Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen érzés az, hogy már a...

Milyen érzés az, hogy már a dédunokáink sem fognak emlékezni a nevünkre?

Figyelt kérdés
Ahogyan mi sem emlékszünk a mi dédszüleink nevére.

2019. jan. 18. 11:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%
Az én dédszüleim 11-14 éves korom között haltak meg, a nevükre és rájuk is emlékszem, mert hetente mentünk hozzájuk. Az én gyerekeim már nem biztos, hogy fogják ismerni a nagyszüleim, de ha az egészségük is úgy akarja, akkor még 10-20 évet velünk lesznek és lesz rá esély.
2019. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
42%
Semmilyen érzés. Addig kell jól élni, amíg élünk, a gyerekeink emlékezzenek azokra az értékekre, amiket átadtunk nekik, a hibáinkra is, hogy azokból pedig tanulhassanak. Ha olyan szerencsések vagyunk, hogy ismerni fogjuk az unokáinkat, akkor ugyanezeket adjuk át nekik is, ennél többre felesleges vágyni egy átlagembernek, de ez egyáltalán nem kevés egyébként.
2019. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
63%

Miért érdekelne? Addigra úgyis halott leszek, édesmindegy lesz nekem, hogy emlékeznek-e vagy sem.

Előre meg nem fogok azon görcsölni, hogy mi lesz 100 év múlva, majd a halálom után. :D

2019. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
54%
Gyerekeim se lesznek, nemhogy dédunokáim.
2019. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem is emlékszel a nevükre, de könnyen megtudhatod, csak meg kell kérdezni a szüleidet. Ők biztosan tudják a nagyszüleik nevét. Mesélhetnek is róluk.

De ha élnek a nagyszüleid, akkor tőlük még az ő nagyszüleik nevét is megtudhatod. Csak kérdezni kell. Kizárt, hogy ne tudják hogy hívták őket.

2019. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
70%
Én egyetlen egy déd nagyszülőm nevét nem tudom. De a dédipapám elhagyta a családját,dédimamám egymaga nevelte 5 gyermekét,így az ő neve miatt,h nem tudom, nem vagyok lelkibeteg. A többi dédszülőmről sok mindent tudok,a nevüket és azt is hol születtek. A kislányomnak is mesélni fogok a dédikről,sajnos most vesztettük el az èn oldalomról 2 dédit is. Szerintem fontos,hogy egy ember ismerje a felmenőit.
2019. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%
Mégis honnan tudjuk milyen érzés? Nem hiszem, hogy itt bárkinek is lenne dédunokája. Legtöbb ember meghal mielőtt dédunokája születne, szóval neki semmilyen érzés
2019. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
33%

Szép szüleimig tudom a rokonokat mindkét ágról.

Nem nagy was ist das. 😁

2019. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
54%
#9, az de durvaaa lenne :O Remélem, így lesz :D
2019. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#19

nos igen, dédnagymamám sokszor mondogatja hogy úgy gondolja ideje lenne mennie, főleg pár éve, dédnagypapám halála óta,


de már 20 éve is azt mondogatta hogy lehet már következő hónapban mikor megyünk meglátogatni (mert messze lakott) ő már nem lesz, és 20 évvel később is van, menne már de valami még mindig itt tartja,


dédnagypapám halála után azt mondták, annyira összetört hogy maximum hónapjai vannak hátra, helyette évei lettek.


érdekes dolgok ezek :)

2019. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!