Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza,...

Szerintetek kinek van igaza, valóban én hibáztam?

Figyelt kérdés
A hétvégén volt az unokatestvérem születésnapja, a barátai szervezték. Meghívtak, de kikötöttem, hogy csak a gyerekeimmel tudok elmenni, azt mondták nem gond. Egy órát töltöttünk ott ( elismerem a gyerekeim túlpörögtek, sokat kellett rájuk szólnom, szaladni utánuk stb.) , majd a házigazda célozgatni kezdett, hogy a gyerekeim idegesítik.. a dolog ott pattant el amikor a kisebbik lányom beletenyerelt a tortába.. akkor az unokatesóm is azt mondta, hogy vigyem haza a lányaim és menjek vissza egyedül. Felháborodtam a hangnemen, hiszen már rengeteg kép készült, köztük a tortáról is. Elismerem, hibázott a lányom, és én is mert nem figyeltem eléggé..de konkrétan kilettünk dobva.. szerintetek kezdeményezzek békülést vagy nekem volt igazam?

2019. jún. 11. 15:07
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
94%
Vagy talán meg is nevelhetnéd a lanyaidat, hogy tudjanak viselkedni vendégségben és eszükbe se jusson az ünnepelt tortájába tenyerelni!! Azért ez több, mint pofátlanság, én is kiakadtam volna a helyükben.
2019. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező: addig neveld meg őket, amíg lehet. Amikor a 16 éves lányodról kiderül, hogy drogozik/terhes/kibukik az iskolából, hogy nem tud közösségben létezni, hogy szarik a szabályokra, hogy depressziós, akkor már rég késő. A gyerekek azért csinálnak ilyeneket, mert feszegetik a szabályokat. Ha azt tapasztalják, hogy nincsenek szabályok, nincsenek szankciók, akkor frusztráltak lesznek, szorongani kezdenek, és mindent elkövetnek, hogy valami korlátba ütközzenek. Az egyértelmű szabályok biztonságérzetet nyújtanak nekik, elfogadják, megtanulják őket. Egy ilyen szabály lehet, hogy vendégségben a vendég az első, pláne ha szülinapos. Talán érdemes lenne legalább most elolvasni pár szakirodalmat a témában, ha már a gyerekvállalás előtt nem tetted meg. Az Atkinson-féle Pszichológia fent van neten, abban van fejlődéspszichológia rész, ráadásul nagyon olvasmányos (szerintem).
2019. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
A torta már csak a pont volt az i-re, nem is azért haragudtak meg igazán hanem a sok kiabálás, rohangálás stresszelt mindenkit.. utólag én is belátom, nekem kellett volna szigorúbbnak lennem. Valaki kérdezte hány évesek: a nagy 5, a kicsi 3 éves.
2019. jún. 11. 22:34
 34/38 anonim ***** válasza:
72%

Nekem csak az a furcsa, hogy egy óra alatt hogy tudtak a gyerekek túlpörögni. Nekem is vannak gyerekeim, de az 1 órát vígan kibírják mellettem ülve is akár. Nagyon elevenek lehetnek, ha ennyi idő után gond van velük. Még megérteném a túlpörgést, ha fáradtak lettek volna az egész napos bulitól.

Ja és szerintem is kérj bocsánatot!

2019. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
96%
A nagy 5, a kicsi 3. - Hát mondjuk tény, hogy nem a legegyszerűbb korosztály. Kérdező, szerintem magasabb az ingerküszöböd, mint az átlagembernek. Nekem 3 gyerekem van, nem vagyok mindig a helyzet magaslatán. Írtam már korábban, ha végképp nem bírsz velük, akkor fogni őket és elhagyni a helyszínt, mielőtt tortakatasztrófa történik.
2019. jún. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
98%

Legalább belátod, hogy tévedtél, kérj bocsánatot és vegyél valami ajándékot, mondjuk egy tortát. :)))


De amúgy gondoljatok bele, hogy ez a sok anyuka aki képtelen megnevelni a gyerekeit (hol vannak az apukák?), pár év múlva azon hőbörög, hogy az óvónő, a tanár nem bír a gyerekeivel...

2019. jún. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
88%
Az eszedbe se jutott, hogy esetleg megneveld a gyerekeidet és ne hagyd, hogy vadember módjára vandálkodjanak vendégségben?!
2019. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
.....
2021. okt. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!