Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan engeszteljek ki egy 11...

Hogyan engeszteljek ki egy 11 éves kisfiút?

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk 10 év korkülönbséggel. Sosem éltünk egy háztartásban, nem tekint rám nővéreként. Az ő anyja az apánk volt felesége, az enyém az új. Tudom felmerül, hogy akkor miért én vagyok az idősebb? Nos, apám visszajáró vendég volt a régi háznál. Ami történt, megtörtént, de a volt feleség, vagy inkább néhai dugó partner mindig azon van, hogy tönkretegye a jó viszonyt köztem és az öcsém között.


Apánk ígéretet tett, hogy elviszi az öcsémet most hétvégén egy olyan programra, amire a kisöcsém régóta vágyott. A dolog azért hiúsult meg, mert rosszul lettem és ehelyett engem kellett kórházba vinni. Várandós vagyok. A párom külföldön dolgozik en meg a terhesseg utolsó hónapjára a szüleimhez költöztem, hogy ha baj van, ne legyek egyedül. És nem először volt baj. Mind megijedtünk.

Szoval miattam elmaradt az, ami az öcsémnek nagyon fontos. És ő most nagyot csalódott. Apámban is bennem is. Szerintem kicsi még ahhoz hogy igazán megértse, miért lett mellőzve. A dologra rátesz egy lapáttal, hogy olyan visszhangok jönnek vissza miszerint én direkt megjátszottam magam, hogy ne sikerüljön a programjuk. Sose tennék ilyet! Szeretem az öcsémet! Így is nehéz lesz ezt rendezni, de úgy még nehezebb, hogy az anyja ilyesmiket károg rólunk. Tudom, hogy ez speciális helyzet, de akinek van kistestvére/ kisfia, adnátok jó tanácsokat, hogy hogyan kezeljem a helyzetet? Nagyon szeretnék jó nővére lenni! (Nekem is fiam lesz! :D )


2018. júl. 16. 19:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
44%
Hát vidd el vásárolni és vegyél neki valamit amire régóta vágyik ( normál árfekvésben). Vagy burgerezni,de lehetne pótolni azt a programot?
2018. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%

Sehogy.


Őszintén, aki 11 évesen képtelen megérteni, hogy nem viccből kellett KÓRHÁZBA vinni, az idióta!


Én már 6! évesen felfogtam, hogy anya nem poénból nem vesz fel, ha kérem, hanem mert beteg.


Engesztelné ki a franc a hsztis öcsikémet.

2018. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Szerencsére lehet és lesz is pótolva, de csak ket hét múlva, mert az anyuka nem adja őt gyakrabban mint a kiszabott láthatás. :(
2018. júl. 16. 19:23
 4/26 anonim ***** válasza:
38%
Őszintén? Szerintem hagyd békén. Nem vagytok testvérek, nem kell föltétlen puszipajtinak lenni, csak mert véletlen egy csávó gyártott le mindkettőtöket. Nem a te dolgod kiengesztelni, apádé. Szervezze meg minél hamarabb újra a programot a kisfiúnak, úgy ha jól érzi magát, jó hangulatú, minőségi időt tud tölteni az apjával, akkor majd megenyhül.
2018. júl. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%

Hát ez marha nehéz lesz...

És hogyan akarod, ha téged akármikor kórházba kellhet vinni? Mi van, ha éppen akkor leszel rosszul, amikor engesztelni próbálod?

Amúgy miért nem hívtál mentőt, ha akkora baj?

2018. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Mint írtam ez speciális helyzet. Itt az anyuka ellenünk van es azt beszéli be neki, hogy ezt direkt csináltam. :(
2018. júl. 16. 19:24
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a jó testvérségbe az is beletartozik, hogy (a szüleived együtt) megtanítod helyén kezelni a dolgokat, megfelelően reagálni a különböző szituációkra. Nem kell bocsánatot kérned tőle egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetsz. Nem szándékosan akadályoztad meg a programját, hanem rosszul lettél, emiatt nincs joga hisztizni. Egy 11 éves gyerek már elég nagy ahhoz, hogy tudja, hogy milyen, mikor valaki beteg és ne gyanúsítsa meg az illetőt, hogy direkt csak tetteti a dolgot.
2018. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
Még annyi, hogy ha az anyja ellened beszél, akkor tényleg semmit nem tehetsz. Ő van vele többet, egy gyerek a saját szüleinek automatikusan hisz, te mondhatsz akármit, ha neki már kész meggyőződése van az ellentétéről. Esetleg apádat megpróbálhatod megkérni, hogy beszéljen a nővel, de az ilyen ember úgysem fog megváltozni.
2018. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Miért pontoztátok le 7-est? Teljesen logikus és jóindulatú volt. Szerintem bocsánatot kérni, kiengesztelni nem kell, viszont leülni vele és őszintén tisztázni a helyzetet igen. Hívd el fagyizni, üljetek be egy cukrászdába, meséld el, hogy mit jelent a várandósság, miért kell komolyan venni a rosszulléteket. Mondd el neki, hogy nem igaz, hogy megjátszottad, tudod, hogy valaki ezt terjeszti rólad, de az illető téved. (Ne mondd, hogy rosszindulatúan hazudozik, mert ugye az anyjáról van szó, és nem bízna benned, ha az anyjáról rosszat mondanál, még ha jogosan is.) Mondd el neki, hogy egy kis unokaöccse fog születni, ő nagybácsi lesz, és ez nagy szó. Mondd el, hogy a kisbaba, akinek ő lesz a nagybácsija, veszélyben volt, szerencsére sikerült megmenteni, sajnos azon az áron, hogy későbbre tolódott a várva várt program, de a program pótolható, az emberélet nem. Mondd el, hogy számítasz a megértésére, sajnálod, hogy így alakult, de biztosítsd róla, hogy ha ő került volna bajba, vagy betegedett volna meg, te is gondolkozás nélkül lemondtál volna egy szabadidős programot, hogy segíts neki. Mondd el azt is, hogy szereted őt, és számítasz rá, hogy a jövőben is jó lesz a kapcsolatotok. Gondold át jó alaposan előzetesen, hogy mit és hogyan fogsz mondani.
2018. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
Itt anyuka a szarkeverö a gyerek fejét ö tömi..
2018. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!