Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Közös háztartásban élünk?

Közös háztartásban élünk?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, én apával lakok, de anya és az öcsém külön(anyagilag és más helyen). De, anya és az öcsém erre a lakcímre vannak bejelentve mint mi. A kollégiumi jelentkezésem során, anyának is számít az éves bruttó jövedelme ezek szerint, vagy csak az apáét szükséges beleírnom?

2019. júl. 28. 10:32
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Plusz infó: a bíróság nem rendelkezett az én elhelyezésemről mivel már elmúltam 18 éves, az öcsém felett pedig közösen gyakorolják a felügyeleti jogot
2019. júl. 28. 10:35
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Igen, számít mindkettő.
2019. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Amennyiben külön élnek a valóságban, nem számít a jövedelme
2019. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk igazolás kellett az önkormányzattól, hányan vagyunk bejelentve a lakcímre, és mindenkitől kellett jövedelemigazolás. Anyósom régóta nagyon beteg, sajnos intézetben kezelik, de ez a lakcíme, ezért figyelembe vették a magas nyugdíjat, az intézet igazolása nem érdekelte őket. Hiába kerestünk mi alig minimálbér felett, ezen bukta el a lányunk a kolit három éve.
2019. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Az mindegy hogy ha egy cimen élnek a lényeg hogy kik élnek ÉLETVITELSZERŰEN együtt.
2019. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5, menj az az oktatás kategóriába és nézelődj.
2019. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%

6#


"HA A SZÜLŐK KÜLÖN ÉLNEK, VAGY HA NEM A SZÜLŐ AZ ELTARTÓ: három hónapnál nem régebbi okmányirodai lakcímnyilvántartói igazolás arról, hogy a pályázó által megjelölt lakcímen ki lakik, kik laknak. Ha a szülők nem váltak el, de különélnek, az a szülő minősül eltartónak, amelyikkel a pályázó közös háztartásban él. "

2019. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7, mindkettő ugyanott él, ugyanúgy eltartónak minősülnek!!!! MINDKETTEN!!!
2019. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok 7, alátámasztottad, amiről beszéltem. Az számít, ki van bejelentve...
2019. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Bocsi, tárgytalan az előző komment. Félreértettem a fő kérdést. Utána a kifejtésben írta, hogy anyagilag és helyileg is máshol laknak. Így nem számít, csak annak a szülőnek a keresete, aki eltart téged kérdező, mármintbakivel te együtt élsz egy háztartasban.
2019. júl. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!