Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek olyan nagy bűn ha...

Szerintetek olyan nagy bűn ha Karácsony estéjét csak szűk családi körben szeretném tölteni (párom, fiunk és én)?

Figyelt kérdés
Anyósomékkal egy udvaron élünk, napi szinten találkozunk, ami szerintem már alapból nem egészséges de sajnos így alakult, viszont ezt az egy estet szeretném szigorúan anyosék és sógornőék nélkül tölteni. Párom nagyon dühös lett mikor ezt közöltem vele.

2018. dec. 22. 15:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
24%
Ja hogy már van gyerek,hát akkor szép lesz igy élned. :(
2018. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
25%
Idén gondolom már nem opció, de jövőre lehetne az a karácsonyi meglepetés, már ha telik rá, hogy befizeted a kis családodat egy wellnes-pihenésre karácsonyra, pont essen bele a 24-e is, és legyen legalább 200 km-rel távolabb
2018. dec. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk mindig úgy volt: szenteste a szűk családé. Első nap szüleimnél, második nap anyósoméknal.
2018. dec. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
37%
Jövőre utaztatok e hegyekbe, welness, síelés, szánkózás. Férjednek is jót tesz, főleg a gyereknek, s csak ti lesztek együtt.
2018. dec. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az alap!

Mi is osztozunk az udvaron anyukámmal, de neki eszébe sem volt átjönni

2018. dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
47%

Ó, te jószagú, milyen ismerős helyzet!!!


Nem, egyáltalán nem bűn! Felthetőleg nälatok is oda vezethető vissza a dolog, hogy te olyan környezetben nőhettél fel ahol au ünnep a szül családról szólt, a párod meg olyanban, ahol összejött a teljes rokonság. És most mindenki ragaszkodik ahhot, amit megszokott. Mindkettő álláspont érthető. Párkapcsolatban pedig kötelező a kompromisszum. Ilyen lehet, a már említett "idén így, jövőre úgy" megoldás. Csak akkor illenék ezt mindenki részéről be is tartani.

Nálunk nagyon hasonló a helyzet. Én szenteste a feleségemen és a gyerekemen kívülást nem óhajtok az otthonomban látni és menni sem akarok senkihez. A feleségem meg állandóan szorgalmazza, hogy anyósnál jöjjön össze mindenki. Meg persze anyós is ezt erőlteti. Én úgy nőttem fel, hogy szenteste otthon, másnap meg rokonlátogatás. Nekem szenteste nem hiányzik a nyüzsi. Elfogadtam volna az "idén így, jövőre úgy" kompromisszumot. Ehhez képest minden évben addig csűrik, csavarják a dolgot, hogy csak szenteste rángatják az egész családot. Én meg ezt untam meg.

2018. dec. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!