Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek is megromlott a házassá...

Jan78 kérdése:

Nektek is megromlott a házasságotok a gyermekvállalást követően?

Figyelt kérdés
40 éves férfi vagyok. 7 éve vagyunk házasok. 4 éves lesz a kislányunk. A feleségem az anyasággal (nagyon jó anya) teljesen megváltozott. Számára már csak mintha kislány létezne. Mindent a gyereknek kell alárendelni. Beköltöztünk a szobájába, szexuális élet gyakorlatilag nulla. Bébiszitterről, vagy most a nyári időszakban összevont óvodáról hallani sem akar. Mindketten dolgozunk, így nagymamák nélkül nehéz megoldani a gyerekfelügyeletet. Én ráadásul vezető munkakörben dolgozom... szerencsére sok szabadságunk van, de otthonról is kell sokszor a gyerek mellett dolgozni. Mindig kérem, hogy legyünk néha kettesben is... Sajnos nem változik semmi és lassan a gyerek is kárát látja a sok veszekedésnek. Én igyekszem sokat segíteni, de valahogy mindenben, amit csinálok hibát talál a nejem. Ha sokáig kinnt vagyunk a játszón az a baj... ha panaszkodok, hogy sok szabadságot kell kivennem, mondja, hogy milyen rossz apa vagyok. A szüleim sajnos nem túl gazdag emberek, anyám már meghalt, így is mindennap elmondja a nejem, hogy miért nem adtak nekünk pénzt családi házra... Szóval nehéz a helyzet.

2018. júl. 10. 12:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk is vannak problémák, figyelj a gyereknek már nem sokáig kell az anya mindig, nekünk egy éves babánk van, ha napközben alszik akkor amikor itthon van a férjem mindig abba az időben vele foglalkozom, a 4 éves mehet külön szobába már. A férjem még így is azt érzi el van hanyagolva hát annyit nem tudok vele foglalkozni mint régen, de este 8 után mindig vele foglalkozom próbálok 10ig fent lenni beszélgetni vacsorázni.
2018. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem tudod rábírni, hogy a gyerektől külön szobában legyetek, hogy legyen időnként szex közöttetek és legyetek időnként kettesben is, akkor ez menthetetlen!


Azért mondjuk rövid úton kiakadnék, hogy azért cseszeget, hogy szüleid miért nem adtak pénzt családi házra.

1. Miért pont a te szüleid? Pumpolja a saját szüleit, ha neki ez kell.

2. Felnőtt embert miért segítene mégoly gazdag szülője is? Lakásotok eszerint van, normálisan megéltek, jó állásotok van. Ha többre vágytok, nektek illene előteremteni a rá valót. Ha az ő vágya ez, akkor elsősorban neki.


Én óva intenélek attól, hogy valami hatalmas hitelbe belelépj a családi ház miatt. Ott se érezné magát jól a feleséged, biztos lehetsz benne.


A helyedben én még ma kiköltöznék a gyerekszobából, bármekkora cirkusz lesz ebből. Aztán ha semmi nem változik, kb. egy hónap múlva keresnék egy párterápiával foglalkozó pszichológust és egy válóperes ügyvédet. A válóperes ügyvéddel végigbeszélném, hogy anyagilag meg egyebekben mire számíthatok, ha elválunk. A párterápiás szakembert is felkeresném egyedül, és tanácsot kérnék, hogyan tudnám rávenni a feleségemet, hogy eljöjjön velem őhozzá. Utána a feleségemnek megmondanám, hogy ez így nem házasság: nincs szex, nem vagyunk kettesben, és ráadásul még a légkör is rossz. Megmondanám, hogy én meg akarom menteni a házasságunkat, ezért kerestem egy párterápiás pszichológust. Szeretném, ha felkeresnénk. Ha nem akarja, akkor próbálnám mindazt bevetni, amit tanácsként esetleg mondott a pszichológus. Ha nem járok eredménnyel, akkor pár héttel később újra megkeresném a válóperes ügyvédet és elindítanám a válást.

Ha elindul a válás, a legutolsó pillanatig nyitva hagynám a lehetőséget, hogy visszacsináljuk, ha ő valóban hajlandó változtatni az eddigi felálláson.

Ha megtörténik a válás, szinte biztos, hogy nála marad a gyerek, neked a fizetésed kb. 20%-a gyerektartás lesz. A maradékból, plusz a lakás árának feléből (ha együtt vettétek a lakást) próbálhatsz új egzisztenciát teremteni.

2018. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Mindig csodálkozok hogy a férfiak milyen idióta nőket vesznek el. A normális nők többsége meg egyedül van. Nem külső alapján kéne házasodni hanem meggyőződni arról hogy normális kompromisszumra hajlamos és olyan társat választottunk-e akivel meg lehet beszélni a problémákat és nem csak a saját verziója létezik hanem meghallgatja a párját is. Nem tudom mi alapján házasodtál de azért van ennyi válás mert szerelem meg külső alapján házasodnak az emberek. És igen ennek a gyerek látja
2018. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%
*gyerek látja kárát
2018. júl. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem külső alapján ez is egy tévhit hiszen volt egy elég nagy darabb csajom, annyira egosita beképzelt tyúk volt mint a 20 kg szöszibabák. Kiléptem a kapcsolatból mert nem tudtam elviselni a beképzeltségét/perverzióit.
2018. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen nővel hogy tudtál egyáltalán a gyerekbállalásig eljutni?


Remek anya, lehet, csak éppen mindenért kioktat meg beszólogat... őszintén? Kéne a francnak ilyen nő, gyerek ide vagy oda.

2018. júl. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%
minden ember olyan amilyennek hagyják hogy legyen.
2018. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
Úgy írtam külső vagy szerelem alapján. És mind a kettő baromság. Attól hogy van szerelem még közel sem biztos hogy az a két ember összeillik és tudnak együtt harmóniában élni. És ilyenkor már ott a gyerek és az látja a kárát ha folyamatos feszültségben, veszekedésben kell élni.
2018. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
Elég sok nőt ismerek, akinek a gyerek csak fogamzásgátlónak kell. Ezzel beteljesedett az élete, agy kimosva. Nekünk is rázós volt az első egy év, de én szerettem annyira a férjemet,hogy igényeljem őt testileg,lelkileg. A nappalaim a kicsié, az éjszakáim a férjemé.Hetente, kethetente mindig volt egy szabad délutánunk, vagy éjszakánk,mikor kimozdultunk. Most 11 a lányunk és nem látjuk rajta,hogy megsínylette volna,hogy szerelmesek és boldogak maradtak a szülei.Sajnállak,nőként mondom.
2018. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem romlott meg, jobb lett. De nem is lett egyikünk sem a gyerekek rabja. Persze ők az elsők, ők kapnak előbb enni, ha mindannyian égesek vagyunk, és amikor alszanak, akkor tudunk ketten lenni. De a saját szobájukban alszanak, mióta hazajöttünk a kórházból, minden este kettesben vagyunk legalább 3 órát, miután elaludtak és elmegyünk ugyanúgy pizzázni vagy fagyizni. Négyesben is, kettesben is. Nekem a férjem a legfontosabb, ha vele nem oké valami, akkor a gyerekekkel sem lesz az.
2018. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!