Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan esik ez rosszul?

Jogosan esik ez rosszul?

Figyelt kérdés

Várandós vagyok az első babánkkal,nemrég léptem az utolsó trimeszterbe.Már rengeteg cuccot kaptunk barátoktól,ismerősöktől sőt,”idegenektől” is.(mielőtt valaki belekötne,nem segélyre fogok szülni,jól kijövünk anyagilag,de mégis jól esik,hogy újrahasznosítunk, és nem kell drágán megvenni a kis ruhákat.)

Amit furcsálunk,hogy férjem testvérének már van egy 3 éves lánya,aki után mindent elraktak, mégsem ajánlott fel kölcsönbe SEMMIT eddig,holott nekünk is kislányunk lesz.Én ellenkező esetben biztosan kölcsönadnék mindent,hiába szeretnék mèg gyereket majd,hisz mire megszületne, már visszakapnám őket valószínűleg.

Jogosan esik rosszul,hogy távoli ismerősök ilyen adakozóak, a sógornőm pedig ilyen,amilyen?


2019. márc. 11. 14:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem szeretné kölcsön adni és kész. Ha te kérnéd kölcsön biztos szívesen kölcsönadná, de te nem várhatod el, hogy ezt csak úgy megtegye.
2019. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem miért esik rosszul, írtad hogy sok mindent kaptatok már eddig, és hogy amúgy magatoktól is meg tudnátok venni mindent a gyereknek. Lehet ezt látják ők is, hogy rengeteg mindent kaptatok, plusz lehet akarnak még egy gyereket, és mivel nem szorultak rá, így megtartják maguknak. Megjegyzem, amikor én várandós lettem nem vártam el nővéremtől, aki szintén két fiú gyerek után elrakott mindent azzal a szándékkal hogy nekem vagy a bátyámnak (attól függőben kinek lesz rá szüksége előbb) odaadja majd. De én nem éreztem azt hogy ez neki kötelessége. Ha meggondolta volna magát és inkább eladja, vagy másnak ajándékozza, vagy megtartja emlékbe szíve joga, nem szorultunk rá mi sem férjemmel az ajándékokra. Ezért szerintem tök felesleges mérgelődnöd, és szerintem (magamból kiindulva) nem jogosan.
2019. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%
Jogosan? Úgy gondolod, hogy nektek ez jár? :)
2019. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
96%
Egész pontosan semmennyire nincs jogod ezen megsértődni vagy egyáltalán bármit is várni másoktól. Remélem csak a hormonok szórakoznak veled, azért érint érzékenyen az, aminek alapesetben nem kellene.
2019. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Nem is várom el tőle,ahogy a többi ismerőstől sem vártam el,mégis jól esett.

Hát ezek szerint nem vagyunk egyformák csak furcsa, hogy ilyen közeli hozzátartozók vagyunk/lettünk, és ez van.

Én biztos megkérdezném, hogy elfogadná e kölcsönbe a dolgainkat attól függetlenül, hogy màr van ez meg az.

2019. márc. 11. 15:12
 6/37 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem,kedves utolsó előtti :) hogy én látom e rosszul?!? Egy szóval sem mondtam, hogy ez jár,olvass vissza!:)
2019. márc. 11. 15:14
 7/37 anonim ***** válasza:
89%
Valóban nem vagyunk egyformák. Itt csakis veled van a baj. Abszolút nem jogos, ahogy érzel. Lehet csak a hormonok, lehet elvárod, hogy körülötted forogjon most a világ, de állj le ezzel. Semmi különlegeset nem csinálsz, csak anya leszel. Ha nehezen érint, beszélj egy pszichológussal.
2019. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Akkor az anyósommal is a hormonok szórakoznak?

Csak mert ő sem érti a saját lányát.

2019. márc. 11. 15:17
 9/37 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem féltik a dolgokat. A legtöbbhöz fűződhet valami kis emlék, illetve ha akarnak még babát a legjobb állapotban akarják majd odaadni neki.

Írtad, hogy sok dolgot kaptál, lehet, hogy emiatt úgy érzik nincs szükségetek még több holmira.

Lehet, hogy nekes rosszulesik, de adni nem kötelező. Nincs megírva, hogy mert bővül a család másnak le kell mondani a saját dolgairól.

2019. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne bántódj meg, és még csak ne is essen rosszul Neked, komolyan mondom. Van, aki egyszerűen nem szereti kölcsön adni, ő még viszonylag újszerű állapotban akarja a majdan születő második kislányára adni a ruhákat.

Nem mindenki szeret kölcsönadni dolgokat. Én pl. úgy vagyok vele, hogy vagy odaadom végleg (akkor ezt meg is mondom, hogy nem kérem vissza, azt csinál vele, amit akar), vagy nem adom, de kölcsön nem adok dolgokat. Nincs erre magyarázat, és biztosan fura annak, aki bármit bármikor kölcsön ad.

Szerintem nyugodj le, ne foglalkozz ezzel.

2019. márc. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!