Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan engeszteljek ki egy 11...

Hogyan engeszteljek ki egy 11 éves kisfiút?

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk 10 év korkülönbséggel. Sosem éltünk egy háztartásban, nem tekint rám nővéreként. Az ő anyja az apánk volt felesége, az enyém az új. Tudom felmerül, hogy akkor miért én vagyok az idősebb? Nos, apám visszajáró vendég volt a régi háznál. Ami történt, megtörtént, de a volt feleség, vagy inkább néhai dugó partner mindig azon van, hogy tönkretegye a jó viszonyt köztem és az öcsém között.


Apánk ígéretet tett, hogy elviszi az öcsémet most hétvégén egy olyan programra, amire a kisöcsém régóta vágyott. A dolog azért hiúsult meg, mert rosszul lettem és ehelyett engem kellett kórházba vinni. Várandós vagyok. A párom külföldön dolgozik en meg a terhesseg utolsó hónapjára a szüleimhez költöztem, hogy ha baj van, ne legyek egyedül. És nem először volt baj. Mind megijedtünk.

Szoval miattam elmaradt az, ami az öcsémnek nagyon fontos. És ő most nagyot csalódott. Apámban is bennem is. Szerintem kicsi még ahhoz hogy igazán megértse, miért lett mellőzve. A dologra rátesz egy lapáttal, hogy olyan visszhangok jönnek vissza miszerint én direkt megjátszottam magam, hogy ne sikerüljön a programjuk. Sose tennék ilyet! Szeretem az öcsémet! Így is nehéz lesz ezt rendezni, de úgy még nehezebb, hogy az anyja ilyesmiket károg rólunk. Tudom, hogy ez speciális helyzet, de akinek van kistestvére/ kisfia, adnátok jó tanácsokat, hogy hogyan kezeljem a helyzetet? Nagyon szeretnék jó nővére lenni! (Nekem is fiam lesz! :D )


2018. júl. 16. 19:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
62%
Mindig az ilyen elvált frusztrált anyukák teszik tönkre a családokat testvéri kapcsolatokat..
2018. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

Beszélgethetsz vele erről, kiengesztelni, bocsánatot kérni nem kell, avval nem tartozol.

Igazi testvéri viszony viszont nem lesz köztetek, mert nem ugyanaz az anyátok, aki felnevelt titeket. Sajnos ez így szokott lennina féltestvéreknél, mert nem az apa tartja össze a családot.

2018. júl. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
50%
Ha lehet pótolni a programot, akkor szard már le az egészet.
2018. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
32%
De mi az a speciális eset ahol csak apád segíthet és a mentő nem?
2018. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, szerinted az apja elment volna vígan programozni a fiával, miközben mentővel szállítják kórházba a lányát, és nem lehet tudni, hogy mi baj az unokájával? Én biztos, hogy sík ideg lennék hasonló helyzetben, és persze, hogy bekísérném a gyerekemet, akár mentő viszi be a kórházba konkrétan, akár én.
2018. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
24%
Nekem ez a sztori annyira hihetetlen...
2018. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is, 16-os, be is jelentettem, de nem törölték. Szerintem megint a kedvenc kamugyárosom játszadozik.
2018. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%
Most komolyan kérdezem. Ki szeretne mentőt hívni, ha ott a saját apja? Én biztos, hogy nem! A kisgyereket nem kell kiengesztelni, csak elmagyarázni neki, hogy apa nem ért rá, mert..., és elmagyarázni neki, hogy baj történt, de majd bepótolják. Mint ahogy valaki írta, vidd el egy fagyira és közben magyarázd el neki, hogy igaz, hogy elmaradt a program (állatkert, stb, ezt nem írtad), de amit megígért neki, be is tartja. Mondjuk ezt ő is elmondhatja. Mármint apud. Neked nem kell mindenáron kiengesztelni, csak elmondani, miért nem tudott vele menni aznap. Teljesen természetesen, nem megijesztve. Anyjával meg ne foglalkozz. Egy 11 éves már nem olyan kicsi, hogy ezt ne értené meg. A 6 éves unokám se csinál belőle ügyet, ha nem tudok vele lemenni a játszótérre, mert műtötték a gerincemet. Megérti, hogy a mama most nem tud lemenni a lépcsőn egy darabig.
2018. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Mostanában minden második kérdéshez oda írják hogy kamu. Talán ezért nem törlik ki a kérdéseket. Amúgy nem értem, mi ezen olyan hihetetlen.
2018. júl. 16. 22:04
 20/26 anonim ***** válasza:
63%
17.! Nem is fogják, mert elvileg nincs mibe belekötni ebben a kérdésben. Elvileg igaz is lehet, bár én is mindig szóvá teszem, ha kamugyanús a kérdés. Ez nem tűnik annak. (Szerintem.)
2018. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!