Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Esküvői hiszti, nekünk van...

Esküvői hiszti, nekünk van igazunk?

Figyelt kérdés
Azt hittük, a mi esküvőnk simán fog zajlani - tévedtünk. Én vagyok a menyasszony. Sosem volt túl jó kapcsolatom az apámmal, sosem számíthattam rá érdemben semmiben, sosem állt mellettem, sem az ő anyjával, de őket meghívtuk. Viszont a keresztszüleim, akik 25 éve tojnak a fejemre, nem lettek meghívva. Vagyis ők igen, illemből, de a 2 lányuk, vagyis az unokatestvéreim és az ő párjaik nem. Sosem jöttek el egyik ballagásomra sem, nem köszöntöttek alkalmakkor, amikor a nagyszüleim meghaltak, nem kívántak részvétet, az eljegyzésemhez sem gratuláltak. A lányuknak volt eljegyzése, csak apám lett meghívva, mi nem. 10 éve nem beszéltünk. Ezeknek fényében úgy gondoltuk, a polgári és templomi szertartásra meghívjuk keresztanyámékat, de csak őket kettőjüket. Így is azt hiszem korrekt voltam, holott 25 éve lesz*rják a fejemet. Nincs oka, messze vagyunk, nem szeretnek, ennyi. Viszont apám ma nekem esett, hogy mit képzelünk mi, hogy nem hívtuk meg a 2 lányt és annak 2 teljesen ismeretlen barátját, mert azt úgy illik! Megmondtam kerek perec, hogy itt senki véleménye nem érdekel, főleg nem 10 éve nem látott rokonoké, főleg úgy, hogy keresztanyámat sosem érdekeltem. Azt hívunk meg, akit akarunk és ők nincsenek benne a pixisben. Meg előzmény: Nyeltem egyet és felhívtam keresztanyámat, ő azt mondta persze, szívesen eljönnek. Másnap apám nekem esett, hogy igenis hívjam meg, mert ő azt üzeni nekem, hogy így nem jönnek el. Nem merte megmondani a szemembe, inkább jópofizott. Mondta, hogy így lehet mamám sem jön el. Akkor nem jön, mondtuk mi, az előzőekben kifejtettek alapján kérlek erősítsetek meg, hogy ez a mi napunk és ne nekünk kelljen alkalmazkodni szinte soha nem látott rokonokhoz, mert úgy illik. Nekik is illet volna például a halott nagyszüleim emlékére részvétet nyilvánítani, akiket megjegyzem az ő esküvőjükre sem hívtak meg, (vagyis anyám nagyszüleit.) és apám megmondta, hogy ezért mi szemetek és gonoszak vagyunk, de arra már nem válaszolt, miért idegenek szervezik a hátunk mögött a mi esküvőnket és hívatják meg a gyerekeiket, és hogy miért nem az van, amit mi szeretnénk.

2019. jan. 29. 17:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt hasonló. 30 fős pici esküvőnk volt, csak a nagyon szűk család volt ott, de anyósomtól megkaptuk, hogy mi az, hogy nem jöhet el a legjobb barátnője (akivel pl én sosem találkoztam). Ebből elég nagy hiszti kerekedett, később férjem inkább átment hozzájuk és meghívta őt meg a férjét, de megkaptuk tőlük, hogy nem jönnek el, mert szégyeljük magunkat, hogy nem akartuk meghívni őket (mondom, nem rokon, csak barátnő!). Később kiderült, hogy igazából egy autókiállításra akartak elmenni ami az esküvőnk napján volt és kapóra jött nekik a dolog így bűntudat nélkül tolták a lelkiterrort gyakorlatilag 2 hónapon keresztül. Hányinger... Teljesen problémamentesen letoltuk az esküvőszervezést, de ők nem bírták ki, hogy ne róluk szóljon a dolog, annak ellenére, hogy el sem akartak jönni...

A tanulság: le kell tojni, mert ez nem illem kérdése. Akit nem akarsz meghívni, azt ne hívd meg. Ez a Ti napotok, rólatok kell szólnia és olyan embereknek kell, hogy ott legyenek akikkel tényleg meg akarjátok osztani a nagy napot, nem pedig olyanokkal kell megtölteni a termet, akikkel "illik".

Aki meg azért nem jön el az esküvőtökre, mert az xy sem, az ne haragudj, de menjen a fenébe. Pont ennyit értek neki, ne is törjétek magatokat. Tiszta óvoda, komolyan.

2019. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Csak ez után az úgymond hátba támadás után mégis én nekem kell "eléjük állni" , hogy meg vagytok hívva a polgárira, de amúgy a vacsorára pedig nem? Azzal meg az volt a baja apámnak, hogy nem illik csak a polgárira, a vacsorára nem.
2019. jan. 29. 18:32
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönjük, ki fogunk tartani az elképzeléseink mellett. Elég racionális emberek vagyunk, elismerjük, ha tévedünk, de itt mi lettünk megsértve.
2019. jan. 29. 18:38
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem hivnám meg. A faterral pedig hatérozottan közölném, hogy NE szóljon bele az esküvőbe!
2019. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg apukának ezt a kérdést.
2019. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom, hogy ezzel kell foglalkoznod egy ilyen fontos esemény előtt.

Egyetértek veletek, a döntésetekkel. Ez a nap rólatok, a boldogságotokról szól, és azokról, akik szeretnek benneteket, és együtt szeretnének örülni veletek az esküvőtök napján. Nem a rég, több évtizede nem látott rokonokról.

A mi esküvőnkre sem hívtunk meg olyat, aki pl se szülinapra nem köszöntött fel, se ünnepekkor, kb mintha nem is léteznének. Szerintem ilyen esetben nincs "illik - nem illik"

Teljesen egyértelmű, hogy aki évekig nem kíváncsi rád, az most se legyen. Én ezt kerek - perec meg is mondtam a távoli rokonnak. Megsértődik? És? Húsz évig nem szólt hozzám, kibírok még húsz évet nélkülük :D

2019. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, egyértelmű: nincs kapcsolat, nincs meghívás.

mi a kérdés?!

2019. jan. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyetekben le se ... azoknak a fejét, akiket évek, évtizedek óta nem láttam. Minek? Hogy plusz főket etessek? Aki meg azt hiszi, hogy van beleszólása más esküvőjébe, annak a talpára útilaput kötnék és menjenek Isten hírével! Sem róla, sem más ismeretlenekről fog szólni az a nap, hanem rólatok, a szerelmetekről, arról, hogy hivatalosan is együtt lesztek, hogy a nektek tényleg számító személyek, barátok, rokonok és családtagok előtt megpecsételjétek a legboldogabb napotokat. Csak magatokkal törődjetek azon a napon, akik meg mindent a maga szája íze szerint akar, azt küldjétek el jó messzire a pébe.
2019. jan. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Visszavonnám a meghívást és ha apám cirkuszol (nekem is rossz a kapcsolatom vele, nem is volt ott az esküvőmön), akkor megmondanám neki, hogy vagy megmarad a valagán és nem ugat bele olyanba ami nem az ő dolga és megtanulja a helyét egy ilyen eseménynél vagy neki sem kell jönnie. Pont.

Nehogy már olyan emberek ugráltassanak aztán meg mártírkodjanak a TE esküvődön akik évek óta tesznek rád. Mégis mit képzelnek, kik ők?

Közöld, hogy jó lenne tisztában lenni a fontosságukkal mert erősen el vannak tévedve, és ha az elmúlt 25 évet kibírtátok egymás nélkül akkor Isten tartsa meg ezt a jó szokást, ami működik azt nem kell bolygatni.

2019. jan. 30. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltad!
2019. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!