Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Unokaöcsém a tesómat bünteti...

Unokaöcsém a tesómat bünteti helyettem?

Figyelt kérdés

Nyilván igen, leírom a sztorit. Nővérem fia pénzt kért tőlem, de nem adtam. (100 ezret kölcsönbe, nyaralásra.) Úgy megsértődött a kis feleségével, hogy a testvéremtől is elzárkóztak. Mert ha abban nem vagyunk család, hogy kisegítsük óket, akkor a gyerekük, meg ők se érdekeljenek minket. Mondjuk engem ezek után nem is érdekelnek, de a nővérem nagyon szereti az unokát. Még csak pár hete megy a durci, de már tesóm azon elmélkedik, hogy szedje össze a pénzt, nemcsak a 100k-t, hanem az egész nyaralásukra valót.

Nővéremmel nem élünk egy háztartásban, nem is értem, vele mi a bajuk. Nagyon haragszom rá is, oké, unoka, de mit nyalizik nekik? Hívogatja őket, meg annak a hlye pcsának az anyját is, hogy béküljenek ki vele. Meg engem, hogy kérjek bocsánatot.

Nem az a kérdés, nem fogok; de szerintetek érdemes lenne elkapni az öcsköst, elbeszélgetni vele, vagy ez csak olaj lenne a tűzre? Az elbeszélgetésen konkrétan azt értem, hogy leüvölteni a fejét. Szerintem most a bájcsevely kevés lenne.



2019. ápr. 26. 23:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, így van, kicsit indulatos voltam tegnap, azért fogalmaztam így. (Az "életben" nem vagyok ilyen vehemens, bár ki tudom mutatni a határaimat, ezért nem nagyon szoktak szórakozni velem, meg én sem vagyok tiszteletlen másokkal.) És most is az van, hogy nekem nem tud ártani az öcsém meg a felesége, mert nekem mondhatja, hogy nem jönnek többet, körberöhögöm, de a testvérem által már tud, mivel szeretem őt, és ha neki fáj valami, akkor nekem is.

Így nem igazán tudom hagyni a fenébe, bár az az érzésem, játsszák egy kicsit még az agyukat, aztán nagy kegyesen "kibékülnek", persze akkor tesóm már pincsikutya lesz, aki az unoka miatt úgy ugrál, ahogy szeretnék.

Tesóm egyébként nem egy ilyen marionett-bábú, határozott teremtés, de mindenkit meg lehet fogni valamivel. Köszi a válaszokat! Ja, ez a "leüvölteni a fejét" erős volt, azért írtam, hogy hátha ettől észre tér az unokaöcsém, akivel egyébként nem rossz a kapcsolatom, gyerekkorában pl. vittem nyaralni.

2019. ápr. 27. 08:32
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
100 ezer Ft rengeteg pénz. Mit gondoltak, mindenki csak úgy lerázza a pénzfáról és nélkülözni tudja fél évig? Főleg, ha egyáltalán valamikor visszakapnád. Aki nem teheti meg, az ne menjen nyaralni, vagy menjen olcsóbb helyre, ennyi. Ez nettó pofátlanság, főleg, hogy még meg is sértődtek a semmin, én ilyen emberekkel nem sajnálnám, ha megszakadna a kapcsolatom... Nővéred meg elég érdekes... Jól ki van használva.
2019. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

"Mert ha abban nem vagyunk család, hogy kisegítsük óket, akkor a gyerekük, meg ők se érdekeljenek minket."


Gyerek (mármint unoka) megvonással "büntetni" marha nagy öngól lesz a fiataloknak előbb-utóbb. Nálunk is bepróbálkoztak ezzel unokahúgomék, azt érték el, hogy két emberrel kevesebb, akire lepasszolhatnák a gyereket (amikor most már igényük lenne rá.)

2019. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
59%

Persze tudom, nem ez volt a kérdés, csak úgy leírtam, mert gondolom, most a Nővéred az unoka miatt smúzol nekik.

(13-as voltam.)

2019. ápr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

A veled szembeni sértettségét kivetíti a saját gyerekének nagyanyjára. Ez beteges.

Aki 11 hónap alatt nem tudja felhalmozni a nyaralásra való összeget, annak a nyaralás járni jár, de nem jut.

2019. ápr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 kovpet ***** válasza:
60%

Nyilván azért nem banktól kértek, mert azt vissza is kell adni vagy mert a bank nem is adott volna nekik. Kiszámoló (van blogja, guglizd meg, érdemes) írt erről nem is egy cikket.

Mivel a bank nem adott, így kértek máshonnan, nem kaptak és most nyomást gyakorolnak, ahogy tudnak.

Nem az öcskössel, hanem a nővéreddel kellene elbeszélgetned és elmondani ezeket neki, hogy tisztán lásson, mert most az érzelmei miatt nem lát tisztán.

2019. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%
Nehogy adj nekik. Tesódat meg győzd meg hogy ilyen gyerek miatt nem éri meg bánkódni, aki amiatt elzárkózik, mert felnőtt létére nyaralásra kuncsorog pénzt és nem kap. Az unoka elzárását sajnálom, de nem éri meg benyalni.
2019. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%
Te ne kérj bocsánatot, mert nincs miért. Nem a jótékonysági gittegylet vagy, hogy te fizesd más nyaralását. Más kérdés, hogy nyaralást kölcsönből tervezni nagyon beteg gondolat. Öcsikét hagyd a fenébe, nem értene a szóból, inkább az anyjával beszélj.
2019. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%

Hogy őszinte legyek,nem értem ezt az egész problémát azon túl. hogy a srác tapló módjára reagált.

Mi is egy átlag család vagyunk, a páromnak van testvére, a testvérének van nagykorú gyereke... szóval előállhatna simán ugyanez a felállás.

Tegyük fel, srác idejönne hozzánk, hogy tudunk-e nekik kölcsön adni 100 eFt-t, hogy el tudjanak menni a gyerekükkel nyaralni. A párommal zajlana egy kb 10-15 szavas röpke egyeztetés, hogy van-e ennyi nélkülözhető dellánk, aztán ha nincs, akkor megmondanánk, hogy bocsi, de ez most nem megy, ha meg van, akkor elkérnénk a számlaszámot, és elutalnánk... ennyi.

Tegyük fel, hogy kiderülne, hogy mégse tudják megadni... akkor mi van? Megbeszélnénk velük, hogy OK, tartsák meg, de akkor ezzel letudtuk a jövő évi szülinapokat, névnapokat, karácsonyt hármójuk felé, és max valami jelképes dolgot fognak kapni az ajándék nyaralás mellé.

Ennyire közeli rokonnál egy főre 1 alkalommal általában 10 eFt keretben szoktunk gondolkodni, tehát kb ugyanennyi pénz menne el rá, veszteség majdnem nulla, nyereség, hogy nem kell törnünk a fejünket egy évig az ajándékokon, meg rohangálni utána.


Valaki itt azt írta, hogy "100 ezer Ft rengeteg pénz." - ez mondjuk igaz... volt 1976-ban, amikor egy új személyautót lehetett kapni érte. Manapság sajnos egy tök átlagos összeg, az átlag munkavállaló kb fél havi nettója, akkora összeg, aminek az ember a dupláját-tripláját kell otthagynia az autószerelőnél, hogy az átrugdalja a hazai átlag tragacsot a két évente esedékes műszaki vizsgán. (hogy maradjak az autós példánál) Szóval persze, nem kis összeg, de nem is extrém nagy...

2019. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%

Ezt úgy hívják, hogy érzelmi zsarolás. Aki bedől neki, az meg is érdemli.

Az meg alap dolog, hogy te döntöd el, kinek adsz pénzt, és kinek nem. Egyáltalán honnan tudják, hogy van annyid? Vagy ha van is, mi közük hozzá, hogy mire akarod költeni? Ezen megsértődni nagyon gáz volt részükről. Meg az érzelmi zsarolás is.


Nővéred kérdezze meg tőlük, hogy hogy gondolják a jövőben a gyereküknek van-e szüksége egy szerető nagymamára? Ha nincs, szóljanak, mert akkor szereti meg kényezteti majd a szomszéd gyereket. (vagy valakit az árvaházból, mindegy..)

Ha kell a nagymama, akkor fejezzék be ezt a gyerekes duzzogást (játszmát) ha meg nem kell, akkor később ne legyenek féltékenyek, ha egy másik gyerek kapja a szeretet és az ajándékokat.

Csak gondolják át ésszel, már ha van nekik annyi IQ-juk, mert ezek után kétlem.

2019. ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!