Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családi esemény, eddig mindig...

Családi esemény, eddig mindig lemondtam, már nem tudok kibújni, hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Születésnapról van szó. Adottak a szülők, harmincas éveik végén. Két kisgyerek, 3 és 4 évesek, a 4 évesnek lesz születésnapja. Eddig kibújtam a szülinapok alól, férjemet küldtem. Az oka, hogy van egy vendég, rokon férfi, akivel nagyon nem bírjuk egymást. Az a baj, hogy ő érezteti is velem, akár társaság előtt is, ezért inkább távolmaradtam eddig. Közben az anyuka (gyerekek anyja) hív, hogy miért nem megyek soha ilyenkor. Tudom, ha idén se megyek, azt már sértődés nélkül nem lehet megúszni. Az a baj, hogy az ellenszenves pasi rokon a fiatal apuka testvére. Én ha egy légtérbe belépek vele, elfogy a levegő.

Mit tennétek?



2019. ápr. 7. 09:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
12%
Az ilyen önző liba maradjon is távol... Ne haragudj, de mégis mit kellene rajtad kedvelni? Egy ellenszenves pipi vagy, aki tesz a családjára, tesz a szülinapos kisgyerekre,csak saját magad vagy fontos és kész. Ha felnőttként nem tudsz kezelni egy olan helyzetet, hogy olyan társaságban legyél, ahol valaki nem bír, akkor nem biztos, hogy másban van a hiba.
2019. ápr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
97%
11# kölcsönös az unszimpària. Miért is lenne köteles bàrki jedvéért eltürni a tàrsasàg elötti sértéseket, ha ö maga csendben meglenne, és valahogy kibìrnà az eseményt?
2019. ápr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
97%
Ha a társaság előtt is érezteti veled, hogy nem bír, akkor hogyhogy másnak ez nem tűnik fel? Ha feltűnne, nyilván tudnák, hogy ezért nem mész...
2019. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

11-es, ne strapáld magad, mert innentől nem olvasom.

A többieknek köszönöm.

Ezt bírom amúgy a gyk-n, hogy jönnek a normális válaszok, jön a döntés, dönt a kérdező (most én), utána amikor már tök okafogyott, a kutyát nem érdekli, akkor jönnek a fikázók.

Szép napot nektek is.

2019. ápr. 7. 11:34
 15/28 anonim ***** válasza:
25%
Minek kérdez, aki szerint csak egy válasz lehet jó? Ezzel tényleg csak azt erősíted, hogy majd van gond.
2019. ápr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
17%
Nálad van gond.
2019. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%

11-es, állítsd le magad, itt SENKI nem személyeskedett rajtad kívül. Primitív bunkó vagy.

Amúgy pedig, jól írja itt valaki, társaság előtt nem köteles elviselni senkinek azt, ha kifejezi iránta az ellenszenvét.

És megsúgom, hogy tökmindegy az oka. Az ilyen 11-es mentalitásúak azért írnak, hogy provokálják, hogy mondja már el, aztán lehet megint ekézni (de okos volt a kérdező, mert most már lelépett, elköszönt).

Én is voltam hasonlóan, és egy későbbi hozzászóló válaszára írom, hogy olyan ironikus volt a modora az ellenszenves rokonnak, olyan finoman ironizált, hogy egyszerűen nem vették észre (tesó, apja, stb.) Az is pasi volt amúgy.

2019. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
96%
Ti tényleg kezditek. Jó lenne összeveszni ilyenkor a kérdezővel? NEM MINDEGY, hogy mi a gondja a f...szival?
2019. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
95%

Egyébkén pedig, írjátok, hogy csak egyféle válasz jó neki. Na de, ki adott értelmes választ neki, 1-10-ig levő válaszokon kívül? Abban mi a segítő, mi a konstruktív, hogy "benned is van hiba", meg ilyenek. Lehet benne hiba, és akkor mi van? Kérdése arra vonatkozott, hogy mit csináljon, hogy oldja meg, menjen, maradjon távol, mit mondjon. Attól, hogy őbenne is van hiba, meg az utált rokonban is, megoldódik valami az ADOTT NAPRA VONATKOZÓAN? Semmi. A gyakorlati dolgokra vonatkozó válaszokkal viszont úgy látszik, megoldódott neki.

(Amúgy nem szívügyem, csak a butaság már fáj, ha a gyk-ra feljövök néha.)

2019. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
11%
Hát, felnőttként normális ember képes egy nemszeretem embert pár órán keresztül elviselni
2019. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!