Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza,...

Szerintetek kinek van igaza, valóban én hibáztam?

Figyelt kérdés
A hétvégén volt az unokatestvérem születésnapja, a barátai szervezték. Meghívtak, de kikötöttem, hogy csak a gyerekeimmel tudok elmenni, azt mondták nem gond. Egy órát töltöttünk ott ( elismerem a gyerekeim túlpörögtek, sokat kellett rájuk szólnom, szaladni utánuk stb.) , majd a házigazda célozgatni kezdett, hogy a gyerekeim idegesítik.. a dolog ott pattant el amikor a kisebbik lányom beletenyerelt a tortába.. akkor az unokatesóm is azt mondta, hogy vigyem haza a lányaim és menjek vissza egyedül. Felháborodtam a hangnemen, hiszen már rengeteg kép készült, köztük a tortáról is. Elismerem, hibázott a lányom, és én is mert nem figyeltem eléggé..de konkrétan kilettünk dobva.. szerintetek kezdeményezzek békülést vagy nekem volt igazam?

2019. jún. 11. 15:07
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem se helyes, ami történt és ez első sorban a kérdező felelőssége.

Most le leszek pontozva, de könyörgöm:

Itt senki nem látott még gyereket?

Nem azt mondom, hogy törvényszerű, hogy így alakulnak az események, de egy gyereknél előfordulhat az ilyen, kettőnél pláne. Nyilván nem kellemes, de azért nem a világvége...nem a nagypapa urnáját törte össze!

Sajnos sokaknak nincs segítsége, nem tudják kire hagyni a gyereket, a kérdező direkt rákérdezett előre.

Szóval mégegyszer: nem helyes ami történt, de azért nem is kéne ennyire ostromozni a kérdezőt...

2019. jún. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
97%
#21, azért van "ostromozva" a kérdező, mert utána még ő volt felháborodva. Látszik, hogy teljesen fogalmatlan, hogy unokatesó napja el lett tolva miatta.
2019. jún. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
95%

Inkabb megkertem volna valakit, hogy nehany orara vigyazzon a gyerekere, mintsem ott szaladgaljak utanuk!


Kerdezo, nem a kep a lenyeg! Ki eszi meg azt a torta reszt amibe belemarkolt a neveletlen lanyod? Senki! Ez nem a tortarol szol,hanem arrol, hogy illetlenseg megszabni, hogy milyen feltetelekkel veszel reszt a szulinapon..nem figyelsz kello keppen a viselkedesukre es tokre hidegen hagy a teny, hogy a tobbi ember nem erzi jol magat miattuk! Neveles! Meg szep, hogy elkuldtek en azt sem kertem volna, hogy gyere vissza.


NEM KORULOTTETEK FOROG A VILAG! A sertodes helyett szepen kerj bocsanatot es fordits tobb idot a gyerekeid nevelesere!!!

2019. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
98%

"Itt senki nem látott még gyereket?"

Szerintem mindenki látott már gyereket sok embernek van is. És igen, a gyerekek rosszalkodnak és feszegetik a határokat, ez természetes. De azért van a szülő, hogy figyeljen rá és ha túl messzire menne, akkor megálljt parancsoljon. Na ez manapság sajnos sokaknál nem divat. Pistike vígan lebont egy fél házat, anya meg mosolyogva nézi, hogy jajj de cuki. Ha meg valaki ezt szóvá teszi, lásd a jelenlegi kérdésben, akkor anyuka rögtön fel van háborodva.

2019. jún. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező, nem mindegy hol teszed fel a kérdést. A gyerekvállalásban objektív válaszokat kaptál volna. Itt sok a megkeseredett szingli / tinike / childfree.

Szerintem valahol a 2 közt az igazság, én házigazdaként nem rinyáztam volna egy qrva torta miatt, de a gyerekekre is jobban kell figyelni legközelebb! Biztos meg tudjátok beszélni, te nem figyeltél eléggé, ő túlreagálta. Ennyi. Intelligens emberek ezen túl tudnak lépni egy szó nélkül.

(ez a kategória tele van lelkisérültekkel, akik nyilvánvalóan a gyerekes felet tartják sátánnak szóval szerintem ne adj rájuk)

2019. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
99%

Kérjél bocsánatot a gyerekeid miatt,esetleg bocsánat ajándékként vehetnél az unokatesódnak egy minitortát.Szerintem te is tanultál az esetből,hogy jobban kell figyelni a gyerkőcökre vagy valakit megkérni,hogy vigyázzon rájuk,amíg távol vagy. :)


U.i: Kisebb koromban én meg a tálalás előtt ejtettem le a tortát a földre és vittünk egy kis minitortát és bocsánatot kellett kérnem.

2019. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
97%

"én házigazdaként nem rinyáztam volna egy qrva torta miatt"


Azért ne essünk már át a ló túloldalára, basszus, egy szülinapi összejövetelen már a gyerekkel együtt MEGHÍVÓ HÁZIGAZDÁT zavarja a neveletlen kölkeid randalírozása, amit képtelen vagy féken tartani, ráadáskén tönkrevégják az ünnepelt tortáját. Hát gratulálok, ha szerinted ez elfogadható...Ne aggódj kérdező, minden bizonnyal többet nem vágynak majd a társaságotokra, és nem fognak többet hívni, így nem is lesz többet ilyen problémád. Tisztában vagyok vele, hogy miylen egy gyerek, pláne, ha ő is játszik, elengedi magát, elvégre nem állami ünnepségre mentetek, de azért megtanulhatnád fékentartani őket,vagy ha nem alkalmasak arra, hogy közösségbe vidd őket, mert annyira nem tudnak viselkedni, te meg nem tudod őket kordában tartani (lehet ám tekintélyed előttük..), akkor neked kellene felérned ésszel, hogy ha nem tudod lepasszolni őket, akkor ezt a meghívást bizony ki kell hagyni.

2019. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
95%

ÉRthető, hogy kidobott.


Elvégre neked kellene tudni a neveletlen kölykeidet kontrollálni. Ehelyett még ki is jelented hogy "nélkülük sehova". Az meg, hogy elszarják mások szórakozását, le van szarva, mert hát az "én kölykeim".

2019. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Átértékeltem a dolgokat. Legközelebb csak gyerek nélkül, igazatok van! Köszönöm mindenkinek.
2019. jún. 11. 21:42
 30/38 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!

Rossz következtetést vontál le!

NE: "legközelebb gyerek nélkül", hanem, szigorúbb leszek a gyerekekkel, megértetem velük, hogy vendégségbe hogy kell viselkedni, szankciót von maga után, ha nem fogadnak szót...stb.

2019. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!