Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rokonaimmal teljesen ellentéte...

Rokonaimmal teljesen ellentétes az értékrendem. Minden egyes találkozás lemerít, mert figyelnem kell, hogy nehogy kicsússzon olyan a számon, amit nem akarnak hallani. Ennek így mi értelme? Nem szívesen találkozom velük, de muszáj jópofozni.

Figyelt kérdés
pl. lakásberendezés, étkezés, pénzkultúra
2018. aug. 30. 21:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ezt sose fogom megérteni, hogy miért kell olyanokkal jóban lenni, akik folyton kritizálnak, lehúznak meg lenéznek. Csak azért, mert némileg hasonló az ereitekben folyó vér, ez nem indokolja a kapcsolattartást.
2018. aug. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Fura, de nem egyformák az emberek. Mégis meg tudunk lenni egymás mellett. Többnyire.

A választás a tiéd. Azt csinálsz, amit te szeretnél. Ritkán kényszer, amit csinálsz. Inkább választás.

2018. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"semleges témáról sem tudunk beszélgetmi pl.főzés, mert abban is eltér az ízlésünk."


Attól még lehet beszélgetni, hogy nem ugyanazokat szeretitek.

2018. aug. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak erről a három témáról lehet beszélgetni. A lakásberendezésről szerintem pl. életemben nem beszélgettem vendégségben.

Lehet beszélgetni az időjárásról, a te vagy az ő munkájáról. Ha külföldön élsz, akkor mesélhetsz arról, mennyiben más vagy nem más ott az élet, mint nálunk.

Beszéltesd őt, úgyis mindenki szereti, ha érdeklődnek iránta. Ha gyereke van, meséljen a gyerekéről. Ha idősebb, akkor az egészségéről érdeklődj.

Nálunk pl. a politika a kényes téma. Feleségem és én másképp gondolkodunk, mint az összes többi családtagom és rokonom (az én ágamon). Ha bárki politizálni kezd, nem reagálok rá, de minden másról szívesen beszélgetek velük.

2018. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
65%
Beszélgetni lehet azzal aki elviseli ha más szeret vmit amit ő nem,különben nem lehet beszélgetni mert csak a szájhuzás van,meg irigység stb,és jobb nem beszélni semmiről..
2018. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
25%
Mert belehalsz, ha olykor kulturált vagy? Mert más esetben miért kellene figyelned arra, hogy "nehogy kicsússzon olyan a szádon, amit nem akarnak hallani"
2018. aug. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanez volt velem is.A szóban forgó rokonok nem tudják elviselni,ha valaki ellentétes véleményen van,mint ők,legyen az bármilyen apró-cseprő téma is.Jó darabig tűrtem és elviseltem a beszólások át is a családi béke kedvéért,de aztán robbanásszerűen kijött belőlem a felgyülemlett feszültség,aminek az lett a következménye,hogy nem állunk szóba egymással.A helyzet pedig az,hogy ez is egy lehetetlen állapot,visszacsinálni pedig már nem lehet.Szóval én már bánom azt,hogy nem tűrtem tovább,mert így széthúz a család,és ez sem jó.
2018. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Előző szerintem meg jol jártál,h kiiktattad őket.. Én saját véleményem h ezek sose voltak családok ahol egy süti sütésen lakás berendezesen stb n ilyen állapot megy h nem ehet v ki őszinte v saját akarattal biro..
2018. aug. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%

Nem igazán értem, miért ne lehetne beszélgetni? Nem opció, hogy őszintén elmondod te is a véleményed, és beszélgettek tovább?

Nem kell össze is veszni mindenen, főleg nem a lakberendezésen.

2018. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön éltek, ÖNÁLLÓ vagy, mégis itt vergődsz? Nőj már fel, a rokonokat meg ignoráld. :D


Én sem véletlen jöttem el 1000 km-re.

2018. aug. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!