Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináltok ha MLM-be akar...

Mit csináltok ha MLM-be akar beszervezni egy családtagotok?

Figyelt kérdés

Egyik családtagom pár hónapja van egy cégnél. Termékeket értékesít és mellette a csapatába keres új embereket.

Megmondom őszintén engem a hideg ráz az ilyen cégektől,nem vagyok hajlandó így termékeket venni és ilyen munkát végezni.

DE csak a családtagom, kedvelem , nem akarok bunkó lenni. Hogy lehet lerázni anélkül,hogy megbántanám? Ti hogy kezelitek az ilyet?


2018. dec. 23. 21:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%
Kérd meg, hogy mutassa meg az üzleti tervét, különös tekintettel a piackutatásra, versenytárselemzésre. Egyszerűen fogalmazva, mit gondol, kinek fogja eladni a termékeit, és mitől jobb az ő terméke, mint a sima bolti. Ugye ha beszállsz egy mlm céghez, azt mondják, hogy ez egy nagyon olcsón elindítható vállalkozás. Minden vállalkozásnak kell egy üzleti terv.
2018. dec. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki ha embereket is szerez neked akik vasarolnak toled akkor benne vagy. Ugy sem fog senkit sem hozzad kuldeni hogy toled vasaroljon.


Ez a duma hogy ertekesitesre keresnek kollegat a csapatba, kozben meg te alatta leszel, magadnak kell szereni a vasarlokat es o is reszesdik az eladasaidbol. Te viszont nem reszesedsz az o eladasaibol.


En egyszer benne voltam egy ilyen cegben. Egyik haverom belepett es mondja hogy belephetnek en is mert ismert valakit akinek eleg jol ment az uzlet. Szerencsere nem volt tagdij csak vasarolni kellett X osszegert. Viszont nekem semmi sem kellet ugyhogy o rendelt valamit es az en nevemben rendeltuk meg. Viszont o fizetett mindent, ove is volt a termek.

Egyszer adtam el valami aprosagot egy rokonomnak de nem volt tole elajulva annyira mint ahogy azt nekem a regebbi tagok elmondtak hogy milyen jo termek :D

Az a szerencse hogy penzembe nem kerult de legalabb kerestem vele kb 2 ezer forintot.

2018. dec. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha a boltok polcain méltó helyet találnának a cuccok és a házhozszállítás és a szakértő segítség adná a hálózatos értékesítéshez az exkluzivitás-faktort, akkor rég tolnám én is. Általában a termékek minimum ár/érték arányban elvéreznek, és megspórolják a reklámot, így szépen mások maradnak a köztudatban, a stabil, tömeges igény pedig még nagyobb előnyhöz juttatja a szokásos márkákat, így emberi áron kapod, és jut belőle reklámra még mindig. Ezek a sokévtizedes múlt ellenére is stagnáló MLM csodák az alsó néhány, legszélesebb réteg átverése árán tartják fenn a többi tagot, akik állandóan ütik is a vasat, nehogy meghorpadjon a bevétel. Azt is érdemes kiszámolni, mekkora a hasznuk egy terembérlés és egy jegyeladás közt, és elgondolkodni, hogy ki cserél autót röviddel egy-egy nagyobbacska helyi rendezvény után.
2018. dec. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,különösen azokét,akik már dolgoztak ilyenben.

Sajnos nekem is hasonló a véleményem, nem tartom jónak,hogy ez a kapcsolatok rovására megy. Több barátommal szakadt már meg emiatt a kapcsolat.

Ott nyugodtan nemet tudtam mondani, de egy rokonnál másabbnak érzem, de igazatok van határoztottan elmondom majd neki,hogy nem szeretnék semmit venni és belépni sem, hagyjuk a témát.

2018. dec. 26. 14:33
 15/15 A kérdező kommentje:
a szekta tényleg jó szó ezekre a hálózatokra:(
2018. dec. 26. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!