Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan kezeljem a párom nővérét?

Hogyan kezeljem a párom nővérét?

Figyelt kérdés
Mikor a párom először bemutatott a nővérének, éppen egy nehéz időszakom volt. Akkoriban megszűnt a cég, ahol dolgoztam, elveszítettem egy nagyon jó munkahelyi légkört. Összeköltözés is tervben volt, ami így megdőlt, mert egy fizetésből nem ment volna az albérlet. Le voltam törve, mert nagyon vágytam már az önélló életre a párommal. A nővér így elég elesettnek láthatott és rögtön babusgatni akart. Eleinte jól esett a törődése, de amúgy nem vagyok egy elveszett ember. Egy idő után nyomasztó lett, ezért igyekeztem kerülni az olyan témákat, amiknél túl sok kéretlen tanácsot kaptam. Azon voltam, hogy ezt udvariasan tegyem, pl ilyen mondatokkal: "Erről most nem beszélgetnék szívesen, de amúgy jól vagyunk" "Még én sem látom át egészen a dolgokat, ezért még nem számolnék be róla" "Ez olyasmi amit a párom tudta nélkül nem volna illő megbeszélnem mással" Egy idő után nekem szegezte, hogy én távolságtartó vagyok vele. És biztos valami bajom van. Erre én azt feleltem, hogy szerintem túl sokat aggódik miattam. Ezzel próbáltam diszkréten kifejezni, hogy ő egy minden lében kanál nő. Ő persze sértődötten osztani kezdte az észt, hogy akkor egyáltalán nem fog velünk törődni, rá aztán ne is számítsunk... gondoltam nem baj, legalább talán békén hagy. A nagy barátság tekintetében tényleg békén hagyott, viszont ezután minden voltam, csak fehér ember nem. Próbálta a páromat rávenni, hogy hagyjon el engem, mert én egy nagyképű liba vagyok. Miután lett újra stabil munkahelyem és össze tudtunk költözni, állandóan kritizálta az életünket a hátunk mögött is meg szemtől szembe is. Már amennyit megtudott rólunk, de abban mindig talált kivetnivalót. Később sajnos a nagyanyám eltávozott közülünk és mivel egyetlen unokája voltam, a házát megkaptuk a párommal. Mi sem így akartunk saját lakáshoz jutni, de ezért aztán töménytelen kegyetlen megjegyzést kaptunk. Most pedig, hogy babánk lesz, egyenesen gyűlöl engem az a nő. A párom anyját is, kezdi ellenem mérgezni. Anyóssal jó volt a viszony korábban és ezt sem szeretném elveszíteni. (Anyósnak hívom az ő jóváhagyásával. A házasság nekünk csak egy papír, ebbe ne kössetek bele. A párom nővére már amúgy is megtette ezt is)
2018. dec. 26. 01:31
 1/8 anonim válasza:
71%
Esetleg a kedves nővérnek van családja aki lefoglalja? Mert lehet csak irigy vagy ha saját férjén nem is de rajtad kiélné az ilyesfajta hisztijeit meg anyáskodását. Gyermekes viselkedés felőle, viszont felnőttként nem kéne hogy érdekeljen. Ha az anyós is jó véleménnyel van rólad akkor ennyitől nem lesz rosszabb, különben sem ők számítanak és a problémákat meg éretten kell kezelni ha akad nem szabad félni egy kötekedő családtagtól. Ne hagyd hogy ennyire foglalkozáson vagy ültesd le a család elé hogy elmondja mi baja.
2018. dec. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%
Talán elmondhatod azoknak, akiket próbál eltaszítani felőled, hogy mind ezt azèrt csinálja, mert azt akartad, hogy hagyjon kicsit bèkèn, ha a többi családtagnak szerencsére olyan a felfogása, hogy ismeri az ilyen típust akkor ők is tudják. Ez egy hosszú folyamat lehet, ha házatok lett közben meg gyereketek. Vagy egyszerűen jól megmondogatni neki, hogy tèrjen èszhez
2018. dec. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Hívjad meg magatokhoz, ültesd le, aztán fordíts neki hátat és mondd:"Most beszélj a hátam mögött, én is kiváncsi vagyok, mit hazudsz az idegeneknek!"
2018. dec. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltam már olyat, hogy nem beszéltem azzal aki így viselkedett. A családtagoknak nem mondtam semmit, azon kvül hogy nem vagyok hajlandó vele beszélni. Előbb-utóbb rendbe jöttek a dolgok. Tehát ne állj vele szóba.
2018. dec. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyósnak elmondhatod, hogy mi a helyzet, szerintem megértené.


A párodnak amúgy mi a véleménye erről? Ő mit szól a testvére viselkedéséhez?

2018. dec. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Párod mennyit tud, mit gondol erről, ki mellett áll v. nem áll? Ezeket minél hamarabb tisztázd, babával a konfliktusok kiéleződnek.
2018. dec. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hogyne, persze.
2018. dec. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

A jó kommunikáció csodákra képes!

Én nehezen viselem a rossz légkört és nem szeretek konfrontálódni, ezért ha valami hasonló kezdene körülöttem kialakulni, akkor igyekeznék megbeszélni és tisztába tenni.

Te is keríts alkalmat egy négyszemközti beszélgetésre a sógornőddel, ahol elmondhatod neki, hogy életed nehéz szakaszában ismert meg, de aki akkor voltál az nem te vagy és ebből a félreismerésből alakulhatott ki mára ez a rossz helyzet.

Mondd el neki, hogy szeretnéd, ha helyreállna a családi béke, mert X és Y tulajdonságai miatt sokra tartod őt és szeretnéd, ha jó családként élnétek meg a baba érkezését.

Még keresztanyának is felkérheted, ezzel rögtön ki lenne húzva a méregfoga!:)

2018. dec. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!