Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet ezt kezelni?

Hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Nincs túl sok probléma a férjemmel, de van valami, ami rettenetesen idegesít. Mindig megígéri, hogy X időre jön, és még talán soha nem ért oda addigra. Pl. "telefonálok egy gyorsat, és indulok". Gondolom én, telefonál 5 percet, 15 perc az út, és mikor még 45 perc múlva se ér a megbeszélt helyre, akkor már kezdek ideges lenni. Felhívom: ja, hát 40 percet telefonált, már indulni akar, nem érti mi a bajom.


Vagy: egy nap otthon van, megbeszéljük, hogy akkor nem fél 5-re megy a gyerekért, hanem korábban, ahogy sikerül neki. Fél 5 után 10 perccel esik oda (még később is mint eredetileg). Ja, mert épp közbe jött ez meg az (nem valami élet-halál dolog).


Arra is megkértem már százszor, hogy mikor látja, hogy meg van késve mint a fene, akkor legalább üzenjen. Azt is mindig megígéri, és "elfelejti".


Mondjuk az igaz, hogy ha úgy van megbeszélve, hogy pl. 5-re érjen oda valahová akkor is, ha cigány gyerekek potyognak, akkor nagyjából sikerül neki.


Ti nem lennétek idegesek?


Hogy lehet rábírni, hogy figyeljen már egy kicsit oda? Egyébként semmiségekkel cseszi el az időt, még megnéz valamit a számítógépen, és hasonlók.


Bocs ha nem lett igényes a megfogalmazás, ideges vagyok, mert most is hiába vártuk a gyerekkel, hogy értünk jöjjön. Ha tudom, már egy órája buszra is szállhattunk volna. :-(


2018. júl. 12. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a kérdést. Évek óta ismered, ilyen volt, így fogadtad el, ilyen szeleburdin, pontatlanul, így mentél hozzá, így szültél gyereket neki. Akkor most mi van???

Történt valami felkavaró dolog, amitől hirtelen leszar mindent? Ha igen, akkor azt neked kell tudnod, mi okozta a változást, hisz te élsz vele. És így szintén értelmetlen a kérdés.

2018. júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy lehet kezelni, hogy tudomásul veszed. Senki nem tökéletes, örülj neki, ha ez a legnagyobb baj. Gyakorlatilag kiszámítható, hogy ő kiszámíthatatlan.
2018. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem történt semmi felkavaró. Egyszerűen gyerek előtt nem bukott ki a dolog. Mivel pl. nem volt gyerek, akiért menni kellett volna. Ha mentünk valahová, akkor együtt indultunk otthonról. Szintén nem merült fel olyan, hogy ő még számítógépezik egy fél órát, mert látta, hogy öltözök, és indulni akarok. Azon kívül mindenki intézte a saját ügyeit, ha ő valakivel találkozott, és elkésett, azt én nem láttam. Vannak olyan dolgok, amik egy bizonyos élethelyzet-változás után jönnek elő, ez nálunk pont ilyen.
2018. júl. 12. 11:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy ha x időre kell valahová odaérni, akkor pontos. Próbálj meg másként beszélni hozzá, ne menj bele, hogy ha befejezi a telefonálást (vagy bármit) akkor indul értetek, hanem mond azt neki, hogy a gyerekkel 15 órakor végzünk az orvosnál, el tudsz értünk jönni? És akkor vagy el tud menni és ott lesz, vagy nem tud elmenni, és akkor tudod előre, hogy busszal mentek. Ehez annyi kell, hogy neked előre be kell lőnöd az időpontokat, hogy melyik nap hány órakor honnan szeretnétek elindulni.
2018. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én férjem is ilyen, ha a gyerekért kell menni idore akkor mindig pontos. De ha valami nem olyan nagy gond pl kérdezem mikor jön, akkor keszitem a vacsit, van hogy 2orahosszát is késik. Elfogadtam mást nem tudsz
2018. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

El nem hiszem, hogy amíg nem volt gyereketek, nem vetted észre, hogy elkésős.

Ezt már a kapcsolat randizós szakaszában, tehát a legeslegelején észre lehet venni.

Most, X év együttélés+házasságkötés után, mikor már van egy gyerek is, nekiállsz gondolkodni azon, hogyan neveld át a férjedet. Elárulom: NEM FOG SIKERÜLNI!

2018. júl. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kalkuláld bele a késéseit. Ha tudod, h. van 20percetek, mondj neki 10-et. Ez ilyen régi idegenvezetős trükk. A csoportnak is korábbi találkozási időpontot kell mondani, így ha lesznek késők, akkor is még időben vagyunk.
2018. júl. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!