Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan akadályozzam meg hogy...

Hogyan akadályozzam meg hogy idejöjjenek?

Figyelt kérdés

A helyzet kicsit bonyolult, 4 hónapja született meg a kisfiam, és nyilván a családtagok jöttek látogatóba, kivéve a keresztszüleimet akik csak akartak jönni de eddig mindig kitaláltunk valamit a férjemmel, hogy épp miért nem jó az időzítésük. Azt sajnos hozzá kell tennem, hogy sosem volt jó velük a kapcsolatom, sose foglalkoztak velem, mindig csak nagyobb ünnepeken (karácsony, húsvét) találkoztam velük amikor a nagymamám nagy családi ebédet tartott és olyankor ment a művigyor meg a jópofizás. Amikor megtudták, hogy terhes vagyok,elkezdték hivogatni a szüleimet, hogy miért engedték hogy megtartsam a babát, a férjem úgy is el fog hagyni, és hogy ennek a gyereknek jobb lett volna ha meghal mint az hogy én majd a szegénységbe neveljem. (Diplomás gyedet kapok, mivel épp a mesterképzést fejeztem be amikor megtudtam, hogy terhes vagyok ezért bántanak, mert nekem nem volt állandó munkahelyem a terhességem előtt.) És ezekkel a kijelentéseikkel ki is robbant a nagy családi vita, hiszen a szüleim nagyon örültek amikor megtudták, hogy unokájuk lesz. Egyébként nincs semmilyen anyagi problémánk, a férjemnek fix munkahelye van évek óta, most fogják előléptetni, én meg természetesen a gyed után rögtön keresek munkahelyet. Szóval ott tartottam, hogy a szüleim is összevesztek emiatt a kereszt szüleimmel, 8 hónapja nem is beszélnek egymással. Aztán most nagymamám felhívott, hogy őt szombatra meghívták a keresztszüleim hozzánk baba látogatóba, amiről én semmit se tudtam ugyanis engem ők nem hívtak fel (!!!!)

és közölte, hogy ne találjak több kifogást, vegyem elő a jó modoromat és várjuk őket szeretettel mert neki nagyon fontos hogy a nagy család összetartson, jóba legyünk egymással, bármi áron. A nagyszüleimmel is nagyon jó kapcsolatot ápoltam eddig és nem akartam megbántani azzal, hogy megmondom ne jöjjön ide, hiszen ő bármikor jöhet, és ezt kihasználva a keresztszüleim gusztustalan módon, engem megkerülve, annyit se kérdezve, hogy egyáltalán jó-e nekünk az a nap idepofátlankodnának! Úgy is mindenbe bele fognak kötni, hiszen 25 év alatt még eddig sose semmi nem volt jó nekik amit én csináltam, és természetesen ezt majd nem a szemembe mondják hanem pár nap múlva visszahallom a nagyszüleimtől!! Hogy mondjam meg nekik, hogy rájuk egyáltalán nem vagyok kíváncsi, hogy a nagyszüleimet ne tudják ellenem fordítani? Ti hogy kezelnétek az ilyen családon belüli kellemetlen alakokat?? Tudom gyerekesen hangzik, viszont a probléma valós, és a tanácsotokat kérném.


2018. jún. 19. 10:57
1 2 3 4
 21/31 acelsziv ***** válasza:
93%
18: olvasd újra. A rokonok szervezték a látogatást és hívták a grószmutert nem fordítva.
2018. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
92%

Acélszív!

Igazad van, de ez akkor sem menti fel a kérdező nagyiját!

A végeredmény ugyanaz: kéretlenül jönnek, vagy kéretlenül jönnek.

Ha nagyi---ráadásul ismerve az unoka szülei és az unoka keresztszülőkhöz való (v)iszonyát---belemegy ebbe a gusztustalan nyomulásba, az minimum kényszerítés, felelőtlenség, illetéktelen beleszólás mások életébe.


Ha nagyi így elfogad egy ilyen szívélyes invitálást, főleg a "vendéglátó" tudta és beleegyezése

nélkül, az a legnagyobb jóakarat mellett is durva visszaélés, a jómodor hiánya--a nagyitól.


A kérdező pedig, azaz a nagyija és a keresztszülő mellett a "felesleges harmadik" felragaszthatja a legbűbájosabb fogpaszta-mosolyát és bólogathat, mind a nagyijának, mind a keresztanyjának.

Ha keresztanyu szíve szerint kiirtaná a kedves vendéglátója, azaz a keresztlánya gyerekének életét

is, akkor is. Az én gyerekem még egy légtérbe sem kerülhetne azzal az alakkal...nemhogy

az dajkálgatná, összefogdosná !


Elmúlt az az éra, amikor egy-egy délutánra újra és újra kifogást kelljen találni, hazudozni:

az csak felőrölné az idegeket, ellenségeskedésbe hajszolná őket.


Ha az kell, jómagam a férjemmel és a szüleimmel összeülnék, egy semleges helyre --semmiképpen

nem a lakásomba!!! Meghívnám a nagyimat, keresztanyámat és megmondanám nekik, hogy értsétek meg, ez van : eddig és ne tovább! Mindenki pontosan jól tudja a maga helyét: fogjátok fel végre, hogy a CSALÁDRÓL alkotott jövőképem messze nem azonos azzal, amit ők nekem szántak.


Tökmindegy, kinek ötletére, kinek a közvetítésével, de ahol beengednek egy ilyen szrkeverőt, abból csak további ellenségeskedés lesz, álláspontok egyeztetése, békülés, családi helyzet javulása semmiképpen se.

Ha a kérdezőnek mégis valami fals reménye van ahhoz, hogy 25év után valami is a jó irányba fordul, akkor már holnap másoltasson pár marék lakáskulcsot! Biztosítsa az éjjel-nappali átjárhatóságot, kamerázza fel a lakást, hogy a fácsén se maradjon le senki--de főleg keresztanyja--egyetlen percnyi csámcsognivalóról se, hadd legyen kit naponta oktalanul csesztetni, tönkretenni, legyalázni!

Tanulságos teleregény lesz a sok IQ-light birkának, lesz "like" tonnaszám, egészen a válóperig és még azon is túl! Hogy erre meg a gyerek, a család rámegy, hát azt ki nem szrja le???


Most mit tegyen a kérdező? Ilyen alkalmakkor mindig rohanjon apuanyuhoz,

a gyermeke nagyszüleihez, hogy "védjék meg" őt, a férjét és az unokájukat?


Vagy --természetesen a maga szavaival-- közli a selejtes családtaggal, hogy ha az úgynevezett "CSALÁDI, (vagy milyen) BÉKE" szent nevében a gyerekhez csak közelíteni merne, abban minutumban felveheti az utolsó kenetet.

Amúgy meg? önerőből is el tudja cseszni az életét, nem kell ahhoz senki asszisztálása.


Vagy jobb, ha hagyja magát? Tagadja le, hogy 25éves önálló családanya, elválik, hazamegy apujához, anyujához, leadja nekik felnevelésre a gyereket...és kötelező családi összejövéseken csillogó Orbit-vigyorral bólogat . Elvégre van benne 25éves tapasztalata.

Kérdező ! (ma még) a te térfeleden pattog a labda! Ha ezzel nem tudsz mit kezdeni, az nem a keresztszülődet minősíti, hanem éppen őt igazolja!

Kérd a szüleid tanácsát és segítségét és tedd helyre az értetleneket és a felesleges CSALÁDtagot:

vagy te és a te családod, vagy keresztanyád--de nélkületek!

Ha ez valakinek esetleg nem tetszenék, akkor is: ki-ki válasszon!

Szerinted a gyereked nagyija hová tenné a voksát?

2018. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, fogalmi zavar van.


A családod: a gyermeked és a férjed. Pont. Elsődleges az ő érdekük.


A keresztanyádék a vázolt okok miatt a rokonsági körből is kizárták magukat.


Nagy levegő. Nagymamit felhív, és közöl: Nagyi, keresztanyuék ide NEM jönnek. Azért, mert a gyerekem halálát és abortuszát kívánták, valamint azt, hogy a férjem úgyis elhagy. Én ilyen emberekből egyszer és mindenkorra nem kérek. Valamit, a saját otthonomba KIZÁRÓLAG én hívhatok vendéget vagy a férjem. Én pedig nem hívtam senkit. Te bármikor jöhetsz, de izékééket NEM ENGEDJÜK BE. PONT. NEM VITATKOZOM. SZERETLEK, SZIA.


Ezek után felhívod a keresztizét, és közlöd velük, hogy mindent tudsz, nem vitatkozol, és soha többet az életben meg ne közelítsék a családodat, számodra halottak. Ha pedig megjelennek az ajtóban, a rendőrséggel elviteted őket zaklatásért. ÉS leteszed a telefont.



Igen, nehéz lesz. De muszáj.


Tudod, a keresztszüleid azért keverték bele a nagyanyádat, mert számítóak. És pontosan tudják, hogy a nagyanyádat nem dobod ki, ha megjelenik az ajtóban. Gondolod, a szeretet vezérli őket? Ne légy hülye.


Egyet tarts szem előtt: ti hárman számítotok. Mindenki más mellékes.

2018. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%
Jó, figyelmetlenül olvastam. A helyzeten nem változtat, felhívnám keresztszülőket, hogy most pont nem jó. Minden magyarázat nélkül. Az én házam az én váram, hívatlan vendégnek csak akkor örülök, ha olyan a viszonyunk. Itt nyilván nem olyan. A nagyinak attól el lehet magyarázni, hogy hányas a kabát.
2018. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ki fogok állni a családomért! Egyébként igen, a nagyszüleim tudják, hogy van/volt ellenszenv a két család között pont ezért szervezi mindig magához nagyobb ünnepeken az ebédet hogy legalább olyankor beszélgessünk egymással. A keresztanyám kijelentéseiről is tud, annyiban egyet ért vele, hogy a baba korai, mert előbb karriert kellett volna építenem szerinte! Valamelyik hozzászóló írta, hogy újságoljam azt nekik, hogy már kaptam állásajánlatot, ami igaz is, mivel évekig az egyik telefonszolgáltatónál dolgoztam diákként, ebből tartottam fenn magam, aztán terhesen onnan úgy jöttem el hogy a főnököm azt mondta vár vissza, a gyed után teljes munkaidőbe felvenne. Ezek persze szavak, nem hiszik hogy valóban megvár engem ez az állás, de ugyanúgy maradhatnék állás nélkül akkor is ha lett volna rendes munkahelyem és a gyedről való visszatérés után 1-2 hónappal elküldenének onnan. Bár most a keresztszüleim részéről abszolút nem értem miért a pénzzel jönnek, amikor soha nem kérdezték meg tőlem korábban se, hogy van-e mit ennem, hogy vagyok, van-e hol laknom stb. Az esküvőmre se akartam őket meghívni keresztanyám egy korábbi beszólása miatt, de akkor is nagymamám kampányolt mellettük, akkor is jól összevesztünk aztán gondoltam oké hátha csak én reagáltam túl és megtudunk lenni mi egymás mellett de tévedtem.

Majd talán évekkel később belátják, hogy egyáltalán nem született rossz helyre ez a gyermek.

2018. jún. 19. 16:53
 26/31 anonim ***** válasza:
96%

23-as vagyok.

Jól teszed, ha kiállsz magatokért. Nem tartozol magyarázattal senkinek. A lényeg, hogy a kis családod legyen boldog, egészséges, tisztességes. Semmi egyéb nem fontos.

Éljetek boldogan! :)

2018. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

23.as köszönjük! :)


A 22.es válaszólónak szeretném üzenni, hogy a kisfiam nagyija, tehát az én szüleim egyértelműen mellettünk állnak, velük szerencsére nagyon jó a kapcsolatunk. A keresztszüleimet pedig nem érdekel megbántom-e, ők jelentéktelenek. Én az én nagymamamámat nem akartam megbántani, aki sajnos úgy gondolkodik, hogy a családon belül mindegy mi történik mindegy ki mit mond össze kell tartani! Attól függetlenül, hogy én ezzel nem értek egyet őt nagyon szeretem és nem akartam/akarom megbántani. De ha neki kellene döntenie az én családom és a keresztszüleim között meg van rá a sansz hogy őket választaná, hiszen ő abban a hiszemben van, hogy békülni jönnek én meg ezt már nem veszem be! Azóta már felhívtam őket, nagymamám megsértődött amit persze el akartam kerülni de majd talán megbékél idővel.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 19. 17:15
 28/31 anonim ***** válasza:
95%
Minden emberi kapcsolatnál családi/baráti/ párkapcsolat jobb minnél hamarabb kiadni magadból a mérget úgy, hogy elmondod a bajod mint nyelni és egyszer csak elszakad a cérna.
2018. jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
92%
úúúú mit mondtál nekik a telefonban?:)
2018. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
61%

Az teljességgel mindegy! :)

A család legifjabb seperc alatt helyreteszi mindenki értékrendjét.

Nemsokára a dédi kéri majd, hogy meglátogathassa majd a kis princet, vagy hercegnőt! És megkérdez, hogy alkalmas-e az időpont! Aki nem hiszi....

Ami a legfontosabb: testi-lelki egészséget a családodnak, minden szerettednek... :)))

2018. jún. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!