga kenyerén. (Előbb, mint gondolnád!) Most kell bevállalnod némi kellemetlenséget, ha nem akarod, hogy idővel állandósuljon a belülről jövő áskálódás , a családtagok egymással való szembefordítása. Keresztszüléd értse meg, hogy takarodjon még a szemed elöl is, nagyid pedig próbálja elfogadni, hogy a magatok békés életét akarjátok élni--az ő távirányítása és partiszervezői kényszerfelügyelete nélkül. Szívesen látjátok, szeretitek őt, mindenben támogatjátok, ha valaha--ne adja isten!--úgy fordulnak a dolgok, de értse meg, hogy maga alatt vágja a fát, ha arra kényszerít téged/titeket, hogy a család szemetéhez is úgy viszonyulj, ahogyan az ő ELVÁRJA (?!?) , akkor sürgősen változtasson a családról való álomképén!

Ha nem akarsz valóban elmérgesedett helyzetet, áskálódást, intrikára való alkalmakat biztosítani az efféle, tőled és a családodtól totál idegen személyeknek, akkor nem engeded, hogy ők éljék az életedet! A CSALÁDI életedet sem.


Soha nem fogadnám el, hogy bárki/akárki a tudtom és beleegyezésem nélkül szervezze a szabadidőm, a családi életem, az önálló akaratomat.


A "jómodorodért" cserébe tudod, mit fogsz kapni?

Másnap azzal lesz tele a falu, a város, a megye , az ország, hogy nem tudsz pelenkázni és büfiztetni, nem jó pózban szexelsz a pároddal, rosszul csinálsz mindent, selejtes anya és feleség vagy...stb. Ha egyszer beengedsz egy ilyen szrházit az életedbe --ami ugye azt jelenti, hogy a gyermeked és a férjed életébe is!-- akkor ne légy meglepve, ha azokkal a családtagjaiddal is örökre megromlik a kapcsolatod, akivel ma jól kijössz!


Vagy gondolod, hogy ha most aláfekszel a keresztanyád akaratának, akkor jó lesz az, amit 25 éve helytelenítenek és ezentúl majd nem kötnek beléd? Heti rendszerességgel, BEJELENTÉS NÉLKÜL ott lesz nálad és mindent megtesz, hogy szétmenjen a családodtól az idegeidig mindened.


Nem kell neked találkozni ilyenekkel, ahhoz, hogy szítsák az ellentéted közötted és pl. a nagyid , vagy a szüleid között. Ezt már "élőben" megtapasztaltad, ugye?

Minél közelebb engeded az effélét a magánéletedbe, annál biztosabb lehetsz abban, hogy azok is elfordulhatnak tőled, vagy ellened fordulhatnak, akiknek ma ez eszébe sem jutna. Ha nem is magadért, de a gyermeked nyugalmáért bevállalhatsz egy átmeneti konfliktust.

Ha pedig képtelen vagy nemet mondani, úgy ne legyél meglepve, ha nem átmenetinek bizonyulnak majd az elkövetkező konfliktusok és a gyermekedet(gyermekeidet) esetleg csak fotóról ismeri majd a nagyi unokája.

Szedd össze magad, vagy ne számíts semmi jóra.

Ne hagyd, hogy mások éljék az életedet, főleg, hogy a saját családodért is felelő vagy!

2018. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%
Sértődés ide, sértődés oda, a kedves nagyit igazítanám helyre először, hogy állítson magán, más nyakára ne szervezzen vendégséget. Aztán megeresztenék egy telefont, hogy mégse jó a szombat, mindennemű magyarázkodás nélkül, és majd ti hívjátok őket, ha alkalmas lesz. Állj a sarkadra, légy FÉRFI!
2018. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
97%
Jobb lett volna ha meghal a gyerek,what? Na itt kelett volna megszakitani a kapcsolatot,én megtettem mikor egy idiota rokon a pokolla riogatta a kisfiam h ő fog odajutni mert mi a szülei merészeltünk elváltunk,békében váltunk teszem hozzá,na az a rokon akkkor látta utoljára a kisfiamat meg engem is, fiam ma már 17 éves.. Az ilyenekre semmi szükség egy családban..
2018. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamád tudja, hogy miket mondtak mikor várandós voltál? Vagy senki semmit. Szegény idillbe van burkolózva és az abaj, hogy ki tudjam duruzsolt neki a másik oldal, mert gondolom ők szentnek vannak beállítás. Valószínűleg a nagyi meg fog sértődni, de ha van esze megbékél.

Amúgy nyugodtan mondd el a keresztszüleidnek, hogy tudsz mindent, és nem kell a jópofizás.

2018. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!