Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan akadályozzam meg hogy...

Hogyan akadályozzam meg hogy idejöjjenek?

Figyelt kérdés

A helyzet kicsit bonyolult, 4 hónapja született meg a kisfiam, és nyilván a családtagok jöttek látogatóba, kivéve a keresztszüleimet akik csak akartak jönni de eddig mindig kitaláltunk valamit a férjemmel, hogy épp miért nem jó az időzítésük. Azt sajnos hozzá kell tennem, hogy sosem volt jó velük a kapcsolatom, sose foglalkoztak velem, mindig csak nagyobb ünnepeken (karácsony, húsvét) találkoztam velük amikor a nagymamám nagy családi ebédet tartott és olyankor ment a művigyor meg a jópofizás. Amikor megtudták, hogy terhes vagyok,elkezdték hivogatni a szüleimet, hogy miért engedték hogy megtartsam a babát, a férjem úgy is el fog hagyni, és hogy ennek a gyereknek jobb lett volna ha meghal mint az hogy én majd a szegénységbe neveljem. (Diplomás gyedet kapok, mivel épp a mesterképzést fejeztem be amikor megtudtam, hogy terhes vagyok ezért bántanak, mert nekem nem volt állandó munkahelyem a terhességem előtt.) És ezekkel a kijelentéseikkel ki is robbant a nagy családi vita, hiszen a szüleim nagyon örültek amikor megtudták, hogy unokájuk lesz. Egyébként nincs semmilyen anyagi problémánk, a férjemnek fix munkahelye van évek óta, most fogják előléptetni, én meg természetesen a gyed után rögtön keresek munkahelyet. Szóval ott tartottam, hogy a szüleim is összevesztek emiatt a kereszt szüleimmel, 8 hónapja nem is beszélnek egymással. Aztán most nagymamám felhívott, hogy őt szombatra meghívták a keresztszüleim hozzánk baba látogatóba, amiről én semmit se tudtam ugyanis engem ők nem hívtak fel (!!!!)

és közölte, hogy ne találjak több kifogást, vegyem elő a jó modoromat és várjuk őket szeretettel mert neki nagyon fontos hogy a nagy család összetartson, jóba legyünk egymással, bármi áron. A nagyszüleimmel is nagyon jó kapcsolatot ápoltam eddig és nem akartam megbántani azzal, hogy megmondom ne jöjjön ide, hiszen ő bármikor jöhet, és ezt kihasználva a keresztszüleim gusztustalan módon, engem megkerülve, annyit se kérdezve, hogy egyáltalán jó-e nekünk az a nap idepofátlankodnának! Úgy is mindenbe bele fognak kötni, hiszen 25 év alatt még eddig sose semmi nem volt jó nekik amit én csináltam, és természetesen ezt majd nem a szemembe mondják hanem pár nap múlva visszahallom a nagyszüleimtől!! Hogy mondjam meg nekik, hogy rájuk egyáltalán nem vagyok kíváncsi, hogy a nagyszüleimet ne tudják ellenem fordítani? Ti hogy kezelnétek az ilyen családon belüli kellemetlen alakokat?? Tudom gyerekesen hangzik, viszont a probléma valós, és a tanácsotokat kérném.


2018. jún. 19. 10:57
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
91%

"őt szombatra meghívták a keresztszüleim hozzánk baba látogatóba"

Én ilyenről még nem is hallottam, hogy valaki a más lakásába hív meg egy harmadik személyt, az illető tudta nélkül. Először ezügyben osztanék ki minden érintettet, hogy szíveskedjen mindenki a kizárólag saját magához meghívásokat osztogatni, és a más lakásával nem rendelkezni.

És szerveznék egy kirándulást, vagy bármit, hogy ne legyek otthon, és megmutassam ki az úr a háznál. Persze a nagyit tájékoztatnám, de jottányit sem engednék, ha megpróbálna lebeszélni.

Mindenkinek hozzá kell szoknia, hogy hozzátok csak TE hívhatsz meg bárkit is. Azt és akkor, amikor neked tetszik!

2018. jún. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!