Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan esik ez rosszul?

Jogosan esik ez rosszul?

Figyelt kérdés

Várandós vagyok az első babánkkal,nemrég léptem az utolsó trimeszterbe.Már rengeteg cuccot kaptunk barátoktól,ismerősöktől sőt,”idegenektől” is.(mielőtt valaki belekötne,nem segélyre fogok szülni,jól kijövünk anyagilag,de mégis jól esik,hogy újrahasznosítunk, és nem kell drágán megvenni a kis ruhákat.)

Amit furcsálunk,hogy férjem testvérének már van egy 3 éves lánya,aki után mindent elraktak, mégsem ajánlott fel kölcsönbe SEMMIT eddig,holott nekünk is kislányunk lesz.Én ellenkező esetben biztosan kölcsönadnék mindent,hiába szeretnék mèg gyereket majd,hisz mire megszületne, már visszakapnám őket valószínűleg.

Jogosan esik rosszul,hogy távoli ismerősök ilyen adakozóak, a sógornőm pedig ilyen,amilyen?


2019. márc. 11. 14:56
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
97%

Nalunk peldaul semmit se kapnal kolcsonbe.

Vagy vegleg, vagy egyaltalan.

2019. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer adtam kölcsön tárgyat, több százezer forintos kárral kaptam vissza. Azóta amit még használni akarok, a legközelebbi embernek sem adom kölcsön. Kár ezen megsértődni, megvan minden a babához, ő meg gondolom, teljesen felesleges ezen a kérdésen 5 másodpercnél többet gondolkodni.
2019. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
98%

Hat figyelj mar.. En is babat varok, az elsot es 30 hetes vagyok. Mi is rengeteg ruhat, kadat,babaagyat,babakocsit kaptunk de persze ajandekba a leendo keresztszuloktol es nagyszuloktol. Babaruhakat sogornomektol es rokonomektol tehat nekunk nem igazan kellett vasarolnunk semmit. Valoban jol esik igen es az is hogy kevesebb dologra kell koltenunk. Ennek fuggvenyeben nekunk minden rokon felajanlotta sot volt aki mondta hogy ha nem sert meg es nem alamizsnanak nezem akkor elfogadom e a ruhakat stb. Termeszetesen elfogadtam de nem vartam el semmit. Nincs jogom kilesni kinek milye van es vagyakozni hogy miert nem adja nekem csakmert nekem is lanyom lesz. Nem tudhatod lehet hogy tervezik a kovetkezo babat vagy ha nem is gondolom azert nem adjak oda mert a kovinek tartogatjak, hiaba "kolcson" adnak a ruhakat, az is milyen mar oda-vissza jar egyik gyerekrol a masikra, nyulik kopik szakad es mire hozzajuk visszakerulne mar hordhatatlan lenne. Gondolom van oka hogy nem ajanlotta fel, amugyis ha adunk valami ilyet azt altalaban nem kolcsonbe adnank, ok a ruhakat mar nem latnak viszont vagy mar nem is kellene nekik kesobb.

Se anyosod se te nem varhatjatok el, nekik penzbe kerult es ha nem adjak akkor nem. Az ovek. Nalunk is en ha megszulok es utanam fog szulni kb fel evvel az unokatesom mar most tudom hogy mit nem adok neki, elteszem a kovetkezo babamnak foleg amiket ajandekba kaptam nagyszuloktol stb. Nem sajnalom tole de nekem szuksegem lesz ra es kolcson ilyet nem adunk. Nem megyek oda hogy majd add vissza mert kolcson adom csak. Ennyi. Vagy ha ennyire bant kerdezd ot ne minket lehet hogy nem is kedvel es azert.

2019. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok. A terhessegetol senki sem nagyobb no en is babat varok megsem kepzelem magam az atya uristennek mint te. Attol mert terhes vagy nem vagy jogosult arra hogy mas a sajat penzen megvett ruhakat neked adja. Es gaz hogy olyan valaszokra varsz hogy mekkora mocsok a sogornod pedig ilyen valaszt nem fogsz kapni mert jol teszi. A tobbi rokonod helyeben sem adnek egy cumit se amiert ilyen vagy es amiert igy beszelsz masokkal akik segiteni probaltak!! Csodalkozol hogy nem ad semmit... Biztos utalja azt az ontelt fejed, elolre sajnalom a gyermeked, milyen anya "varja". Ha annyira nem vagy raszorulva akkor ne sopankodj.
2019. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
95%
Valószinűleg terveznek még gyereket. Egy babaruha szerintem ne menjen át több generáción. Tesók között még belefér, de most rokonok között oda-vissza?? Én nem várom el senkitől és senkinek sem fogom felajánlani kölcsönbe. Ha nem lesz rá szükség, akkor elajándékozom, de ne legyen az a hozzuk-visszük ide-oda...
2019. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
97%
En pl. utalok kolcsonkerni es adni is. Lekotelezve erzem magam tole es nincs kedvem varni, mikor kell majd visszaadnom a szivesseget. Azert van ez igy, mert egesz kisgyerekkoromban kunyeraltunk ismerosoktol. (Egyedul nevelt anyam) Ha emiatt rosszabb embernek tartanal, hat nem lennek kivancsi rad. Az, hogy nem vagyunk egyformak, azt jelenti tenyleg nem vagyunk azok. Az, hogy neked meg az anyosodnak ez termeszetes, neki meg nem az, csak azt jelenti, hogy masok vagytok. Nem azt, hogy ti jobbak, o rosszabb. Ezt felesleges kibeszelni ferjjel, anyossal, a gyakori kozonsegevel.
2019. márc. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Mivel terveztem még babát ezért én sem adtam kölcsönbe meg sehogy, amíg tudtam akarok még gyereket. Azt nem akartam hogy ne olyan állapotba kapjam vissza ahogy adtam... meg kuncsorogni kelljen.

Szóval nem értem miért esik rosszul!

Ha te megveszel vmit és tudod biztosan hogy arra még szükséged lesz, akkor hidd el te se adnád kölcsön jó szívvel.

2019. márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
A ferjed testverenek feneke is van. A bugyijai is jarnak neked ezert alanyi jogod, mondvan neked is van, es majd ugyis visszaadnad?
2019. márc. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Plusz irtad, hogy rengeteg cuccot kaptatok..szóval nem hinném, hogy rászorultok arra a néhány viselt kisruhára.
2019. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
95%

Én is babát várok, de ez a kérdés azért eléggé felháborító. Nekem eszembe se jutott senkitől sem elvárni semmit, alap volt, hogy mi szerezzük be a baba cuccait akit mi vállaltunk a férjemmel. És én sem fogom senkinek sem kölcsönadni azokat a ruhákat amikhez érzelmileg kötődök, hogy aztán majd lehányva, lefosva kapjam vissza (ha egyáltalán visszakapom valaha is).

Egyébként meg beszélgess egy kicsit ezzel a kérdezővel, hátha felhozzátok egymást egy értelmes emberi lény szintjére: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

2019. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!