Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Honnan van ezekre ennyi pénze?

Honnan van ezekre ennyi pénze?

Figyelt kérdés
Unoka húgom 24 éves, egészségügyben dolgozik ápolónőként lassan 4 éve. Tavaly decemberben vásárolt egy 2 szobás lakást, amit teljesen felújítatott. Tavak év elején Afrikában volt nyaralni 10 napot. Idén Dubajba megy szeptemberben nyaralni szintén 10 napra. Ha hétvégén nem dolgozik akkor uszodába/étterembe moziba megy. Mindig van valami program és mindig úton van. Nincs párkapcsolata, tehát nem a párja pénzeli. A szülei nem élnek olyan jól, hogy pénzel támogatni tudnák. Félek, hogy esetleg valami rossz társaságba keveredett. Mindenki tudja, hogy egészségügyben nem keresnek olyan jól, hogy ilyeneket tudnának finanszírozni.
2019. jan. 24. 18:56
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:

Beszéltem az anyukájával. Azt mondta, hogy 10 éven keresztül fizettek neki lakástakarékot 20.000 FT-ot havonta. Így abból majdnem 4 millió forint lett. A többit hitelből oldották meg. A nagymama adott neki 1 millió forintot abból sikerült ajtót és ablakot cserélni. A lánynem adott haza semmit, míg otthon él, így neki is volt megtakarításba. Abból tudta teljesen felújítani, berendezni. És persze abból sikerült a nyaralásra is elmenni. És a hitel fizetésébe ugyan úgy havi 20 ezer forinttal a szülők beleszállnak. Azt mondta az anyukája, hogy nem én vagyok az első aki ezeket megkérdezi. Mert a másik nagymamája is féltette, hogy valami rosszba keveredett, de szerencsére nincs semmi rossz a háttérben. Így én is megnyugodtam.

Köszönöm mindenkinek a választ!

2019. jan. 29. 09:15
 52/59 anonim ***** válasza:

"A szülei nem élnek olyan jól, hogy pénzel támogatni tudnák."


Ezt Te magad írtad Kedves Kérdező. Most meg kiderül, szinte mindent a szülök fizetnek. 10 éven keresztül 20 ezer, illetve azon felül a hitelbe plusz 20 ezret fizetnek.

Valamint nem értem milyen lakástakarék az, ami majdnem 50%-ot hot 10 év alatt.

Az anyukája szerintem (mivel már rajtad kívül többen is kérdezték tőle) betanulta, hogy kb mit mondjon, ha ismét megkérdezi valaki és ne azt feltételezze, mint az itt válaszpolok nagyrésze.

2019. jan. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

52/

Honnan tudod, hogy nem kötöttek egy 8 éves és egy 4 éves lejáratú lakástakarék -szerződést? Az kijön 5M-ra pl...

És ki mondja hogy ezt mindet a szülők fizették, csak mert konkrétan otthon nem adott le pénzt, ezt fizethette.


Az a rohadt rosszindulat, meg a más dolgában vájkálás!


A kérdezőnek sincs semmi köze hozzá, mit miből vesz kicsoda nekünk meg aztán végképp semmi, én még csak nem is ismerem azt, akiről szó van, gyanítom nem egyedül itt.

2019. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

Konkrétan a kérdező mondta:


"Beszéltem az anyukájával. Azt mondta, hogy 10 éven keresztül fizettek neki lakástakarékot 20.000 FT-ot havonta. "

illetve

"És a hitel fizetésébe ugyan úgy havi 20 ezer forinttal a szülők beleszállnak."


Nincs itt roszindulat, a kérdésre illetve a kérdező utolsó kommentelésére reagáltam. Azt meg biztos nem hiszem el, hogy havi 20 ezret fizetve, 10 év után 40%-os hozamot fizet bárki is. Vicc

2019. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
Mért kell folyton a másik életében vájkálni mindenki a saját nyomi életével foglalkozon
2019. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
Akkor te miért jöttél be erre a kérdésre és válaszoltál? Tán nyomi az életed?
2019. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy mégis van párkapcsolata, csak nem tudtok róla, de ez nem feltétlenül baj, mert a magánéletről, pénzügyekről sosem ildomos mindenkinek fecsegni.

Egyébként nekem van olyan orvos ismerősöm, aki állandóan Dubaiba jár télen, nyáron Olaszországba, mindig drága ruhákat vesz, drága autóval jár. Aztán nemrég kiderült, hogy a ruháit nagy kiárusításokon veszi, és azért olyan olcsók, az autója szolgálati, és a nyaralásokat van, hogy másfél évvel előre lefoglalja, hogy még jó áron hozzájuk juthasson. És emellett szinte minden pénzét elkölti mindig, nincsenek tartalékai. Persze ha sosem lenne beteg az ember, nem jönnének közbe váratlan kiadások, én is elkölteném a fizetésem mind egy szálig, de sosem lehet tudni, mikor mit tartogat a jövő.

2019. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
33%
Nem hibáztatlak, bennem is felmerülne a kérdés, ha az egészségügyi szakközépben végzett fiatal hölgy (24 éves és már 4 éve dolgozik, tehát még a minimálbért is alig kaphatja meg), honnan szedi a sok pénzt a nyaralásokra, felújított, kétszobás (!) lakásra, hétvégi szórakozásra.
2019. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

58as, az a kérdés nem merülne fel benned, hogy: megis mi a ló....z közöm van ehhez??!

(Semmi!)


Kérdező, elmentél az anyjához, leültél és konkrét szamadást kértél, miből él a lánya, mi mindent és számszerűleg mit, mennyit, mikor kapott a szüleitől, nagyanyjától, amarikai John bácsikájától, a szomszéd kutyától stb.? Mi vagy te, az adóhivatal??


És persze nem vágtak ki a csukott ajtón, hm?

2019. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!